poster

Lví král

 • Česko

  Lví král 3D

 • USA

  The Lion King

 • Slovensko

  Leví kráľ

 • Velká Británie

  The Lion King

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (681)

 • duklak2
  ****

  Lví král. Lvi jsou právem králi zvířat. Vyřazuje z nich respekt a pokora u každého jedince, který s nimi má tu čest. Nádherná Disneyovka a zároveň velmi promyšlený příběh o těchto nádherných zvířatech, který pobaví a pohladí po duši. Budete spolu se Simbou a jeho přáteli prožívat jeho dobrodružství. Když Scar pustil ze skály otce Simby, Mufasu, a pak ještě vinu smrti svedl na malého Simbu a poslal ho pryč, byl pro mě Scar největší zápornou a nenáviděnou postavou všech dob. A asi to tak i dlouho zůstane. Nádherné písničky od Eltona Johna a Tima Rice. Viděl jsem naráz všechny tři díly. Musím říci, že první dva, jsou skoro stejně dobré. Ten třetí se mi vůbec nelíbil. Zase na druhou stranu je úplně o něčem jiném, kde vás Timon a Pumba seznámí, odkud, že vlastně jsou a jak se spolu potkali. Na závěr dodávám, že po Strýčkovi Skrblíkovi je Lví král má nej pohádka ze začátku 90. let.(6.9.2008)

 • Houdini
  *****

  NFR 2016, Oscar 2 : Hudba, Píseň - "Can You Feel the Love Tonight" + 2 nominace: Píseň - "Circle of Life", Píseň - "Hakuna Matata"(19.3.2004)

 • Galadriel
  ****

  Slušná rodinná podívaná s opravdu výbornou hudbou Hanse Zimmera (velmi chytrý tah tvůrců, popravdě hudbu standardně "disneyovského"Alana Menkena si v tomhle filmu představuji stěží) a skvělými písněmi Eltona Johna. Nechybí zde nic, co by v rodinném mělo být - humor, napětí, láska a zábava (vše samozřejmě v přiměřeném poměru studia Walta Disneye ;-)).(15.3.2004)

 • Tetsuo
  ***

  Pravděpodobně poslední dokonalý kýč od Disneyho studia. Podstatná je na něm právě ta dokonalost.(1.9.2011)

 • Gemini
  ***

  Teda..nic proti Eltonu Johnovi nebo roztomilým mluvícím zvířátkům a joj, kde jsou ty časy kdy jsem v kině při ukázkách na další film z disneyovské produkce nemusel říkat "Disney je mrtvej"...ale mnohem radši než tuhle dětinskou radovánku s nemožnou dvojkou hakuny a matláka mám mladší kousek, který taky doprovází hudba Hanse Zimmera - Spirit, Stallion Of Cimarron;) V kině a v mladším věku by to asi byl větší žvanec, na tom domácím je to fakt vcelku o ničem.(21.7.2006)

 • Tosim
  ****

  Ale jo, malé dcerce jedné mé přítelkyně se to jistě bude líbit. Kdyby šlo o mě, písničky se mi zdály docela nudné a nepotřebné a moralizování...ale to už tam asi patří. Disney. Děti. Výchova. Nevím... :-)(27.7.2004)

 • Matty
  ****

  Lví král se inspiroval Hamletem, Starým zákonem a dokonce i filmy Leni Riefenstahlové, akorát místo kralevice dánského, Josefa, Mojžíše a nacistů dosadili tvůrci zástupce rozmanité říše zvířat, s jejím králem v čele. Malý Simba přichází o otce - krále, bere na sebe vinu a vládu nad svou domovinou přenechává zrádnému strýčkovi Scarovi. V džungli potkává svéráznou dvojku tvořenou bradavičnatým prasetem a lasičkou, aby následně zjistil, jaká je jeho úloha v koloběhu života. Jistě, je tu spousta moralizování, pár chytlavých písniček, neředěná dávka patosu a hromada infantilních vtípků, ale tvůrcům nechyběla odvaha vypořádat se v podobně laděné pohádce s otázkou života a smrti („tati, proč jíme antilopy?“) a jako bonus pro všímavé diváky přihodili několik vizuálních metafor. Oscarová hudba Eltona Johna společně s výborně vybranými hlasy jednotlivých postaviček (Jeremy Irons, James Earl Jones, Rowan Atkinson) pak dotváří „oblažující“ dojem z celého veledíla. Je radost se na Lvího krále – poslední velkou disneyovku – dívat stále zas a znovu. I po těch letech stále umí okouzlit. 80% Zajímavé komentáře: Dan9K, genetique, Turiec, Gardenboy(31.7.2006)

 • Djkoma
  *****

  Tento film je snad už legenda. Pamatuju si když mě rodiče usadili a předemnou se odehrál barevný svět plný všeho včetně neuvěřitelně roztomilých a hloupých postaviček :o)) Nejlepší dětská zábava své doby.(13.7.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $328,541,776Tržby Celosvetovo $786,200,000Tržby z VHS a DVD predaja a požičovní Celosvetovo $1,500,000,000 (z toho v USA predaných viac než 30miliónov VHS/ tržby s požičovní v USA $173,057,000 / Celosvetovo $531,722,000)║ Soundtrack počet predaných kusov 7,000,000║ __+obnovená premiéra celkové tržby__ ║Rozpočet $45miliónovTržby USA $422,783,777Tržby Celosvetovo $987,483,777Tržby za predaj Blu-ray vydanie z roku 2011 v USA $112,561,231Tržby za predaj DVD vydanie z roku 2011 v USA $108,462,613║ Úžasný zážitok z kina, neopakovateľné. /videl v kine: 100%/(7.8.2005)

 • Anthony
  *****

  Krásná hudba Hanse Zimmera (Oscar, Zlatý glóbus), písně Eltona Johna (Oscar a Zlatý glóbus pro Can you feel the love tonight), vizuálně úchvatné scény a hamletovský, na dětský film docela temný příběh - to jsou hlavní aktiva tohoto filmu. Splašené stádo mi dodnes vyráží dech a imbecilní hyena je dodnes k popukání. Navíc Zlatý glóbus za nejlepší film. Nyní nově možnost vidět tuto skvělou záležitost na obrovském plátně IMAXu - neváhejte!(3.8.2003)

 • DaViD´82
  ****

  Hakuna Matata! Jeden z posledních opravdu vyvedených klasických Disneyovských animáků pro celou rodinu. Písničky jsou většinou stravitelné, "hamletovský" příběh je pro děcka poučný a animace dokonalá. K tomu nádherná hudební složka od Hanse Zimmera. Navíc skoro všechny postavy jsou nehorázní sympaťáci. Samozřejmě v čele se Timonem a Pumbou, kteří to dotáhli až k vlastnímu seriálu. ♫ Hodnocení písničkového OST: 3/5(6.2.2007)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $783,841,776(20.12.2006)

 • Dever
  *****

  Môj prvý vôbec videný film v Kine a bol to pre mňa strašne pekný zážitok ktorý si pamätám až do dnes a to som mal asi 7 rokov. Veľmi pekný príbeh aj keď miestam veľmi smutný a určite aj zábavný, tiež nádherný soundtrack či v angličtine alebo češtine proste celí Leví Kráľ je Krásna rodinná rozprávka.(3.2.2011)

 • novoten
  *****

  "Simbo......" Možná nejvelkolepější disneyovka vůbec se skvělým soundtrackem a dojímavým slaďákem od Eltona Johna. Dramaticky pointovaný příběh, ve kterém ale najdeme klasické téma o oklamaném jedinci s traumatem v srdci, který získá zpátky to, co mu patří a asi nejzářnější příklad toho, že Disney umí myslet stejně tak na děti jako na rodiče.(18.2.2006)

 • Viktooorka
  *****

  Je příjemné si v dospělosti připomenout zapomenuté. Nádhernou animaci s neokoukaným dějem a s hrdiny, které si musí oblíbit i kus kamene. Utírám nostalgickou slzu (i rýmičkou, která se mi během filmu pořád spouštěla) a za pár let si to se svými dětmi (jestli nějaké budou) určitě velice ráda opět připomenu. Hakuna matata :o)(21.11.2010)

 • tron
  *****

  „Prasa?! PRASA?! Hovoria mi PÁN Prasa!“ Úplná nádhera. Perfektný vizuálny šat, skvelé pesničky, jednoduchý ale pôsobivý príbeh, Zlo a Dobro, podarené komické postavičky, nezabudnuteľné scény (úvod, skala, duch). Viac dych berúci úvod z disneyoviek mal už len mladší TARZAN. Dojemné, milé, nežné, ale prekvapivo i kruté. Kruté ako divočina. Snáď len pesničiek mohlo byť menej. Keď som na tom bol v kine, ľudia si zaplatili aj za sedenie na schodoch. Kino Považan 1994(23.10.2005)

 • Gimli
  *****

  Proc neni ten film delsi? Kdyby to melo aspon o pul hodiny vic, aby se mohly charaktery dokonale vykreslit, a vyhodily se ulitby detem, tak by Lvi kral mohl bez problemu konkurovat vrcholnym anime. Skoda, ze se Disney nezabyva i tvorbou pro dospele divaky. Presto je to netradicne hlubokomyslna disneyovka s nekolika vrcholnymi momenty, ktere stoji na nadprumernych zakladech. Za zminku stoji rovnez krasna oscarova hudba Hanse Zimmera (inspirace Morriconeho The Mission sice bije do usi, ale... :-)) a majestatni hlas Jamese Earla Jonese.(17.3.2003)

 • Faidra
  ****

  Půvabný rodinný snímek a rodinný klenot studia Disney. Co jsem kdysi hltala jedním dechem coby dítě, dnes obdivuji jako dospělá (tedy úředně dospělá), protože vynikající animace a vypracovaný příběh neztrácejí kouzlo ani v silné konkurenci Pixaru. Hudba a písně jsou neošizenou polevou na chutném dortu.(28.7.2007)

 • RHK

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(18.9.2009)

 • Melies
  ****

  8 / 10 Snáď u žiadneho iného filmu snímku ma nemrzelo viac, že to do rúk nedostal niekto iný - iný ako Disney. Bez pesničiek, trápneho moralizovania a niektorých zbytočných scén by išlo o bezkonkurenčne najlepší kreslený ne-anime film, aký som za celý-svoj-zatiaľ-ešte-pomerne-krátky-život videl. Prečo, Disney, PREČO!?(23.8.2005)

 • Shit
  *****

  Nádherná Disneyovka, pro mě to je snad úplně nejlepší pohádka. Lví Král naštěstí neni jenom pro malý děti, ale svým příběhem dokáže zaujmout i dospělý, je to hlavně díky tomu, že film neni jednotvárnej, je v příjemným prostředí, ale má i temnější pasáže a silný momenty v příběhu, za všechny bych jmenoval skvělou scénu se splašeným stádem. Lví král má taky perfektní dabing a opravdu nádhernou hudbu, ale už trošku slabší písničky, které zpívaj postavy ve filmu, sice se jim nedá moc co vytknout, ale mě přišly oproti hudbě příliš nevýrazný,což je v mých očích trošku sráželo, ale dojem z filmu nezkazí ani v nejmenším. Děj je taktéž skvěle napsaný, i když chvílemi trošku moralizující, ale je to hlavně pro děti, takže se neni čem divit a postavy pěkně vykreslený takovou starou animací, která se ale zrovna k tomuhle filmu skvěle hodí a na tehdejší dobu to musela být pecka. Opravdu nevidim nic, co by mi bránilo dát 5*, takže plesk prásk a jsou tam(3.8.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace