Leprechaun Returns (TV film)

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2018, 86 min

Suzanne Keilly

Andries Smit

Nevěřil jsem tomu, ale je to tak Leprechaun je zpátky se vší parádou. Komu se nelíbili původní díly tak tomu se nebude líbit ani toto, ale kdo si tuto sérií oblíbil tak bude spokojen. No řekněme si to na rovinu, tento film je především natočenej pro fandy série a ti budou jistě spokojeni. Leprechaun naštěstí dostane dost prostoru a řádí opět jak pominutý, hází jednu hlášku za druhou a práce mu jde pěkně od ruky, takže se dočkáme usekaných končetin, vyvřehlých vnitřností a to vše okořeněno vtipem a skřetovým černým humorem. Má to tu opravdovou leprechaunskou atmosféru, kterou jsme u předchozých dílů tolik postrádali a ten konec to prostě nemělo chybu. Pokud by se udržel duch nového leprechauna, neměl bych problém s dalším pokračováním, tohle prostě nemělo chybu, pobavilo a opravdu mě to potěšilo, za sebe můžu doporučit, má to své kouzlo.(13.1.2019)

• oveckaoa

Začnu pozitivy je to lepší jak Void (na druhou stranu to i kdybych natočil exkrement spláchnutý do záchoda tak by to bylo lepší jako Void) má to jednu dobrou vraždu (ta s tím solárním panelem) a zhruba 2 vtipné hlášky. Tím, ale pozitiva končí jelikož hlavní ženské trio je tak blbé, že aspirují na nejhorší herecké výkony v hororu co jsem kdy viděl (před nimi je už pouze chlápek co v kterémsi dílu Pátku 13 chodil po rukách a Jason ho pak přepůlil). Vím, že Syfy nemá moc velké rozpočty a nemůže si dovolit kvalitní herce a nevyčítám jim to, ale co je moc to je moc. Inteligentnější než všechny tyhle 3 herečky je snad i ten čtyřlístek co tam byl nakreslený na tom taxikářském autě takže poté co vidí leprechauna si ho jedna fotí a druhá si s ním dělá selfie místo, aby utekly tak jedna přednese projev ve stylu je to náš dům a stál nás moc peněz neodejdeme a jejich pokusy o jeho zabití spočívají v tom, že jedna po něm háže knížky a boty a dvě se ho pokusí umlátit polštáři (pochopil bych ještě udusit ale umlátit?) Od odpadu to zachraňuje pouze zlepšení režiséra od doby Voidu ještě tak minimálně 3 filmy a budou aspoň 3 hvězdy. P.s. v které bance v Usa berou leprechaunské peníze pochopil bych kdyby to dala nějakému sběrateli, ale dat to do banky a koupit si za to chalupu.(23.12.2018)

Skutečně už uběhlo dlouhých pětadvacet let od chvíle, kdy se mladičká Jennifer Aniston musela společně s několika novými přáteli postavit škodolibému irskému skřítkovi. Což se ukázalo býti vhodným okamžikem k tomu, aby bylo natočeno další pokračování této série. Nebo lépe řečeno pokračování původního Leprechauna. Jak totiž tvůrci dopředu avizovali, na ostatní díly nehodlali brát vůbec zřetel a tak je prostě ignorovali. Fandové této série se tak museli smířit nejen s touto zprávou, ale i faktem že se v hlavní roli neobjeví jejich milovaný představitel Leprechauna Warwick Davis. Toho zde nahradil Linden Porco, ale ani on si nevedl zas až tak špatně. Skřet v jeho podání rovněž rozpoutal pěkně krvavá jatka (mrtvých tu byla spousta, některé vraždy stály skutečně za to a ani gore scény nebyly vůbec špatné). Navíc samozřejmě nesměly chybět ani „humorné“ scény s nádechem černého /morbidního humoru. To vše bylo v naprostém pořádku a k této sérii to tak nějak patřilo. Problém u toho filmu vidím totiž úplně někde jinde. Tím největším byl jeho scénář. Chvílemi neskutečně nudný, plný nelogických momentů i rozhodování některých postav – to je však neduh mnoha filmů a nejen co se vyvražďovaček týče. Jenomže zde mi nepřirostla k srdci téměř žádná postava. Mám ale tak trochu slabost pro Sai Bennett a její bitka s pidi Leprechauny byla docela slušná. Takže nakonec se přikláním s přivřeným okem k tomu průměru. 50%(13.4.2019)

Nebolo to také zlé ako naznačuje hodnotenie, dosť podhodnotené povedal by som... Jedinou väčšou nevýhodou sú priemerné až podpriemerné herecké výkony, ktoré celkový zážitok z filmu dosť znehodnocujú, no príbeh samotný ako aj hororová stránka neboli najhoršie. Dokonca som v tomto smere milo prekvapený, hlavne čo sa týka gore efektov, ktoré boli veľmi slušné. A keď začalo vyčínanie škriatka, tak bolo postarané aj o humornú stránku. Spokojnosť, lepší priemer. 65/100(18.1.2019)

• Lachtaan

Mám ve zvyku každé ráno projíždět webovky, na kterých stahuju nebo sleduju filmy, zda na ně nebylo přidáno něco nového, atraktivního, co bych si mohl v bezprostřední době pustit. Přímo na Štědrý den, kdy si člověk chce stejně co nejdéle pohovět v posteli, jsem znenadání narazil na nečekané pokračování jedné šíleně kontroverzní hororově laděné série, ke které jsem přičuchnul loni v červnu prostřednictvím filmu, který z ní trochu vyčnívá. Původní Leprikón je totiž spíše komedií, než natural horrorem, kterým se snažil být 4 roky starý Origins. A tahle letošní laciná jednohubka je přímým pokračováním tě děsivé komedie z devadesátek, kterou nechci nikdy vidět. Protože mám to vážnější "gorečko" mnohem radši, než přihlouplý mix humoru a snahy o pochmurnou atmosféru. Přesto jsem se párkrát zasmál. Smrt pomocí kladiva a Leprikónova hláška "Stop! Hammer Time!" je nejlepším okamžikem tohoto televizního pokusu.(31.12.2018)

• - Spoiler: Jediný diel série, v ktorom má Lubdan (Linden Porco) vzácnu chorobu – heterochromiu. Tá sa prejavuje rozdielnou farbou očí. (beso74)

• - Film je priamym pokračovaním originálu z roku 1993, pričom ignoruje všetky následujúce pokračovania. (beso74)

• - Warwick Davis, ktorý hral takmer vo všetkých predošlých dieloch série (s výnimkou Leprechaun: Origins2014), dostal ponuku zahrať si postavu škriatka aj v tomto filme. Povedal však, že sa jeho postoj k tomuto žánru zmenil odkedy sa stal otcom a tiež si myslí, že sa už viackrát v žiadnom hororovom filme neobjaví. (beso74)