Lví král

The Lion King

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Lvího krále už jsem neviděl věčnost, měl jsem ho však uloženého jako animovaného premianta, uznávaný, dobře hodnocený film. Film, který veškeré současné animáky strčí hravě do kapsy. Nic z toho se nekoná. Nic. V prvé řadě Lví král vůbec není vtipný (rozesmála mne pouze ta jebnutá hyena), v řadě druhé prostě nebaví. Jednoduše mne nebavilo pořád poslouchat ty kecy. Celý film jen kecy, kecy, kecy. Simbo, uvědom si, kdo jsi. Simbo, nezapomeň na svého otce. Simbo, zachovej se správně.Simbo, zapomeň na minulost - Hakuna Matáta. Simbo tohle, Simbo tamto. Nuda. Nuda. Ne, díky. Stačilo... 60%(27.12.2011)

Teda..nic proti Eltonu Johnovi nebo roztomilým mluvícím zvířátkům a joj, kde jsou ty časy kdy jsem v kině při ukázkách na další film z disneyovské produkce nemusel říkat "Disney je mrtvej"...ale mnohem radši než tuhle dětinskou radovánku s nemožnou dvojkou hakuny a matláka mám mladší kousek, který taky doprovází hudba Hanse Zimmera - Spirit, Stallion Of Cimarron;) V kině a v mladším věku by to asi byl větší žvanec, na tom domácím je to fakt vcelku o ničem.(21.7.2006)

Letošní pohádkové Vánoce mě úspěšně minuly, takže mezi poslední volbou byl tento v minulosti viděný animák. Nelituji a ráda zvedám hodnocení. Kromě skvělé animace oceňuji milý citlivý humor, pomalu plynoucí příběh, perfektního záporáka a věrnost knižní předloze. Až na zpívající árie, které fakt nemusím, hudebně bez výhrad. Tož pěkné to bylo.☺(27.12.2011)

„Prasa?! PRASA?! Hovoria mi PÁN Prasa!“ Úplná nádhera. Perfektný vizuálny šat, skvelé pesničky, jednoduchý ale pôsobivý príbeh, Zlo a Dobro, podarené komické postavičky, nezabudnuteľné scény (úvod, skala, duch). Viac dych berúci úvod z disneyoviek mal už len mladší TARZAN. Dojemné, milé, nežné, ale prekvapivo i kruté. Kruté ako divočina. Snáď len pesničiek mohlo byť menej. Keď som na tom bol v kine, ľudia si zaplatili aj za sedenie na schodoch. Kino Považan 1994(23.10.2005)

• lesumir

Legendární animák z Disneyho dílny. Na můj vkus moc přeplácán, přemoralizován. Působí hodně infantilně. Hudba s vámi zatřese, ale písničky jsou nudné a do struktůry filmu bych je vůbec nevsázel. I přes ty ódy se nemůžu dostat přes dvě hvězdičky, nic není tak jak má být, nic není dovedeno do úplného konce a to způsobuje co? Nudu, přesně tak :-)(15.6.2008)

• - Komická alternativní verze písně "Can You Feel the Love Tonight" zpívaná Timonem a Pumbou byla rozkreslena do storyboardů a dokonce i nazpívána, ale nakonec nebyla nikdy použita. (HappySmile)

• - Hlavní záporná postava Scar má přes oko jizvu. Anglické slovo "scar" lze přeložit jako "jizva". (TwoFace)

• - Pokaždé, když ve filmu zazní lví řev, lze slyšet řev tygrů. Autorům se lví nezdál dost hlasitý. (Zdroj: uk.eonline.com) (Pria)