• flanker.27
  *****

  Komedie ze starých časů, kdy dialogy měly šmrnc, pro vtip se nechodilo na záchod a filmům vévodili herci jako Spencer Tracy a zkrášlovaly je děvy jako Elizabeth Taylorová. Stačí porovnat s nepovedeným remakem z 90. let se Stevem Martinem, abych věděl, že jestli se na něčem dá ilustrovat úpadek kinematografie, jsou to především komedie. Tatínkova milovaná dcerka se bude vdávat a otec se s tím musí vyrovnat. Prostý námět, famózní a na svou dobu velmi progresivní zpracování, kdy se otec přímo obrací na diváka a sděluje mu své sucharské postřehy. Tenhle film nepřináší salvy smíchu, ale příjemný pocit na duši. Tedy aspoň mě ho přinesl, když jsem ho viděl asi před pětadvaceti lety. Pravda, spolu s pokračováním hodnotím po paměti, ale co.(6.2.2019)

 • kareen
  ****

  Jeden z dalších příkladů toho, že nad originál zkrátka není. Hlavním důvodem je tentokrát skvělý Spencer Tracy, který je přeci jen jiná extratřída než popleta Steve Martin a také fakt, že oč méně se v této starší verzi tlačí na strunu prvoplánového humoru, o to zábavněji a civilněji to nakonec vyznívá. Jen tu opulentnost té svatby si v mém případě velmi ráda odpustím. :)(21.5.2014)

 • cheyene
  ****

  Spencer Tracy byl pan herec a potvrdil to mimo jiné i v této romantické komedii, kde si vystřihl roli otce, jež mu svědčila i později ve slavném snímku Hádej, kdo přijde na večeři. V tomto případě ztvárnil rodiče, který se nerad smiřuje se skutečností, že se jeho jediná dcera vdává, avšak řeší také finanční stránku věci. Pobaví nejen jeho jízlivé, sarkastické, usedlé či rýpavé komentáře, ale také celá řada scén, např. otevírání coca coly či úvod, kde přemítá, kterého muže si asi tak může dcera chtít vzít.(20.3.2018)

 • classic
  ****

  Obdivujem Spencera Tracyho a Liz Taylor, o to lepšie, keď sú spoločne v toľkých scénach ! Pôsobivý snímok o zhone, ktorý predznamenáva blížiaca sa SVADBA, Stanleyho dcéry, Kay. Otec vydáva mladú a krásnu, jedinú dcéru, kde zo začiatku, nie je nadšený, lebo to stojí strašné peniaze, či ženích mu dva - krát zrovna nesedí. Všetko postupne prechádza, negatívne nálady pominú potom, ako spoločne so ženou, spoznajú ženíchových rodičov, s ktorými si padnú do oka. Najzložitejšia a najťažšia pasáž, je ešte pred nimi, a to, ako a či dokážu zostrojiť špičkovú svadbu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť... Okrem Liz, je očarujúca i Joan Bennett, ktorá si zahrala matku, Liz Taylor a ženu, Spencera Tracyho. Na začiatku je Spencer rozprávačom, ktorý je usadený v kresle, kde cez retrospektívu povie, ako to všetko prebiehalo, a je to, vskutku zaujímavé ! Minnelli skrýva niekoľko prekvapení, prečo ostáva divák v napätí, ako sa to celé skončí ? Skutočne dobrý film, ale v podstate sa nič v ňom zložité nedeje, ak nepočítam prípravy na svadbu, a to je The End. Aj keď, je to viac - menej, hollywoodska rozprávočka, to, čo mňa dostáva do kolien, je Elizabeth Taylor, ktorú považujem za najkrajšiu herečku všetkých čias, aká sa kedy objavila na striebornom plátne, mám pravdu ?:(21.6.2016)

 • Bluntman
  ****

  V čem je NEVĚSTIN OTEC navzdory předpokladům (žánr, černobílá kamera) stejný jako ostatní celovečerní snímky Vincente Minnelliho a v čem je jiný (a ve výsledku vlastně lepší) než remake HLAVA RODINY, píšu v recenzi při příležitosti Blu-ray vydání na tuzemském trhu.(26.6.2016)

 • - Helen Rose, ktorá navrhla svadobné šaty pre Elizabeth Taylor (Katherine Banks) do filmu, navrhla tiež svadobné šaty na jej sobáš s Conradom Hiltonom, Jr. (Michal74)

 • - Pre úlohu Stanleyho Banksa (Spencer Tracy) bol skúšaný aj Jack Benny. (Michal74)

 • - Remake tohoto filmu natočil Charles Shyer v roce 1991 v hlavní roli se Stevem Martinem. (kowalski)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace