Leprechaun Returns (TV film)

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2018, 86 min

Suzanne Keilly

Andries Smit
  • George Stobbart

Od ½ režisérskeho dua fajnového hororu "The Void" som čakal niečo lepšie než nemastný, neslaný, teenagerský, sequelo-remakeový zárez do rokmi vyčerpanej série. Leprechaun je síce namaskovaný dobre, no rečami skôr trápny, postavy otrasné, dianie predvídateľné a nie moc zábavné. Aspoň zopár praktických efektov a gore momentov je fajn, ale ináč pre mňa najslabší diel, bohužiaľ.(11.12.2018)

Ťažko hodnotiť ak človek nevidel celú sériu, v každom prípade ako hororová komédia celkom ušlo Leprechaun sympatická postavička, niektoré úmrtia nápadité, prijateľne neznesiteľný úvod, prijateľne hlúpa zápletka a asi najlepší moment rozhovor lily s duchom Ozzieho. Možno by to chcelo v budúcnosti sondu do celej série, nateraz však jedna časť Leprechauna stačila.(17.1.2019)

Nebolo to také zlé ako naznačuje hodnotenie, dosť podhodnotené povedal by som... Jedinou väčšou nevýhodou sú priemerné až podpriemerné herecké výkony, ktoré celkový zážitok z filmu dosť znehodnocujú, no príbeh samotný ako aj hororová stránka neboli najhoršie. Dokonca som v tomto smere milo prekvapený, hlavne čo sa týka gore efektov, ktoré boli veľmi slušné. A keď začalo vyčínanie škriatka, tak bolo postarané aj o humornú stránku. Spokojnosť, lepší priemer. 65/100(18.1.2019)

Najmä pre nadšencov starej série a 80. rokov. Tu sme sa ale úplne vrátili v čase. Oproti predchádzajúcej časti Origins je to ale opäť viac komediálne (a asi aj viac ako by bolo treba) ako hororové. Keď ale dôjde na gore, tak som bol spokojný. Postavy mne osobne nijako nevadili (jednoducho teenageri predurčení na umieranie ako v každej druhej vyvraždovačke, takže pokaziť veľa nemohli) a o dianie teda rozhodne nešlo, očakávať nejaké prekvapenia je bolestne naivné. Najslabší diel série ani omylom, pre mňa dokonca jeden z tých lepších (trojka veľmi silná)...(11.12.2018)

Jsem celkem fanoušek staré série o Leprechaunovy. Ale poslední díly za moc nestály a tak jsem moc nedával naději ani tomuto, navíc se tu neobjevý ani Warwick Davis. Ale víte co? Spletl jsem se. Jedná se o hodně zábavné pokračování které navíc hodně navazuje na první díl. A ani jsem si nevšiml že Leprechauna hraje někdo jiný. Překvapily mě vraždy které byly dost brutální, překvapilo mě jak je to vynalézavé, překvapilo mě jak film sám o sobě ví že se nedá brát vážně. Milé překvapení. 4* berte s rezervou ale já se opravdu bavil.(13.1.2019)

• - Spoiler: Jediný diel série, v ktorom má Lubdan (Linden Porco) vzácnu chorobu – heterochromiu. Tá sa prejavuje rozdielnou farbou očí. (beso74)

• - Názov dievčenského spolku sídliaceho v starom dome Redingovcov sa nazýva Alpha Upsilon, skrátene AU, čo je chemická značka zlata (aurum). (beso74)

• - Film je priamym pokračovaním originálu z roku 1993, pričom ignoruje všetky následujúce pokračovania. (beso74)