poster

Lví král

 • Česko

  Lví král 3D

 • USA

  The Lion King

 • Slovensko

  Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  **

  Legendární animák z Disneyho dílny. Na můj vkus moc přeplácán, přemoralizován. Působí hodně infantilně. Hudba s vámi zatřese, ale písničky jsou nudné a do struktůry filmu bych je vůbec nevsázel. I přes ty ódy se nemůžu dostat přes dvě hvězdičky, nic není tak jak má být, nic není dovedeno do úplného konce a to způsobuje co? Nudu, přesně tak :-)(15.6.2008)

 • kinej
  ****

  Jeden z posledních vrcholů tvroby Disney´s Studios, který představuje to nejlepší co může klasická animace nabídnout. Na to, abych si film víc užil, je v něm moc muzikálových písniček. Nevím kdo nastolil muzikálový trend, ale už jako dítě jsem tyhle hudební vložky vždy těžce protrpěl. Lvího krále jsem také bohužel viděl jen v dabingu. Ten je sice hodně dobrý, což je z mé strany nebývalá pochvala, protože bych ho obecně nejraději zakázal, ale odnesly to právě zpívané pasáže. Protože díky českému překladu textů a přednesu, tak z původních možná pěkných písní zbyde jen torzo. Jinak pěkný příběh, nádherné kresby afrických plání, dokonalá animace zvířat.(24.5.2012)

 • Shit
  *****

  Nádherná Disneyovka, pro mě to je snad úplně nejlepší pohádka. Lví Král naštěstí neni jenom pro malý děti, ale svým příběhem dokáže zaujmout i dospělý, je to hlavně díky tomu, že film neni jednotvárnej, je v příjemným prostředí, ale má i temnější pasáže a silný momenty v příběhu, za všechny bych jmenoval skvělou scénu se splašeným stádem. Lví král má taky perfektní dabing a opravdu nádhernou hudbu, ale už trošku slabší písničky, které zpívaj postavy ve filmu, sice se jim nedá moc co vytknout, ale mě přišly oproti hudbě příliš nevýrazný,což je v mých očích trošku sráželo, ale dojem z filmu nezkazí ani v nejmenším. Děj je taktéž skvěle napsaný, i když chvílemi trošku moralizující, ale je to hlavně pro děti, takže se neni čem divit a postavy pěkně vykreslený takovou starou animací, která se ale zrovna k tomuhle filmu skvěle hodí a na tehdejší dobu to musela být pecka. Opravdu nevidim nic, co by mi bránilo dát 5*, takže plesk prásk a jsou tam(3.8.2006)

 • PetrPan
  ****

  Lví král to je pojem, poslední a úspěšný 2D animovaný Disneyův velkofilm ve své době přivedl do kin rekordní počty diváku malých i velkých, pěkné písničky, typicky disneovsky melodramatický příběh, to vše tu už bylo, u Lvího Krále však v novém a daleko rozsahlejším pojetí Škoda jen, že tímto filmem skončila jedna krásná epocha filmových dějin, dnes v době Shreků, Příšerek s.r.o, Nemů a dalších 3D animáků nemá klasická animace šanci, komerčně určitě ne(7.9.2004)

 • Carol Pifková
  *****

  Rozprávka môjho detstva pamätám si ako som musela mať všetko Lion king, tričká, tepláky asi 4 knihy som mala, plyšákov, figúrky, proste všetko... a dnes tomu by tiež nebolo inak len už som bohužiaľ dospelejšia a do roboty ísť v teplákoch leví kráľ neni moc normálne... Tá rozprávka ma zakaždým rozplače aj keď som ju už videla zatiaľ 6x.(21.4.2012)

 • - Písnička "Asante sana Squash banana, Wewe nugu mimi hapana", kterou zpívá Rafiki, ve svahilštině znamená: "Díky moc, rozmáčkni banán, ty jsi pavián a já ne." Když se Simba: "Co to znamená?" odpoví Rafiki: "Že jsi pavián a já ne." (HappySmile)

 • - Slova úvodního chvalozpěvu "The Circle of Life" zní: "Nants ingonyama bagithi Baba / Sithi uhm ingonyama / Nants ingonyama bagithi baba / Sithi uhhmm ingonyama / Ingonyama Siyo Nqoba / Ingonyama Ingonyama nengw enamabala". V překladu: " Přichází lev, otec / Ó ano, je to lev / Přichází lev, otec / Ó ano, je to lev / Lev, chystáme se mu poklonit / Lev, lev a leopard přichází na toto místo." (HappySmile)

 • - Komická alternativní verze písně "Can You Feel the Love Tonight" zpívaná Timonem a Pumbou byla rozkreslena do storyboardů a dokonce i nazpívána, ale nakonec nebyla nikdy použita. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace