Dům

• slovenský

Dom

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1986, 93 min

Zatímco Ash z Evil Dead a Reggie z Phantasm se k image cool likvidátora démonů propracovávali přes dva filmy, Roger Cobb je o dost pohotovější - na první setkání se slizkým nadpřirozenem reaguje líčením pastí, vyzbrojováním a přijetím boje s démony jako součást každodenní rutiny. Nakonec, jako veterán z války ve Vietnamu je na stresové situace zvyklý. Film se dá celkově číst jako vyrovnávání se s válečným traumatem, před nímž se nedá utéct ani do rodného domu a které brání hlavnímu hrdinovi ve sblížení s rodinou. Jedinou možností je postavit se vlastním démonům. Jinak se jedná o celkem zábavný horor, vezoucí se na vlně popularity série Evil Dead co do masek i černého humoru. Jen s těmi gore efekty se nemuseli tak mírnit...(19.5.2013)

Obrovská škoda, že se ty skvělé echt osmdesátkové sekvence tak často střídali se sekvencemi nudnými a přehnaně komediálními. protože občas až zůstával rozum stát na co to vlastně koukám. Přitom to mohla být docela fajn podívaná. Jako ne že bych si nějak zvlášť stěžoval, ale občas to bylo až moc přes míru.(7.2.2014)

Pod velmi dobrou režií se podle mě jedná o tu nejlepší hororovou komedii. Film nepostrádá napětí,to se musí nechat a akční scény jsou velmi dobře natočeny. Ovšem nejlepším kouskem je zombí voják Ben. SKvělá hudba a nápady film jen hrne,stejěn tak i dobrými vtipy a scénamy. Nápad se strašidelným domem se tady velmi povedl.(13.1.2007)

Tajemné a ponuré místnosti starého domu, mrazivá atmosféra a lekavé scény... Tak tohle zde v žádném případě nehledejte:) Pokud překonáte humornou nadsázku celého snímku a nevadí vám nádech rodinného filmu(na to se fakt mohou s chutí vrhnout i malí caparti), mělo by vás sledování tohoto kousku docela slušně pobavit a sem tam vyloudit i úsměv na tváři. Nenáročná, ale celkem dobře koukatelná záležitost.(14.10.2008)

Je to béčko jako vyšitý, o tom není pochyb. Ale rozhodně bych to neklasifikoval jako komedii, i když pár vtipných hlášek tam je. Musím ovšem vyzdvihnout kostými i masky - především toho živého mrtvého vojáka Bena, který si s Rogerem hraje na kočku a na myš. Tohle všechno ovšem na plný počet nestačí. Film jsem si pustil večer a několikrát jsem u toho usnul. Je to asi jen můj pocit, že nedokázal upoutat tak, jak jsem si představoval. Námět na první pohled může působit jako klišé, ale opravdu tomu tak není. Už jen proto, že se film ubírá směrem, který byste nečekali.(9.2.2014)

• - Světová premiéra se uskutečnila 27. února 1986. (LION-MR.T)

• - Šou, v ktorej hrá Sandy (Kay Lenz), sa nazýva "Resort". (beso74)

• - Dennis Franz sa zúčastnil konkurzu na postavu Cheta Parkera, ktorú nakoniec získal Michael Ensign. (beso74)