Příliv sirén (TV seriál)

• Austrálie

Tidelands

Krimi / Drama / Fantasy

Austrálie, 2018, 5 h 35 min (Minutáž: 36–48 min)

1.řada seriálu, který spojuje thriller, rodinné drama a mytologickou linku dohromady. Cal byla 10 let ve vězení a po návratu do rodného města, kde zemřel i její otec rybář, se dozvídá že bratr přebral rodinné podnikání, o kterém neměla ani potuchy. Rodinným tajemstvím je obchod s drogami, ale mnohem zvláštnější jsou obchodní partneři, o kterých se povídá, že nejsou tak úplně lidé. A to Tindelandeři skutečně nejsou. Jedná se o potomky sirén a jejich královna Adrielle se žene za jediným cílem. Sirény přivolat a poprvé v životě je spatřit. A žene se za tím už přes 100 let.. je krutá, krásná a nevyzpytatelná. Má ale jednu velkou překážku, a tou je Cal. Seriál je oddechový, hezky zpracovaný, obsazení více než příjemné a dějová linka, která nenudí. Mytologie už je takovým bonusem. A i přesto, že má na čsfd pouze 57%, slyšela jsem názory, že je lepší než seriál Siren, který jsem ale neviděla.(25.11.2020)

• hazaba

Pokud chcete vidět přehled modelů a modelek, určitě se vám seriál bude líbit. Drogy, volná láska, rádoby tajemství, zoufalý scénář, jo a přidejme sirény!... po třech dílech to balím, protože sledovat "herecké výkony" je utrpením.(20.1.2019)

Pět hvězd na protest proti zdejšímu nízkému hodnocení. Seriál mi vyhovoval, líbil se mi velmi námět a způsob, jak byl svět rusalek celkově vymyšlen, se mi zdá lepší nežli v seriálu SIREN. Bavilo mne, že hlavní ženská Rusalka je velmi hezká a k tomu poněkud vyšinutá a zlá. A také to, že seriál není zaměřen prvotně na teen publikum, například, svlékají se tu dospělí jedinci. Dala bych čtyři hvězdy.(10.12.2019)

Siren mi přišlo nudné a zaměřené spíše mladší publikum. Tidelands naopak cílí na dospělé, takže se tu nebojí nahoty, násilí a atd. Seriál lehce připomíná Animal Kingdom akorát s nádechem fantasy. Finále bylo povedené a jsem zvědav na případnou druhou sérii. 70%(5.5.2019)

Charlotte Best je má nová best. Nahých scén se nebojí a je i celkem kouzelná herečka :) netflix mi nabídnul celkem poutavý příběh a i když mitologie není úplně silnou stránkou na kterou si hraje, stejně se mi to i docela líbilo.(22.2.2020)