Desu noto Light up the NEW world

Death Note 2016

(neoficiální název)

Krimi / Drama / Thriller

Japonsko, 2016, 135 min

Nemůžu si pomoct, ale filmová série "Desu noto" už mi přijde jako nastavovaná kaše, kdy tvůrci neví, kdy mají skončit. Jako ono se na to vůbec špatně nekouká, naopak, kouká se na to dobře, ale nemyslím si, že by měl příběh stále co říct a stále dovedl vzbudit to napětí. Pravda, ale to se z mangy do hrané verze nikdy nepodařilo pořádně.(2.5.2017)

Tento film prostě musím hodnotit tak, že ho porovnám s ostatními Death Note věcmi. Rozhodně to není špatný film, ale příběhově je to celkem dost splácané dohromady, že člověk víceméně pořádně ani nemá tušení, co za pointu měl tento film mít. Přesto, že příběh je splácán, film jsem si dost užil, neboť několik věcí tento film udělal i hodně povedeně. Například hned úvod filmu, který se odehrával kolem ruského doktora, to bylo vskutku pěkně zpracované a poutavé. Věc, která se mi u tohoto pokračování nelíbí je víceméně hlavně fakt, že se do toho snaží nacpat věci ohledně původních postav, samozřejmě mám na mysli původního Kiru a L, přitom jsou v tomto filmu už několik let po smrti, tak není moc důvod je do děje cpát. Nějaká zmínka o nich by nevadila, ale v tom filmu jsou doslova cpáni do popředí. Kdyby se film víc soustředil na nové nositele Death Notů a jejich motivy, tak to mohlo být daleko lepší. V porovnání s ostatní Death Note tvorbou je tohle podprůměr, nicméně já tomu dávám tři hvězdičky, protože jsem si přes to všechno film dost užil.(9.5.2017)

Akce je skvělá, herci nehrají špatně, něčím je to podobné předchozím dílům, něčím naprosto jiné, ale nakonec opět šíleně překombinované. Kdyby to nekončilo po všem tom možném, tak by bylo hodnocení vyšší. Rozhodně to není špatný film, je dobře natočený, má své plusy i mínusy (například obsazení Fudžii Miny a celkově celá její postava je úplně o ničem), ale v celkovém shrnutí je to lehce nadprůměrný film, který určitě má co nabídnout.(16.4.2017)

• EvilPhoEniX

Japonsko mi opět nesedlo a to jsem se celkem těšil. Znalý předlohou nejsem, ale zamlouval se mi trailer a nejsem spokojený vůbec. Po vizuální stránce je film v pohodě, ale nesedlo mi tempo, akce je nedostatek a mrzí mne, že potenciál zápisníku zůstal velice nevyužit. Nudil jsem se. 35%(19.5.2017)

Nikdy jsem nebyla fanouškem Zápisníků smrti, ale všechny filmy se pro mě točily lehce nad průměrem. Na jedno zkouknutí dobrý, ale víckrát jsem je už vidět nemusela. Nejlepší byl první díl, pak už to šlo pomalinku z kopce a tenhle poslední je podle mě nejslabší, překombinovaný konec to celkem zabil. Zmizela taky hlavní dvojka a jejich nástupci mi vůbec nesedli, Sósuke Ikemacu v roli Ryuzakiho mi byl vyloženě nesympatický. Jako celek ale fajn a za zkouknutí to stálo.(17.7.2017)