Lví král

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

• lesumir

Legendární animák z Disneyho dílny. Na můj vkus moc přeplácán, přemoralizován. Působí hodně infantilně. Hudba s vámi zatřese, ale písničky jsou nudné a do struktůry filmu bych je vůbec nevsázel. I přes ty ódy se nemůžu dostat přes dvě hvězdičky, nic není tak jak má být, nic není dovedeno do úplného konce a to způsobuje co? Nudu, přesně tak :-)(15.6.2008)

Jeden z posledních vrcholů tvroby Disney´s Studios, který představuje to nejlepší co může klasická animace nabídnout. Na to, abych si film víc užil, je v něm moc muzikálových písniček. Nevím kdo nastolil muzikálový trend, ale už jako dítě jsem tyhle hudební vložky vždy těžce protrpěl. Lvího krále jsem také bohužel viděl jen v dabingu. Ten je sice hodně dobrý, což je z mé strany nebývalá pochvala, protože bych ho obecně nejraději zakázal, ale odnesly to právě zpívané pasáže. Protože díky českému překladu textů a přednesu, tak z původních možná pěkných písní zbyde jen torzo. Jinak pěkný příběh, nádherné kresby afrických plání, dokonalá animace zvířat.(24.5.2012)

Nádherná Disneyovka, pro mě to je snad úplně nejlepší pohádka. Lví Král naštěstí neni jenom pro malý děti, ale svým příběhem dokáže zaujmout i dospělý, je to hlavně díky tomu, že film neni jednotvárnej, je v příjemným prostředí, ale má i temnější pasáže a silný momenty v příběhu, za všechny bych jmenoval skvělou scénu se splašeným stádem. Lví král má taky perfektní dabing a opravdu nádhernou hudbu, ale už trošku slabší písničky, které zpívaj postavy ve filmu, sice se jim nedá moc co vytknout, ale mě přišly oproti hudbě příliš nevýrazný,což je v mých očích trošku sráželo, ale dojem z filmu nezkazí ani v nejmenším. Děj je taktéž skvěle napsaný, i když chvílemi trošku moralizující, ale je to hlavně pro děti, takže se neni čem divit a postavy pěkně vykreslený takovou starou animací, která se ale zrovna k tomuhle filmu skvěle hodí a na tehdejší dobu to musela být pecka. Opravdu nevidim nic, co by mi bránilo dát 5*, takže plesk prásk a jsou tam(3.8.2006)

Lví král to je pojem, poslední a úspěšný 2D animovaný Disneyův velkofilm ve své době přivedl do kin rekordní počty diváku malých i velkých, pěkné písničky, typicky disneovsky melodramatický příběh, to vše tu už bylo, u Lvího Krále však v novém a daleko rozsahlejším pojetí Škoda jen, že tímto filmem skončila jedna krásná epocha filmových dějin, dnes v době Shreků, Příšerek s.r.o, Nemů a dalších 3D animáků nemá klasická animace šanci, komerčně určitě ne(7.9.2004)

Rozprávka môjho detstva pamätám si ako som musela mať všetko Lion king, tričká, tepláky asi 4 knihy som mala, plyšákov, figúrky, proste všetko... a dnes tomu by tiež nebolo inak len už som bohužiaľ dospelejšia a do roboty ísť v teplákoch leví kráľ neni moc normálne... Tá rozprávka ma zakaždým rozplače aj keď som ju už videla zatiaľ 6x.(21.4.2012)

• - Písnička "Asante sana Squash banana, Wewe nugu mimi hapana", kterou zpívá Rafiki, ve svahilštině znamená: "Díky moc, rozmáčkni banán, ty jsi pavián a já ne." Když se Simba: "Co to znamená?" odpoví Rafiki: "Že jsi pavián a já ne." (HappySmile)

• - Slova úvodního chvalozpěvu "The Circle of Life" zní: "Nants ingonyama bagithi Baba / Sithi uhm ingonyama / Nants ingonyama bagithi baba / Sithi uhhmm ingonyama / Ingonyama Siyo Nqoba / Ingonyama Ingonyama nengw enamabala". V překladu: " Přichází lev, otec / Ó ano, je to lev / Přichází lev, otec / Ó ano, je to lev / Lev, chystáme se mu poklonit / Lev, lev a leopard přichází na toto místo." (HappySmile)

• - Komická alternativní verze písně "Can You Feel the Love Tonight" zpívaná Timonem a Pumbou byla rozkreslena do storyboardů a dokonce i nazpívána, ale nakonec nebyla nikdy použita. (HappySmile)