Kulda24

Všechno při starém a přesně tak to má vypadat. Gentlemani se nesou na vlnách Podfucku a Sbal prachy a vypadni. Ritchie se vrátil po blockbusteru Aladinovi do svých kolejí a náležitě si to užil. Neznám jiného režiséra, který by dokázal udělat "gangsterku" v pravém slova smyslu. Postavy tu jsou brilantní a mezi nejlepší určitě patří Colin Farell a Hugh Grant. Příběh je vyprávěný retrospektivně asi hodinku a půl a poté se dostaneme do přítomnosti, kde přijde to pravé rozhřešení. Diváka dokáže film napínat až do úplného konce. Nechybí zde ani staré známé hrátky s kamerou a vymazlené záběry. Po letech je tu zkrátka Ritchie, kterého jsme potřebovali. 80% ()

Folky

Ritchie na vrcholu. Dokonalá gangsterka, u níž můžu jen vyjmenovávat, co všechno je u ní perfektní. Stručně řečeno: všechno. ()

sadlokan

Vystajlovaný,vyhajpovaný,vykonstruovaný až běda.Marihuanoví baroni.Chch.To je prdel!Jak se jmenuje poradce pro dohušťování?Ten chvílema musel naběhnout,dohustit,a zase vodběhnout. ()

Hapretor

Hrozná, trapná ukecaná nuda, kde herci/čky nehrají naplno, vše je přehnané, ve vtipných momentech spíš trapné a nadsázka vůbec nefunguje, dějově přetažené - vůbec to nedávalo smysl - a já málem usnul ... od G. Ričího jsem čekal úplně jiný nášup podle jeho předchozích snímků ... ()

GOREGASM

Je to ďábel ten Guy Ritchie. Britskou gangsterku nikdo nevypointuje lépe a možná i QT by se něčemu přiučil. Vymazlené dialogy, ještě vymazlenější postavy a všechno je tady tak po anglánsku cool, že mi z toho topoří obě hemisféry. Neopakovatelná zábava plná drsňáckého humoru, neplýtvá se tady zbytečně násilím, naopak se elegantně dávkuje (opět si musím vzpomenout na QT, který právě zde vždycky zbytečně přestřelí) a všichni hlavní pánové mají tak kurevské (lepší a slušné slovo pro tento konkrétní dojem opravdu neexistuje, tak pardón) charisma, že divák jen tiše závidí Farrellovi jeho štýlové brejle, Hunnamovi jeho dokonalou vizáž a Mekkanagonovi to bohorovné charisma, kterým krájí jen pohledem. Superukecaná a na tisíc způsobů zamotaná story je srozumitelná a má vynikající spád a o originalitě, kterou vytváří různí vypravěči, ani nemluvím. Guy Ritchie pořád umí dostat do kolen a The Gentlemen je žánrový killer, který nesmíte minout. 100% ()

strikeman

No prosím, pane Ritchie! Film dělaný s láskou. Je vidět, že si to všichni užili - od režiséra navrátivšího se ke svému oblíbenému žánru, přes tu plejádu skvěle vybraných protagonistů, až po posledního sídlištního haranta s mobilem... 85% PS: citát z Kmotra pobavil ;-) ()

montongery

Klasický Guy Ritchie, na kterého jsme zvyklí a kterého máme rádi, se vrací zpět ke kořenům. Ale tentokrát tomu do kvality Snatche nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels něco chybí. Ať to je už tím, že snímek vlastně nic nového nenabízí a vše známe už z těchto dvou předešlých filmů nebo možná až moc jednoduchou a naivní zápletkou. Kromě toho jsem ale dostal vše, co jsem čekal a co Ritchie umí víc než dobře - nekoretní humor od drsnejch anglickejch cutthroats, drsné a vymazlené dialogy s různými britskými přízvuky, spousty politických a jiných narážek a průřez diferenciovanou anglickou společností od smetánky až po junkies. Do toho skvěle napsané postavy zahrané hereckou elitou a to vše jako vždy skvěle a originálně zasazené v mé oblíbené Británii. Taky to že nechává různé scény na divákově představivosti dodává filmu na větší syrovosti (asi jako Spielbergovi Čelisti, kdy žralok ve filmu nebyl ani jednou viděn a doteď zůstává nejděsivějším filmem na podobné téma). Shrnutím: vše co jsem očekával, jsem dostal v dostatečném množství a náležitě si to užil, ale bohužel nic víc - ať už nějakou tu větší inovatičnost či něco jiného. ()

BOURQUE

Konečne! G. Ritchie sa vrátil ku svojim koreňom. (Nie že by som nemal rád jeho verziu Sherlocka Holmsa so skvelým duom R. Downey Junior / J. Law, práve naopak, ale) Po Podfu(c)k som od neho nevidel tak vyrovnane režírovaný snímok. Inteligentne napísaný scenár a citom rozohraná vec v moderných šatách. Medzi „Toff Guy“ a „Toff Guy“ môže byť sakra veľký rozdiel. Avšak všetky pozornosti (správne) tu berie citom naverbovaná herecká garnitúra. Každá postava, zahraná od M. McConaughey až do E. Marsan, má svoje jasne definované miesto a jeden herec je lepší ako druhý. Možno film neobsahuje toľko ikonických a scén a hlášok ako Podfu(c)k, ale to nevadí. Hlavne preto, že pán Ritchie nesnažil sa natočiť jeho novú verziu. A to v dnešnom filmovom biznise sa musí ceniť. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Evander

Gentlemani jsou dobrým filmem a v rámci Ritchieho tvorby rozhodně patří k tomu nejlepšímu, ale zdejší hodnocení i umístění je úplně mimo. Filmů srovnatelné kvality jsou tisíce. Tím nepopírám, že jsem si film užil a dobře se bavil, jen jsem prostě přesvědčený, že do TOP 200 nepatří ani zdaleka. Příběh filmu má k dokonalosti daleko, ale líbí se mi, má mnoho zajímavých, byť občas nesmyslných zvratů (zejména ke konci). Líbí se mi práce s kamerou a perfektní jsou zde herecké výkony, které dále umocňuje vysoký podíl sympatických charakterů. Hudební stránka je v souladu s celkovým vyzněním filmu, vhodně dokresluje atmosféru a neruší. Celkově se jedná o velmi příjemný film, který se dá po čase zhlédnout znovu. 82% ()

burton

Luxus na entou. Tak to mám ráda. Vyšperkované dialogy, perfektně vykreslené postavy, báječné obsazení. Gangsterka, skvělá, super muzika. Taky zde nenajdete žádné honičky v autech, což, třeba pro mě, je megaplus, páč honičky v autech mě fuck neberou. Takže tady nejsou, zato je tu plno finesních zvratů v příběhu a jedno opravdu velikánský....ale mrkněte se :) a uvidíte. ()

KHkomiks

Super zábavná kriminálka s černým humorem. Zaujaly mě ale mnohem víc vedlejší postavy jako Colin Farrell a Hugh Grant. Bohužel, i když film je parádní a ani chvíli se člověk nenudí,tak mi tu chybělo,že jsem o hlavního hrdinu po celou dobu neměl ani trochu strach. Všichni záporáci okolo něj působí spíš slabě a ne jako hrozba. ()

Majkak

Vymazlené pro milovníky žánru, jinak v zásadě o ničem, resp. o tom, jak dělá podraz jeden na druhého. Důkaz toho, že lze mluvit, jak zobák narostl, tedy nekorektně. Fungující gangsterka zamotaná přesně tak, aby se v tom člověk neutopil. Vtipně vyvážená kombinace velkého stylu v oblékání, autech a gaunerských manýrů. ()

mala_kea

Sofistikovaná gangsterka? Ale no tak! Domnělá překombinovanost je prvoplánovitá zástěrka, aby zamaskovala totální plochost a prázdnotu příběhu. Navíc jsem skálopevně přesvědčen, že bez známých hereckých es, (kteří mimochodem žádný herecký koncert nepředvádí a člověk získává dojem, že i natáčení bylo pro ně dost nudné), by bylo hodnocení maximálně mezi 60-70%. Plusem je, že to rychle odsýpá a sem tam se semele vtipná absurditka, kdy člověk nostalgicky zavzpomíná na Ritchiho prvotiny. Ale ty časy jsou dávno pryč. Jak se zdá, tak Ritchiho kulišárna s jakože chytrým a zpřeházeným vyprávěním na spoustu lidí zabrala, jak vidno ze zdejších adorací. Ale já mu to nesežral. ()

Pat_rick_fan

Neviem či niekedy nastane deň, kedy nebudem cringovať nad Ritchieho potrebou vytvárať over the top hypermaskulínných "gangstrov" s homofóbnymi narážkami a ženami, ktoré nie sú plnokrvné postavy, ale male gaze fantasy figuríny. Ani ten scenár a réžia nie sú také nasekané a bravúrne ako mnohí vidia, taký Tarantino vie podobné paradziny aj s budovaním napätia za použitia humoru imho oveľa (oveľa) lepšie. A nie, ani jedna postava mi nebola ani trocha sympatická, humor na mňa nefungoval a v podstate mi bolo jedno ako to celé skončí. Tak som zo seba dostal všetok hejt a dnes večer si dám túto oddychovú jednohubku asi ešte raz :D. Aby som nekydal, atmosféru britského triedneho prostredia (džungľe) aj so zreteľom na súčasnú situáciu a hudbu sa podarilo zhmotniť výborne. Všetky mnou spomenuté "nedostatky" sú o uhle pohľadu. Ritchie má jednoducho svojský, autorský rukopis a talent, ktorý niekomu nesmierne reže, iného jemne irituje. Ale aj keď možno patrím do druhej skupiny, The gentlemen som si vďaka dobrej stopáži, skvelému tempu a dobrej chémie zúčastnených aktérov dosť užil. Prekvapivo. ()

helloween93

Konečně si Guy Ritchie u mě napravil reputaci za toho nudného Artuše z roku 2017, který mě nebavil od začátku do konce, a to i přes to že mám rád Charlieho Hunnama. Gentlemeny táhne další sympaťák McConaughey, jehož ledově klidného weed byznysmana mu věříte od prvních momentů filmu. Vůbec ten výběr postav a obecně návrat k Ritchieho milovaným gangsterkám působí v jeho filmografii jako svěží vítr po letech experimentování (Sherlock Holmes, špionážní U.N.C.L.E, historické fantasy Artuš a pohádka Aladdin). Zase jsou zpátky ty bizardně sprosté postavičky z tolik milovaného britského kriminálního prostředí, obohacené výraznými hereckými projevy (kromě Matthewa i perfektní Hunnam, Colin Farell, slizoučký Hugh Grant nebo asijský mafián Henry Golding). Zápletka zpočátku působí chaoticky, zejména stylem vyprávění, která do sebe v posledních dvaceminutovce skvěle zapadne. 5* ()

HenryIvan

Prvá bomba tohto roku je tu (oficiálne ešte roku minulého, no sral to pes). Guy Ritchie sa bezpochyby vracia ku koreňom a my len poslušne tlieskame a na rozdiel od Fletchera servítku používame na utretie si slín, ktoré sa nám bohužiaľ tvoria a tvoria, taká to je lahoda. GR do toho dal kus seba a scenár vyslovene vymazlil. Od hudby po najmenšie detaily som bol spokojný. No a herci, tak to bola iná báseň. Skvelý ensamble, ktorý tak bavil, že sa nad tým rozplývam ešte aj doteraz. Je to všetko čo sme chceli a hádam sa niečoho podobného od pána Ritchieho dočkáme aj naďalej. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm