rasttea

Herecké výkony a cast za pět hvězdiček. Na můj vkus až moc upovídané, začala jsem se v tom po první třetině ztrácet, Ritchie si s propracovaností scénáře dal určitě záležet, ale hraničí to až s překombinovaností. Od půlky jsem si přála, aby se to už konečně nějak vyřešilo - tři hvězdy. Původně jsem očekávala kvůli první scéně úplně jiný konec, a možná bych byla bývala dala plný počet paradoxně kdyby to skončilo dle očekávání, ale už i proto jsem ráda, že jsem se dodívala až do konce. Přes konečný hezký 4 hvězdy ale jednou a stačilo. ()

Triple H

Perfektne vypointované dialógy, vtípky, zvraty, pletky. S chuťou napísané, zrežírované a s rovnakou chuťou aj zahrané (Hugh Grant asi najlepší výkon kariéry?). Má to šmrnc, je to zábavné, soundtrack nápaditý a Ritchie svoju scenáristickú ekvilibristiku vybrúsil rokmi do dokonalosti. Dúfam, že mu takto pôjde karta aj ďalej. Fakt výborné vo všetkých smeroch. ()

Remivsremi

Dlouho jsem si takto neužil pořádnou gangsterku. Film je nápaditý, svižný, dramatický, zábavný, překvapivý a velice hravý. Ze začátku se vše zdá jednoduché a přímočaré, pak to nabere obrátky, přihodí se nějaký ten twist, ale ne jak z říše fantasmagorie. Dává to smysl a vy se jen potutleně usmíváte a spokojeně přikyvujete hlavou. King Arthur šel hodně mimo mě, Gentlemen jsou pecka a žánrová lahůdka, ke které se rád kdykoliv vrátím. ()

jedna_vrana

Gangsterka, ktorá je vtipná a rafinovaná, scenár na jednotku. Nájdete tu množstvo hlášok, ktoré si pri prvom pozretí nedokážete zapamätať. Tým je zároveň vypovedané to, že ku The Gentleman sa ešte v budúcnosti plánujem vrátiť. Obsadenie hercami, ktorí hrajú a užívajú si svoju rolu. Spôsob rozprávania príbehu je ako klbko nití, namotáva vás čoraz tuhšie okolo jadra. Možno sa na konci nerozpletie celkom originálnym spôsobom (všetkých gangstreov nemožno pozabíjať, niektorých je potrebné odložiť na budúce), ale to nič neuberá na príbehu a spôsobe jeho podania a lá Guy Ritchie. McConaugheyho musíte milovať, ešte aj pre Colina Farella sa tu našla úloha, ktorá ho vysoko vyzdvihla v mojich očiach. Hugh Grant tiež zažiaril – príbeh, ktorého je aktérom a rozprávačom zároveň, má vďaka jeho podaniu spád, každá fáza príbehu je striedaná obrazom, ako to asi bolo, mohlo byť alebo nebolo? A k tomu skvelý akcent a hudba. ()

Mr.Ripley

Ritchie měl po dlouhé době při psaní scénáře klidnou ruku a hned se na to dalo dívat! Hunnam, McConaughey, Grant si své party náležitě užívali a já se bavil po celou dobu stopáže s nimi. Bohužel tomu chyběl moment překvapení, který by partičku britských podvraťáků povzedl výš. Zařazení do TOP100 je úlet. ()

Motinski

Najlepšia gangsterka posledných desať rokov minimálne. Ritchie v polohe v ktorej mu to najviac ide zorganizoval perfektný herecký kolotoč plný hviezd kde si divák naplno užíva prepletenosť deja so všetkým čo k tomu patrí. Po decentnom Aladinovi skvelý návrat do odvážnejších vôd. ()

Helmutek

Film vysokýho tempa a neuvěřitelnýho spádu, přesto mi ale nějakou dobu trvalo, než mi to došlo a než jsem si na to zvyk - to hlavní se totiž odehrává v rozhovorech, mezi větama a vlastně i v hlavách a fantazii jak herců, tak diváků; vizuál tady jen slouží a doplňuje repliky, ne naopak jako obyčejně. Ta forma, ve který se film odvíjí podle Grantova vyprávění, je ale skvělá - člověk si nikdy nemůže bejt jistej, jestli se vypravěč už náhodou nenechal moc unést nebo jak moc si co přibarvuje, přesto je to ale srozumitelný a příběh konzistentně graduje až do doslova strhujícího finále, který je nakonec ještě promyšlenější, než by se dalo čekat. Ty twisty a vražedný tempo dialogů, narážek, vtípků a odkazů je tolik, že si myslim, že ten film rozhodně nemůže bejt pro každýho - tomu ale, koho konverzačky bavěj, se to musí líbit. Už hodně dlouho jsem nezažil sál, kde by se lidi filmu skutečně a opravdově smáli - ne proto, že by se na plátně odehrávala nějak řachanda, ale čistě proto, že se tim filmem bavili a užívali si ho. Úžasnej byl soundtrack, úžasný byli herci (Conaughey, Grant, ale i Farrell(!) a Hunnam), a úžasný byly i brutálně bizarní scény (Farrellův nábor dětí v bistru, příchod Batolat do pěstírny, scény s padajícíma lidma, Grantova vynucená návštěva u Hunnama, dabování rozhovoru na fotbale, celý finále až po poslední klapku...) - tohle všechno ve spojení s atmosférou (především) verbálních soubojů, kde navrch má každou chvíli někdo jinej, tohle všecho dohromady dělá film tak opravdově zábavnej, že by byla obrovská škoda nechat si ho ujít. Za mě mezi 4 a 5*. / "On mi řek 'černá píčo'! To nemůže, to je rasistický!" ()

Lachtaan

Přestože Guye Ritchieho miluju i pro jeho dokonalé Sherlocky a dokonce i pro finančně neúspěšné, přesto perfektní kousky jako Man from Uncle či Král Artuš, jméno si ve světě definitivně vydobyl gangsterkami a bylo jen otázkou času, kdy se vrátí k nejvěrnějšímu řemeslu. Britský filmový mistr nelenil a ani ne rok po Aladinovi nám servíruje ten, co se týče surových a sprostých vtipů, vůbec nejodvážnější snímek loňského roku a každý, kdo miluje kriminálky z pohledu té špatné strany podsvětí, bude v sedmém nebi. Pomalejší a hůře pochopitelný rozjezd vám rozehraje precizní herecký koncert úžasného Charlieho Hunnama, jemuž skvěle sekundují ti, kvůli kterým půjdete na Gentlemany naprosto automaticky. [viděno v Cinestar Anděl 19.2.2020] ()

Kamkon

Poslední film, na který jsem šla do kina, než se uzavřela kvůli coronaviru, řekla jsem si že půjdu, než je zavřou úplně a také jsem si řekla, že když to tady má tak dobré hodnocení, tak v tom něco musí být a také že jo - již od začátku jsem byla úplně vtažena do děje, trochu jsem se "zapomněla" ke konci, protože jsem se snažila vybavit něco jiného, co by mi to připomínalo, ale nešlo to, protože tohle je prostě originál. I když nemám ráda "Sbal prachy a vypadni" a "Podfuck" a podobné věci, kde se z padouchů dělají hvězdy (viz Escobar a vrchol je Vlk z Wall Street), skutečně nelze upřít, že Guy Ritchie má nezaměnitelný styl - a také skutečně tráva nikoho nezabíjí a když se gangsteři mlátí mezi sebou ještě s bulvárem a není tam nějaké zbytečné a bezúčelové a neodůvodněné násílí na nevinných, tak to je fakt kvalita. Super je, že Ritchie neustrnul někde v pravěku, ale dává do filmu i moderní věci jako honění se za lajky a shlédnutími a globalizaci za přítomnosti mobilů. Skvělé byli i narážky na Londýn, které člověku dojdou, jen když tam nějakou dobu bydlí ("snobárna" Croydon, kdy se objeví Rusové). KRÁLEM je McConaughey a KRÁLOVNOU paní Dockery - ta se nám pěkne vyloupla z paničky z Panství Downton. Ze začátku jsem se pochechtávala skoro sama ale pak se začalo se mnou smát celé kino - hezky odzadu dopředu a tomu se nic nevyrovná. ()

Qitek

Nic nového pod sluncem se nekoná! Závěrečné "-já jsem převezl tebe, - nope, to já převezl tebe, - ne ne, to my jsme převezli vás, - to jsme přesně chtěli ať si myslíte a proto jsme my, převezli vás! BUM, what a shocker!”mi teda vůbec nechybělo. Trošku jsem doufal, že se tady těm kotoulům vyhneme, leč bohužel. A tož tak všechno to staré a dobré co známe a měli jsme kdysi rádi, je tady podané s elegancí, že vlastně nejde skoro odolat. Na jedno první podívání určitě fajn. S dalším už to bude hádám skřípat. ()

Sfinkter

Zbytečně rámcované rozhovorem Granta a trochu více konverzační na úkor akce, ale jinak perfektní zábava s populárními herci v netradičních rolích. ()

Johnny.ARN

Gája buď dávate alebo nie. Nič neni medzi tým. To je jak Tarantíno, viete aký ma štýl, čo približne čakať, ako pri jeho filmoch rozmýšľať. Gentlemani sú ďalší skvelý, prešpekulovaný, dobre zahratý počin, plný podprahového, suchého anglického humoru, akcie ale hlavne takej tej mafiánskej noblesy vďaka Matúšovi, ktorý to neskutočne drží. Trošičku som v závere ešte očakával druhý plán zápletky, alebo tretí, podľa toho ako sa to vezme. Neprišiel, ale nevadilo mi to. Stále to bola jazda, čo dve hodiny drží a nepustí. Len to nesmie byť váš prvý Gáj, lebo ho zatratíte. 5 z 5 ()

Mrkvič

Guy Ritchie prostě umí. Umí to s kamerou, umí to se střihem, umí to s hudbou, s herci, s výběrem prostředí, barvami, s dávkováním napětí a silných momentů. A stejně tak to umí ve vzdávání poct. I když zde mi to přišlo už spíš jako vykrádání. Několikrát jsem si během dvou hodin říkal "hm, nojo, to bylo v tom a tom filmu, nic nového, ale jó, hodí se to sem, tak ti do Guyi odpustím". Jen bych nečekal, že počítání takových momentů málem nezvládnu jen jednou rukou. Proč ale u tak vymazleného klenotu nedat absolutní hodnocení? Zde je na vině pouze má lehká antipatie k filmům, kde se několik skupin zkouší navzájem přechytračit. Nikdy jsem v takovém filmu necítil k žádné z postav moc emocí nebo dokonce sympatií. Ze všech takových filmů mají ale Gentlemani tu nejlepší postavu (nebo aspoň jednu z nej) - Hugh Grant je tu boží. ()

terunka003

Akční, zajímavé, vyprávěcí, vtipné, bossové, manželka, marihuana, britské, Glenfarclas. Začátek byl neobvyklý, spousty postav, spousty vztahů, poslední třetina byla famózní. Pár slušných vtipných scén, dobré dialogy, prostě film, který zahřeje na duši. Herecky si každý odehrál to svoje. Colin Farrell se svými miminky byl asi nejlepší. Snímek, co se posouvá do kategorie "kluci vyrostli a hrají dospělou hru". ..by mě zajímalo kolikrát ve filmu zaznělo slovo "cunt".. ()

MikyAff

Charlie Hunnam jakožto britský gentleman, který si potrpí na čistotě, je zde ryzí třešnička na dortu skvělé jízdy akce, místy humoru a dobrého scénáře. Guy Ritchie se mi svými díly začíná dostávat víc a víc pod kůži a já chci další! ()

Pavlínka9

Já prostě miluji Guy Ritchieho :) Za mě prostě lahoda :) Sice mi to přišlo trošku pomalejší, než jsem od něj zvyklá, ale i tak - je to prostě on :) Skvělé herecké složení - McConaughey, Hunnam a Dockery ;) Jako vždy úžasná hudba a tolik specifický děj, že si pak pomalu píšete, kdo koho znal, zabil, unesl, napadl, přejel, protože tohle za mě vymyslí jen Ritchie :D Těším se na další jeho film :) ()

noriaki

Guy Ritchie ušel od Lock, Stock dlouhou cestu. V průběhu ní si udělal jméno, vydělal studiím hodně peněz a nakonec se vrátil ke svým začátkům. S tím rozdílem, že stejně jako on, povýšily i postavy. Takže žádné džíny a polyesterové košile, ale tvídová saka, drahé obleky a ještě vyšší sázky. A pochopitelně i mnohem štědřejší rozpočet. Na filmu je to vidět a i když jsem měl v určitých částech pocit, že se mu vize zvrhla do samoúčelné onanie a opájení se vlastní výjimečností, nakonec se vzpamatoval, a poslední třetina patří k tomu nejlepšímu co kdy natočil. S takovým obsazením se taky není co divit. Hugh Grant je v nejlepší formě snad za celou kariéru a Colin Farrell by měl hrát jen takové role. A teďka prosím dvojku s Tomem Hardym. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm