poster

Lví král

 • Česko

  Lví král 3D

 • USA

  The Lion King

 • Slovensko

  Leví kráľ

 • Velká Británie

  The Lion King

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Externí recenze k filmu (9)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila) ****

  "Žádný další film od Disneyho (ale ani jiného animačního studia) už se nepřiblížil masové popularitě Lvího krále. Z jistého hlediska jde o unikátní příležitost seznámit dnešní děti s tímto fenoménem v kinech a dopřát jim to, co ovlivnilo generaci před nimi: první filmový a možná i životní zážitek se…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Lví král sedmnáct let po premiéře není pro každého. Pro mě to byl spíš takový nostalgický bonbonek, než vyloženě strhující filmový zážitek, který bych měl kdykoliv v budoucnu potřebu opakovat." (více)

 • Filmpub.cz (Tomáš Vyskočil) ****

  "Lví král má mezi ostatními Disneyovkami výsostné postavení - silný, téměř hamletovský příběh je obalen hutnou vrstvou roztomilých vtípků a veselých písniček, z nichž ta ústřední "Can You Feel the Love Tonight", dokonce získala Oscara a další dvě alespoň nominace. Oscara získal ještě hudební mág…"

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) *****

  "Lví král je jedním z mála filmů, na kterých prakticky není co kritizovat. Tvůrčí tým v čele s režiséry Rogerem Allersem a Robem Minkoffem stvořil legendu, která v sobě má více emocí než kdejaký současný film. A vy neváhejte a ať už máte rodinu, nebo ne, běžte do kina a přesvědčte se o tom, že stále…" (více)

 • Filmweb.cz (Petr Siska) *****

  "Lví král sděluje malým divákům v atraktivní formě několik "životních pravd", které jim rodiče takto názorně asi stěží kdy představí. Jakkoliv je vlastně celý příběh o duchovním růstu a dospívání, ona drobná naučení nepůsobí školometsky a z příběhu netrčí, natož aby působila papírově. Lví král je…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) *****

  "Znovuuvedení Lvího krále (silně limitované, tak bych se raději moc dlouho nerozmýšlel) je v pořádku, přestože jeho hlavní důvod - 3D - se vlastně nekoná. Důležité se mi spíš zdá, že vynikající film opět září na plátně, možná vůbec naposledy." (více)

 • Tiscali.cz (Kateřina Grosmanová)

  "Lví král obsahuje všechno, co by ve správné Disneyovce mělo být. Hlavního hrdinu, který jde z jednoho dobrodružství do druhého, zákeřného padoucha, příběh, jenž je poutavý a zároveň i poučný, chytlavé písničky, komické figurky a trochu toho napětí, romantiky i legrace. Lví král je primárně určen…"

 • Topzine.cz (Tereza Janíková) *****

  "Protože takové animáky, kdy je radost z řemesla cítit z každého záběru, kdy je každému detailu, ať už formálnímu nebo obsahovému, věnována absolutní péče a kdy příběh není jen o šílené taškařici, ale obsahuje řadu temných momentů, se vidí čím dál tím méně." (více)

 • 25fps.cz (Ksenia Stetsenko)

  "Několikrát ve filmu sledujeme i jiné postupy: listí ve větru přináší nové zprávy, skalní malba lvíčete je smazaná a následně pak upravená moudrým babuinem na dospělého lva, mraky se konečně rozplynou s nástupem nového krále – to všechno se jeví důkazem sjednocení fauny s přírodou, což nás vrací…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace