Gentlemani

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Krimi

USA, 2019, 113 min

Chvilku jsem si musel zvykat na tu rychlou nálož a přehršel informací, jmen a charakterů, ale když si to všechno "sedlo" a já zapomněl na to, jak blbej jsem měl den, tak to stálo za to. Tolik cool charakterů, vtipných hlášek a dialogů, které mají potenciál se po více shlédnutí stát kultovními, tolik nápadů, to se jen tak nevidí. Pokud máte rádi smrtící černý humor, tak jako já, budete si rochnit. Tenhle film má šťávu, dokázal mě nadchnout, celou cestu metrem domů z kina jsem se usmíval při zpětném přehrávání nejlepších scén a už teď se nemůžu dočkat, až si to pustím znova.(3.2.2020)

Guy Ritchie se vrací k žánru, který jej proslavil a servíruje ryzí krimi Gangsterku, která má asi nejblíže k Snatch. Film má velmi neortodoxní vyprávění příběhu a občas se to může zdát matoucí a především ze začátku jsem tomu příliš nemohl přijít na chuť, ale někde v polovině už jsem si film vychutnával delikátně a velké dík patří parádním hereckým výkonům. McConaughey a Hunham tradičně výborní, Hugh Grant zřejmě životní role a britský Nacker Collin Farrel si krade všechny scény pro sebe a trhá bránici! You Black cunt! That´s racist. It´s not. You are black and you are a cunt! That´s a fact! Krom hereckých výkonů film táhne nahoru i parádní černo-suchý Britský humor a nečekané zvraty v příběhu. Guy Ritche natočil hravou, stylovou, vtipnou a netradiční gangsterku a lidem se to bude líbit. Velké díky uživateli RUSSELL za odemčení hodnocení, protože čekat téměř měsíc bylo už na pováženou. 7.5/10.(25.1.2020)

Klasický Guy Ritchie tak jak ho máme všichni rádi. Všichni herci si svoje role naplno užívají a dodávají tím filmu ještě vetší šmrnc. Kdo mě hodně překvapil byl Hugh Grant myslím si že předvedl nejlepší výkon své kariéry. Ale i ostatní hráli naprosto skvěle a nikomu se nedá nic vytknout. Ritchie je proste Král v tomto žánru. Jen tak dal!!(5.2.2020)

V úhlu pohledu, kde znáte tam a zpátky to nejlepší z Tarantina a Coenů, vás tahle sympatická jednohubka nedokáže ničím extra překvapit. Snatch bylo svého času intenzivní podívanou od začátku do konce. Tady by možná pomohla devadesatkova stylizace, nebo uvedení na prahu milénia, kdy by to mělo nádech pecky. Dnes je to spíš labutí píseň.(31.1.2020)

Jsem spokojený. Vlastně hodně spokojený, protože Guy Ritchie slíbil, že dodá gangsterku ve stylu Guye Ritchieho a taky ji dodal. Jediný potenciální problém s jeho novinkou tak mám v tom, že se drží vyjetých kolejí a jen minimálně se pokouší překvapit. Ale ono to vlastně vůbec nevadí, protože Ritchie tenhle žánr umí jako nikdo na světě a opět se mu povedlo natočit hodně svižnou podívanou s nečekanými zvraty a ještě nečekanějšími režijními nápady, v níž si to očividně užívají úplně všichni herci (nejvíc asi Hugh Grant a Colin Farrell). Ritchie umí pomalu budované napětí zakončené absurdní násilností, které připomene začátek Pulp Fiction, ale během momentu dovede přeřadit na své typické frenetické tempo. Dovede být vtipný a zábavný a o chvilku později jde z jeho hrdinů regulérní strach. Prostě je to ten Ritchie, jakého jsme chtěli vidět. Nic víc, nic míň. Mně to stačí.(28.1.2020)

• - Krátko pred koncom stojí Fletcher (Hugh Grant) pred plagátom k filmu Krycie meno U.N.C.L.E. (2015). Tento film Ritchie režíroval a Grant si v ňom aj zahral. (0verseer)

• - Ve filmu měla původně hrát Kate Beckinsale, která ale skončila dva dny po začátku natáčení. (Punisher)

• - V jedné scéně stojí před barem dodávka „Gritchie Brewery“. Tato firma je skutečná a vlastní ji Guy Ritchie. (Punisher)