Texas Rangers

Texaskí rangeri

Western / Dobrodružný / Drama / Akční

USA, 2001, 86 min

• Gemini

Tak TOHLE je fraška. Nebo spíš pokus o western, který je tak špatně natočený, až hanba pluť. Bohatě dostačující ochutnávkou z tohohle ohňostroje marnosti je už úvodní čtvrthodinka. Takže - rádobydrsný klučík Dawson Leary v buřince a s pejzama přijíždí dostavníkem do svého rodného městečka, kam zrovna v tu chvíli přisviští megapadouch Doktor Oktavius, že prý chce svoje krávy. Po klišoidní výměně názorů se šerifem jen tak z plezíru vyvraždí celé město včetně Dawsonovy rodiny, a zase odcválá pryč, aniž by si nějakých krav byť jen všiml. Potom se náš hrdina vydá na dlouhou a strastiplnou cestu do verbířské stanice rangerů, to vše bez kapky vody nebo poohlédnutí se po koni. Cestou zachrání maníka Ashtona Kutchera, a spolu stráví noc pod hvězdami, kde hluboce rozmlouvají o krásách země, což je doprovázeno prostřihy na prérijní tvory, které jsou naprosto evidentně původu dokumentárněfilmového, naprosto se nehodícího. Nelogičnosti provázejí celý film už od prologu, kde se divák stane svědkem naprosto neuvěřitelné scény přesvědčení zásadového chlapíka (největšího tvrďáka všech tvrďáků, alespoň v měřítkách tohohle spektáklu) pár naprosto schematickými žvásty, které se s westerny táhnou už od dob Johna Forda. Když pak někdo vytasí obouruč epesní stříbrné kolťáky, aby v následujícím záběru měl v ruce jen jeden, shodou okolností v pravé ruce, a druhá zbraň se mu pohupuje v pouzdře na pravém boku, už se jen lehce pousmějete a čekáte, co bude dál. A ono přijde třeba střelecké cvičení, při kterém padají terče po skupinkách, lhostejno zda pálíte z brokovnice nebo šestiraňáku od pana Colta. Prostě fun:) A tohleto trvá ještě víc než hodinu...uznejte, že pak je vám úplně šumák, jestli hudbu složil Trevor Rabin nebo S Club 7. Jo a jestli si myslíte, že se tenhle "svižný teen western", jak to tu někdo nazval, obejde bez gatlingu, tak se šeredně pletete. Jestli jsem zapochyboval, že by James Van Der Beek mohl být něco jiného než šašek, hluboce se omlouvám, že jsem zakolísal. Wild Wild West měl v sobě špetku vtipnosti a parodie, tohleto sedí na obrazovce vážně jako hovno...a podobné kvality to taky má.(22.4.2006)

• mandes

rozpočet : $38 million tržby celosvetovo : $623,374(5.1.2007)

Pokus zopakovať úspech MLADÝCH PUŠIEK... A nie je to zlé. Bohužiaľ má to príliš jednoduchý scenár, resp. putovanie tam a späť môže byť v knihe zaujímavé, ale tu to nemalo správny romantický nádych. Inak priemerná teen western rozprávka s dobre obsadenými úlohami. Čiže žánrové klišé charaktery, ktoré pravých fanúšikov nemôžu sklamať...(12.4.2009)

• choze

Western od režiséra "DAWSONOVA SVĚTA" s jeho hlavní hvězdou jsem si - jsa tímto seriálem odkojen - nemohl nechat ujít. Doufal jsem v další MTV western a la MLADÉ PUŠKY, no nepovedlo se, ale vzdor prachbídnému scénáři a nemastné neslané režii se to dá dokoukat a ke konci mě to i začínalo mírně bavit. Fiasko je to o to větší, že na tom participuje tak bohaté obsazení, vedle mlaďochů Alfred Molina jako hlavní záporák, Tom Skerritt nebo Robert Patrick, specielně pak oceňuju Dylana McDermotta, který svého šéfa texaských jezdců obdařil slušným charizmatem. Gemini: nevím, jak ses díval, ale Beekova postava rádobydrsná není, naopak je to vzdělanec, který se snaží nezbarbarštět a ty krávy si po tom úvodním masakru ten padouch normálně odžene pryč, je to tam krásně vidět.(5.2.2008)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $623,374Tržby Celosvetovo $761,374(10.4.2009)

• - Do úlohy Lincolna Rogersa Dunnisona (James Van Der Beek) bol zvažovaný Joshua Jackson. (m.a.t.o.)

• - K filmu zložil hudbu pôvodne Marco Beltrami, no jeho verzia nakoniec nebola použitá. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 18. októbra 2000 do 3. februára 2001 v Durangu (Mexiko) a kanadskej provincii Alberta. (m.a.t.o.)