Gigi je příběh o změně dívky v ženu. Maurice Chevalier k tomu zazpívá píseň "Dík, bož dík, za ta malá děvčátka , co rostou do krásy" a prochází se po slavném pařížském parku Elysejských polích. Gigi je příběh, ve kterém můžeme sledovat, jak je dívka vychovávána v kurtizánu. Jako při každá výchově i při této se to dítě docela obyčejně nudí. Gigi je příběh s dnes již neviditelným lehce moralistickým a erotickým nádechem. Gigi je Minelliho poctou Paříži, stejně jako mnohem slavnější Američan v Paříži. Gigi patří mezi mé nejoblíbenější filmy v rámci Minelliho tvorby, už jenom pro tu scénu u kašny, která vypadá jako reminiscence Američana v Paříži. Svým nasvícením a atmosférou je téměř totožná z jednou z částí oné legendární čtvrdhodinové taneční sekvence v jeho závěru. Zatímco v Američinovi je však už tahle scéna překomobinovaná (Tímhle směrem již dále vývoj nemohl jít), zde si divák užije mnohem více melancholické atmosféry, kterou chtěl Minelli zřejmě dosáhnout. Gigi je na muzikál film s nezvykle intimních příběhem jen několika málo postav. Gigi ani není vlastně pravý muzikál a pro to má na muzikál právě třeba ve srovnání s Američanem v Paříži nezvykle zajimavý a propracovaný děj, což je dáno tím, že vychází z ve své době poměrně slavné literární předlohy.(11.4.2004)

• kaylin

Musím říct, že mě až překvapilo, jak jednoduchý film někdy může získat 9 Oscarů- Jedná se o muzikál, který vyniká hlavně krásnou výpravou a kostýmy a... a to je vlastně všechno. Příběh je nesmírně jednoduchý, roztahaný a postavy nejsou nijak skvěle napsané. Prostě jen příliš dlouhý milostný příběh o tom, co se kdysi stalo v Paříži.(27.1.2015)

• Derek

s 9timi oskarmi (z rekordnych 9 nominacii) mozno najprecenovanejsi oskarovy vitaz. prvych 40 minut sa vlecie (i ked thanks heaven for little girls je chytlave i ked dnes posobi riadne pedofilnym dojmom) za co moze i dost staticka rezia a praca s kamerou (i ked film vyzera celkom pekne ale v porovni s west side story o rok neskor posoby prilis divadelne). nastastie v polovici sa to ako tak rozbehne i hlavne vdaka vtipnym vedlajsim uloham...(12.3.2017)

• Frajer42

Žiži je příjemný film s příjemným obsazením odehrávající se v příjemném prostředí. 2x jsem se usmál hláškám pedofila, který si střihl na začátku filmu pedofilně laděnou píseň a 4x během filmu zaznělo slovo ,,gay", což je vysoký nadstandart. Muzikálová angličtina je brutálně primitivní a uchu lahodící. Zpívá se málo a vesměs pořád to samé. S oscarem bytostně nesouhlasím, ale to je tak všechno co s tím zmůžu. Nicméně se dle mého vysoce odborného názoru nejedná o žádný průšvih. Film lze dokoukat bez újmy na zdraví. Slaboučké 2*.(17.8.2013)

50-te a 60-te roky boli zlatou érou muzikálov, hlavne na Oscaroch bol vtedy tento žáner megaúspešný. S odstupom polstoročia však väčšina z týchto slávnych filmov stratila svoje kúzlo a aj keď mám muzikály rád, príliš ma nechytajú, či už dejom alebo hudobným spracovaním. Bližšie sú mi tie novšie (Moulin Rouge, Chicago, Dreamgirls), ktoré sú o kúsoček menej naivné. Tento 9-násobný oscarový víťaz žiaľ nefunguje ani ako romantický film, keďže v ňom nie je jediná scéna, kedy by to medzi ústrednou dvojicou mohlo zaiskriť a ani ako muzikál, keď ma nedokázala zaujať ani jediná pieseň. Možno mala dostať viac priestoru Leslie Caron než Chevalier s Jourdanom, lebo ich spev mi vôbec nesedel.(18.12.2015)

• - Jedná se o poslední muzikál, který byl napsán speciálně pro filmové plátno, pomineme-li proud barevných „presleyovek“ v 60. letech. (Pavlínka9)

• - Hlavní role byla původně nabídnuta Audrey Hepburn, ta ji však odmítla kvůli snímku Funny Face (1957). (Kamiiik)

• - Film byl primární inspirací k desce Loud City Song z roku 2013 americké hudebnice Julia Holter. (Ersian)