Dům

Dom

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1985, 93 min

• tom88

Na béčka osemdesiatych rokov som zvyknutý a mám ich celkovo rád, ale Dom ma hlboko sklamal. Ani ako horor ani ako komédia Dom nefungoval a skĺbenie týchto žánrov sa nepodarilo. Svetlejších momentov je minimum. Inak je to podstatná nuda, blbá zápletka, pripečené príšery. Vojnové scény od veci. V závere ma potešil jedine zombie vojak, inak je to hrozný shit. 45%(26.11.2010)

Hudba byla správně hororová a starala se o hutnou atmosféru, i když mohla být místy méně výrazná. Roger byl sympatický mužský. Na maskách oblud bylo poznat, že jsou gumové, ale tenhle detail mi vůbec navadil. Nejlepší obluda byl voják, co se snažil Rogera zastřelit. Tohle hororové béčko jsem si užila, protože po delší době zahrálo na moji notu.(5.1.2011)

Tento Minerův snímek jsem včera viděl po 19 letech. Čistě pro srovnání divácké percepce dítě vs dospělej jedinec. A světe div se, house stále funguje. Ano, filmu se dá vyčítat kostrbatější výustění, ale s ohledem na četnost motivů, které film zpracovává (vietnamské trauma, ztráta dítěte, haunted house) se tato kostrbatost dá omluvit. Vadit může i netradiční kombinace latexu a strachu z neviděného (duchařina), ale na druhou stranu to lze považovat i za poziitivum. House je klasické filmové dítko 80. let s jeho klady i nešvary. Cítíme z něj evil dead i poltergeist a přitom stále působí svěže originálním dojmem. majner rulez.(19.11.2009)

• corpsy

Na hrôzu vyvolávajúci kúsok málo intenzívne a na komédiu málo vtipné + tie vietnamské sekvencie v tejto hororovej komédii proste nemajú čo hľadať. Film strhávajú iným smerom a hlavne vytrhávajú s ako takej strašidelnej atmosféry. Pre mňa dosť tragický snímok vzhľadom na to, aký kultový status si získal. Slabota.(2.9.2015)

Pod velmi dobrou režií se podle mě jedná o tu nejlepší hororovou komedii. Film nepostrádá napětí,to se musí nechat a akční scény jsou velmi dobře natočeny. Ovšem nejlepším kouskem je zombí voják Ben. SKvělá hudba a nápady film jen hrne,stejěn tak i dobrými vtipy a scénamy. Nápad se strašidelným domem se tady velmi povedl.(13.1.2007)