Štyria jazdci z Apokalypsy - hlad, vojna, mor a smrť sa ako zlá predtucha zjavia bohatému argentínskemu farmárovi tesne pred infarktom. Príčinou smrti bolo priznanie jedného z vnukov Heinricha ( Karlheinz Böhm ), že sa pripojil k fašistickej doktríne v Nemecku. Píše sa rok 1938... Ďalšie osudy sú zúžené na spomínaného Henricha ako aktívneho dôstojníka SS a jeho bratanca Julia ( Glenn Ford ), ktorí sa hlási k neutralite. Ich stret prebieha v okupovanom Paríži a pozvoľna odhaľuje vlastnosti hlavných predstaviteľov. Román Vicenteho Blasco Ibaneza som nečítal, ale scenáristi nemali príliš zmysel pre rytmus príbehu a ani Minnelliho réžia nedokázala zakryť jeho nedostatky. Isté je, že sa tvorcovia rozhodli natočiť veľkú vojnovú rodinnú drámu s romantickým podtextom, ale ich apetít zrejme narazil na financie. Takto síce vznikla protivojnová dráma, ale rozhodne nepatrí k tomu najlepšiemu. Je to premárnená šanca. Prvý komentár. 3+(13.10.2012)