Lady Chatterley's Lover (TV film)

Velká Británie, 2015, 89 min

Knihu jsem nečetla (pššt), takže jako sociální drama o jednom britském trojúhelníku to nevypadá vůbec špatně, vlastně to celé uteče velmi svižně. Kdyby to byla má oblíbená kniha, tak tu prskám ostošest, že mi ji domrvili, ale takto nepolíbena sázím poctivé 4*.(14.12.2016)

Z knížky si zas až tolik nepamatuji, ale jako adaptace je tohle dost mimo. Jako s matnou vzpomínkou na předlohu nesouvisející film mi to sedlo (Z části proto, že jsem zrovna v něčem chtěla vidět Holliday.).(18.4.2016)

• cherita

Moje první a vzhledem k mému znechucení zřejmě taky na dlouhou dobu poslední adaptace Lawrencova románu. Ne že bych měla ráda otrocky zfilmované knihy, ale tohle bylo tak mimo co se týče pojetí postav, děje i samotné myšlenky románu, až si říkám, jestli ho vůbec někdo ze štábu četl. Opravdu to působí dojmem, jako by si tvůrci přečetli shrnutí děje v učebnici literatury pro střední školy a na jeho základě napsali scénář. Holliday Grainger svým vzhledem až pozoruhodně odpovídá mojí představě Connie, ale hraje ji jako sobeckou a sexuálně neukojenou hysterku, a Richard Madden má štěstí, že na něj nemůžu nadávat, protože byl ve své roli tak nevýrazný, že už si ho vůbec nepamatuju. A pro ten konec ani nemám slova.(28.11.2015)

• eileen

Kdyby to nebylo točeno podle románu D.H. Lawrence, tak by si člověk řekl jo, docela oddychovej slaďák, ale vědomí, že je to britská adaptace slavného britského románu, je to opravdu k pláči. Takhle překopat celou knihu a hlavně charaktery všech postav - korunu tomu dali paní Boltonovou - to je opravdu počin hodný americké kinematografie, že si to ale stará dobrá Anglie takto zvládne sama, to bych opravdu nečekala - ty dvě hvězdy jsou vlastně jen za výpravu, hudbu a představitelku Connie, která mi celkem sedla.(2.7.2016)

Předlohu neznám, takže nemohu soudit podobnost, ale jako film to nebylo nejhorší. Celkem dobrý pohled do třídního života v Británii. Mělo to i pěkný soundtrack, kamera občas zlobí.(19.9.2017)