Nevěstin otec

Spencer Tracy jako úspěšný právník Stanley, vdávající svou jedinou dceru Kay má nemalé starosti. Nejdřív si musí ověřit, zda nastávající ženich Buckley je vůbec hoden jeho pokladu a prověřit třeba samozřejmě i jeho rodiče. No a potom přichází zásnuby a samotná příprava svatby, kterou pevně chytí do rukou Stanleyho manželka Ellie. Z původně plánované malé svatby v rodinném kruhu najednou vzniká oslava pro více než pět set hostů s orchestrem a se vším, co k tomu patří. A Stanley se nestačí divit, jakou rychlostí se mění jeho těžce vydělané peníze... (oficiální text distributora)

kaylin

Celkem logicky jsem jako první viděl verzi se Stevem Martinem a bavila mě. Ale když jsem zjistil, že je zde i původní film, zjistil jsem, že Steve Martin je vedle Spencera Tracyho jednoduše šašek, který roli nedal nic moc víc. Starší film je vtipný, má emoce a povedenou situační komiku, kde se nikdo nemusí pitvořit. ()

kajas

Hlava rodiny patří mezi nejoblíbenější komedie naší rodiny a dlouhá léta jsem ani netušila, že je předělávkou klasiky z 50. let. Když si v takovém případě chcete udělat porovnávací projekci, často asi budete "fandit" filmu, který jste viděli dřív. Je to i můj případ, protože Steve Martin mi prostě přišel zábavnější a sympaticky trhlejší než civilnější Tracy. V této verzi bych každopádně vyzdvihla překrásnou Elizabeth a rovněž také postavu nevěstiny maminky, která tady má větší prostor a význam než její "nástupkyně" s tváří Diane Keaton. Opáčko už si ale asi nedám. ()

Martin741

Slusna komedia od Vincene Minnelliho /Meet me in St. Louis/, a kulisy su vyborne. Dialogy vsak v strede sklzli do nudy a podpriemeru a chyba strhujucejsie tempo a vyraznejsi dej. Som vsak mylovnik starych filmov, a tak dam 87 % ()

Juto

Veľa ľudí asi som ňou nebude súhlasiť, ale originál je slabší ako kópia. Mám radšej v úlohe otca skôr bláznivého Stevena Martina. Asi kópia filmu sa mi páči viac aj preto že som ju videl prvú. Film je fajn ,ale nič výnimočné. 6/10 ()

zette

Velmi dobra komedie. Plne jsem soucitil s Tracym, fakt deprimujici priprava a hlavne platba za svatbu sve dcery. Ale zase neudelejte radost holce jako Liz Taylor, ze.-)? ()

Mol

I SUDDENLY REALIZED WHAT I WAS DOING. I WAS GIVING UP KAY. SOMETHING INSIDE ME BEGAN TO HURTI Spencer Tracy a jeho starostliví otec byl naprosto famózní. Zamiloval jsem se do jeho tónu vyprávění, jejich nádherného amerického domu a fantastického připravování svatby. Scéna s noční můrou byla hrůzostrašná a vyděsila mě k smrti. Kam se hrabe kruh a jemu podobné horory. ()

klúčik

Mám dve dcéry a niečo podobné ma ešte len čaká. Taký je údel otcov. Film je krásny tak ako bola krásna aj hlavná predstaviteľka E.Taylorová. S.Tracy opäť výborný. 80%. ()

Han22

Stejně jako většina lidí znám modernější verzi se Stevem Martinem a ta mi nikdy nepřišla nic extra, prostě průměrná komedie jakých jsem viděl desítky. Starší verze je no... prostě starší a to je celé. Příběh je naprosto stejný - tj. dva mladí lidi se chtějí brát. Ženich je nepodstatný, nevěsta v podstatě taky i když ji hraje mladičká a ještě nijak zajímavá Elizabeth Taylor. Těžiště příběhu tak leží na otci, který je v podání Spencera Tracyho skvělý. Neví jestli si zoufat víc z toho, že jeho malá holčička je ženou a opouští rodinné sídlo, nebo z toho, že původně malá svatba se mění v kolosální akci (a chaos) a náklady stoupají do nebes. Celý ten chaos komentuje nádherně cynickými komentáři, jenže v jádru je to prostě jen obyčejná romantická komedie u které od začátku do konce víte jak bude probíhat a jak skončí. ()

aLPaC

Myslím, že v tehdejší době to bylo trochu něco jiného, neokoukaného a i dnes má tato rodinná komedie co nabídnout. Především pak vynikajícího Spencera Tracyho, který opravdu exceluje, no a samozřejmě také krásnou, teprve osmnáctiletou Liz Taylor, z které ještě vyzařuje taková ta nevinnost mládí. Chtěl bych vypíchnout jeden moment, který mě ve filmu totálně dostal, ale nemůžu, film je jich skutečně plný od začátku do konce. ()

Bozvav

Krásná nostalgická záležitost. Skvělý herecký koncert otce nevěsty, dobré zpracování. Jako matka dvou dcer už se nemohu dočkat, až se budou vdávat. Je to krásný a milý film, byť neříká nic nového.Za mne zasloužené 4 a půl hvězdy. ()

MickeyStuma

Vdávat dceru? No, to je pěkná lapálie. Hlavně pro peněženku. Skromný rodinný příběh vypráví ´Nevěstin otec´, tedy přesněji řečeno, Stanley T. Banks, kterého si s ohromným elánem a vůlí sobě vlastní střihl Spencer Tracy. Což znamená, že celá ta věc, jako je příprava svatby a starosti a zmatky kolem toho, je viděna zcela mužským pohledem. Vdávající dceru si zahrála Elizabeth Taylor, které bylo v době natáčení 18. let. Spencer Tracy pojal svou roli tak, aby postava otce vypadala vážně a úsměvně zároveň, což se dá říct, že se povedlo. Vtipné komentáře pobaví a v podstatě ani nestárnou. Stanley T. Banks se svorně cítí jako ochránce své dcery, avšak snaží se pro ni udělat to nejlepší. A dá to skutečně fušku. A tak se jedná o svěží klasickou filmovou komedii, která nikterak v zábavnosti ani po tolika letech nezklame. ()

Likan7

Komedie sice vlastně bez komedie, ale natočená s lehkostí, kterou jen umocňuje skvělý vypráveč Spencer Tracy a přenádherná Elizabeth Taylor. ()

lesotho

80%??? Není to trochu moc? Spencer Tracy je sice úžasný, ale celkově mě film spíše nudil. Miluju filmy, které se vejdou do hodiny a půl, ale na tenhle film mi to i tak přišlo moc. Možná tím, že jsem si něco podobného taky zažila, tak už mi to nepřišlo ani vtipné, ani dojemné. Tentokrát se tedy žádné výbuchy smíchu nekonaly. Tři hvězdičky tak akorát. ()

viax

Spencer Tracy je k sežrání, Elizabeth Taylor rozkošná. Příběh velmi dobře vystavěný, i když pár hluchých míst by se našlo, ale kdo by s tímhle prudil, když si můžete užít celé to jemné hemžení a kavalírské chování a respekt, který si vzájemně projevují. To je rozhodně třeba v dnešní době ocenit a kéž by si všichni z toho vzali příklad. ()

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

24.03.2011

Dlouhodobým problémům se srdcem včera podlehla jedna z největších filmových legend. Právě když se studio Sony Pictures snaží vrátit královnu Kleopatru na plátna kin (po Jamesi Cameronovi a Paulu… (více)