Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milos.lacika
  ***

  take prijemne 3 hviezdy. pacilo sa mi spracovanie. dobove realie, chovanie postav. su to take akty X odohravajuce sa v dobe zaciatkov stretnuti s ufo. jednotlive pripady boli zaujimave. celkom som sa bavil vedeckymi vysvetleniami, ktore boli niekedy velmi skratkovite. casom cely pribeh dostal smer. a ak bude druha seria, rad si ju pozriem. hlavne postavy ma bavili, ako hynek, tak aj ten vojak boli uveritelny. hynekova manzelka celkom slapala na klise z tej doby.(26.3.2019)

 • warrenur
  **

  Spociatku velmi zaujimave, ustredna dvojka v pohode a aj krovie okolo. Avsak, kazdym dalsim dielom je to len varenie z vody a obcas dokonca dost otravne. Divak sa nic nedozveda a jedina novinka k zaveru, je zrejmy prichod dalsej serie. Priemer a za mna sklamanie. Na priestore 10tich dielov ma serial musi rozhodne bavit viacej inak vyslovene nudi. Po druhej serii nesiahnem. Slabota, hoci filmarcina ako taka celkom fajn.(23.3.2019)

 • Filip.Kazi
  ****

  Tohle se mi líbí.V podstatě něco dalšího na způsob Akt-X.Nějaký ten historický základ s menším či větším přikrášlením.Kdo může říct,co je pravda a co ne...co nám všechno bylo zatajeno,upraveno a podáno polovičatě.A konečně Aiden Gillen hraje nějakou kladnou a sympatickou roli.Dr.Hynek je zapálený profesor,který chce vždycky odhalit celou pravdu...i když o to druhá strana moc nestojí.Hlavně jeho kolega,kterému jde akorát o splnění rozkazu a dokázání,že to není žádné UFO..i když vidí,co vidí.Ale postupem času se to u něj trochu zlepšuje.Zvlášť,když si armáda hraje svoji vlastní hru a nechce,aby o tom někdo věděl a přeci nemůže být něco odhaleno,co by ohrozilo jejich plány.Pánové z armády nejsou moc sympatičtí.A když máme to závodění USA vs Rusko a snažení se přechytračit druhé,tak tu máme třetí zainteresovanou stranu - a to ruskou větev,které se vetřela nic netušící a lehce vyplašené Mimi do života.A do toho čtvrtou stranu,která je nejtajemnější..a kdo ví,o co jí pořádně jde.*S01-90%(30.3.2019)

 • Don82
  ***

  Seriál zajímavě zpracovává historii incidentů s nevysvětlitelnými úkazy nejen na obloze. V podstatě sledujeme počátek výzkumu UFO, a snahy o věděcké vysvětlení skrz doktora Hyneka na straně jedné a vládu, potažmo letectvo, které se snaží vše důkladně ututlat na straně druhé. Do toho všeho se ještě zamotávají Ruští špióni a záhadní muži v kloboucích. Project Blue Book si sice hraje na to, že jsou jednotlivé příběhy založeny na skutečných událostech, ale ve většině případů se jedná jen o část, kde jsou např. reálné postavy nebo místo, jinak je vše ostatní omáčka scénáristů. Tvůrci se snažili skloubit strohé historické vyšetřování s přece jen divácky vděčnější, tajemnější sci-fi prvky. Výsledek je nakonec tak nějak na půli cesty. Takže náplň každého dílu je, že se chvíli skutečně vyšetřuje, ale pak se přejde ke spekulacím, různým odbočkám a nakonec i politice a mlžení okolností aby se divák těšil na další díl. V některých ohledech je scénář nedotažený, kdy jsou určitě paranormální prvky vylíčeny vcelku komicky, něco se přibarvuje a někdy se ve vyprávění dost vaří z vody. Nicméně, jako celek bych seriál doporučil, protože se v současnosti nic podobného tématicky nevyskytuje.(24.3.2019)

 • Zeck
  ****

  Na začátek je nutné zdůraznit, že seriál je inspirovaný skutečnými událostmi asi stejně volně jak volná jsou varlata starce o letních pařácích. Project Blue Book je nejsilnější v pasážích, ve kterých Hynek vědecky vysvětluje možné racionální alternativy v pozorování UFO a pokud by se v tomto duchu odehrával celý seriál s lehkým nádechem tajemna, které by to kořenilo, byl bych blahem bez sebe. Racionalita a fakta ale dnes nikoho nezajímají, zvláště ne konzumní diváky televize, takže místo budování skeptické stránky (o které Modrá kniha vždy byla) nastává octově-alobalový Disneyland a prim hraje výhradně konspiračně-špionážní drama, fyzičtí mimozemšťané naložení v nádržích na amerických leteckých základnách nebo muži v černém pronásledující hlavního hrdinu. Tvůrci dávají okázale najevo, že seriál se zakládá na skutečných událostech, ale skutečný je na něm jen fakt, že Hynek byl v minulém století poradcem v několika po sobě jdoucích projektech zkoumajících fenomén UFO, jinak je vše kompletní fikce a mix dnešních všudypřítomných konspiračních teorií o mimozemšťanech a jejich pozadí. Přesto je Gillen v roli Hyneka natolik zábavný a Malarkey v roli smyšleného kapitána Quinna tak debilně správně americký, že to funguje. Funguje to ovšem výhradně díky nim a zhruba patnácti minutám v každém díle, ve kterých přichází ke slovu skepticismus. Potenciál námětu ležel úplně jinde než v konečném výsledku, ale co čekat od (pseudo)History produkující vedle tohoto seriálu třeba Vetřelce dávnověku. Historii? 70 %(12.3.2019)

 • - Doktor J. Allen Hynek (Aidan GIllen) zformuloval klasifikační systém pro hlášení UFO a mimozemská pozorování, která i namluvil ve filmu Stevena Spielberga Blízká setkání třetího druhu (1977). Název filmu dokonce přímo pochází z Hynekovy práce a sám Hynek byl najat jako poradce při natáčení. Objevil se i v jedné z rolí v závěru filmu. (PATRICK96)

 • - Doktor J. Allen Hynek (Aidan Gillen) pro americké letectvo pracoval na třech různých projektech souvisejících s UFO: Project Sighn, Project Grudge a Project Blue Book. (PATRICK96)

 • - Projekt Blue Book byla série systematických studií o UFO prováděná Letectvem spojených států. Projekt začal v roce 1952, jednalo se o druhé obnovení takovéto studie. V prosinci 1969 bylo nařízeno její ukončení, ale projekt fungoval až do ledna 1970. Cílem projektu Blue Book bylo rozhodnout, jestli UFO představuje hrozbu pro národní bezpečnost. Bylo sebráno a prověřeno tisíce hlášení o UFO. Výsledkem byla Condonská zpráva, na jejímž základě byl projekt v roce 1969 ukončen. (Zdroj: Wikipedia.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace