Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spencer Tracy jako úspěšný právník Stanley, vdávající svou jedinou dceru Kay má nemalé starosti. Nejdřív si musí ověřit, zda nastávající ženich Buckley je vůbec hoden jeho pokladu a prověřit třeba samozřejmě i jeho rodiče. No a potom přichází zásnuby a samotná příprava svatby, kterou pevně chytí do rukou Stanleyho manželka Ellie. Z původně plánované malé svatby v rodinném kruhu najednou vzniká oslava pro více než pět set hostů s orchestrem a se vším, co k tomu patří. A Stanley se nestačí divit, jakou rychlostí se mění jeho těžce vydělané peníze... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Komedie ze starých časů, kdy dialogy měly šmrnc, pro vtip se nechodilo na záchod a filmům vévodili herci jako Spencer Tracy a zkrášlovaly je děvy jako Elizabeth Taylorová. Stačí porovnat s nepovedeným remakem z 90. let se Stevem Martinem, abych věděl, že jestli se na něčem dá ilustrovat úpadek kinematografie, jsou to především komedie. Tatínkova milovaná dcerka se bude vdávat a otec se s tím musí vyrovnat. Prostý námět, famózní a na svou dobu velmi progresivní zpracování, kdy se otec přímo obrací na diváka a sděluje mu své sucharské postřehy. Tenhle film nepřináší salvy smíchu, ale příjemný pocit na duši. Tedy aspoň mě ho přinesl, když jsem ho viděl asi před pětadvaceti lety. Pravda, spolu s pokračováním hodnotím po paměti, ale co. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

V čem je NEVĚSTIN OTEC navzdory předpokladům (žánr, černobílá kamera) stejný jako ostatní celovečerní snímky Vincente Minnelliho a v čem je jiný (a ve výsledku vlastně lepší) než remake HLAVA RODINY, píšu v recenzi při příležitosti Blu-ray vydání na tuzemském trhu. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Kay mě ohromila. Počkala si na svou chvíli s takovým klidem jako generál před důležitou bitvou. Zato Buckley měl ztrhaný výraz muže, který zrovna zneškodnil nebezpečnou nálož.“ Názorný instruktážní dokument pro všechny otce, kteří by snad měli ten bláhový nápad uspořádat svým dceruškám svatbu aneb zachraň se kdo můžeš! Od Minnelliho se mi dosud nic vidět nepodařilo, ale konečně jsem to napravil a pro seznámení s jeho tvorbou zvolil Nevěstina otce. Takhle, film by byl spíš průměrnou romantickou komedií, to by ovšem nesměl mít tahouna jménem Spencer Tracy. Ten si snad každou scénu krade pro sebe, a hlavně diváka baví. Ať už zrovna profesionálně otevírá Coca-Colu, snaží se narvat do starého obleku, rozvíjí divoké domněnky o zeti či prožívá nefalšovanou noční můru. Atmosféra je navíc pohodová, sem tam nechybí nějaký ten dobrý fór, takže za mě slušné 4*. „Buckley říká, že by se lidi měli brát mladí.“ - „A nezmínil náhodou taky, kdo bude tyhle mladé rodiny živit?!“ - „Říkal, že by je měli podporovat rodiče.“ ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jeden z prvních hollywoodských pokusů čelit konkurenci televize filmy pro celou rodinu. Spencer Tracy je rozkošný. Obestřen hemžením a švitořením manželky, dcery a svatebního koordinátora, působí jako jediný normální člověk, který tiše a odvzdaně čeká, až se ta živelní pohroma jménem svatba přežene. To je ostatně rozdíl mezi originálem a remakem, protože Steve Martin byl všechno, jen ne normální a sympatický. IMHO. Je jen škoda, že televize nám Nevěstina otce vždycky servíruje v lajdácky kolorované verzi, kde jsou všichni žlutí jako Simpsonovi, zatímco dekorace, v nichž se pohybují, zůstávají často šedivé. Včetně trávníku! :o) Panenanebi, bojí se snad, že z černobílého filmu jim oslepneme? 70% ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Pyšný otec Stanley vzpomíná na to, co předcházelo svatbě jeho milované dcery Kay. „Vždycky jsem si myslel, že svatba je jednoduchá věc. Potká se chlapec s děvčetem, zamilují se a pak se vezmou. Mají děti, jejich děti vyrostou, setkají se s jinými dospělými dětmi zamilují se do sebe a zase se vezmou a tak dále a tak dále. Díváte-li se na to takhle, je to vlastně jednoduchý, hrozně stereotypní. Jenže jsem se mýlil, zapomněl jsem právě na tu svatbu“. Takže než zazní svatební zvony je potřeba se seznámit s ženichem „Buckley říká Buckley si myslí“, jeho rodiči „řeknu Vám, za těch pár minut jsme si toho nalhali“. A ustát pár předsvatebních rozchodů. Nádherná, kultivovaná a skvěle obsazená komedie o zničujícím dopadu svatebních příprav na milující a zmatené rodiče. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (7)

  • Film bol nakrútený podľa rovnomenného románu Edwarda Streetera. (Michal74)
  • Premiéra filmu sa uskutočnila len niekoľko týždňov po skutočnom sobáši Elizabeth Taylor s jej prvým manželom Conradom Hiltonom, Jr. Publicita okolo tejto udalosti mala napomôcť filmu dosiahnuť úspech. (Michal74)

Související novinky

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

23.03.2011

Dlouhodobým problémům se srdcem včera podlehla jedna z největších filmových legend. Právě když se studio Sony Pictures snaží vrátit královnu Kleopatru na plátna kin (po Jamesi Cameronovi a Paulu…

Reklama

Reklama