Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ***

  Docela legrační představa, že tenhle celkem nevýrazný muzikál, na němž jediné, co mi zůstane v paměti, budou ty šílené francouzské přízvuky, vyhrál ve své době rekordních devět Oscarů. Že by okouzlení tou přeplácanou mizanscénou, kde je v každém záběru aspoň dvakrát víc věcí, než by bylo nutný, sniž by pro ně měl režisér nějaké uplatnění? To opravdu nemohl Hollywood vygenerovat lepšího reprezentanta? Naštěstí na Oscary historie vždycky kašlala...(12.2.2017)

 • Anderton
  *****

  Gigi som videl po 24 rokoch. Vopred musím povedať, že ho treba vidieť jednoznačne v originálnom znení, dabing piesní by mohol čaro tohto inteligentného, eskapického muzikálu zruinovať. Hlavne texty piesní a rýmy sú veľmi vtipné a trefné. Nie som fanúšikom muzikálov, ale pri Gigi som sa za dve hodiny ani raz nepozrel na hodinky. Je to tým, že skoro každá scéna obsahuje nejaký skvelý vtip a Minnelliho vizuálna pestrosť, chytrosť a svižnosť dialógov nikdy nenudí. K úplnej dokonalosti mu chýba iba Audrey Hepburn v hlavnej úlohe. Nič proti Leslie, ale všetci vieme, že Audrey bola len jedna. Tie oscary neboli rozdané len tak, každá odmenená zložka filmu stojí za to.(24.11.2012)

 • Derek
  **

  s 9timi oskarmi (z rekordnych 9 nominacii) mozno najprecenovanejsi oskarovy vitaz. prvych 40 minut sa vlecie (i ked thanks heaven for little girls je chytlave i ked dnes posobi riadne pedofilnym dojmom) za co moze i dost staticka rezia a praca s kamerou (i ked film vyzera celkom pekne ale v porovni s west side story o rok neskor posoby prilis divadelne). nastastie v polovici sa to ako tak rozbehne i hlavne vdaka vtipnym vedlajsim uloham...(12.3.2017)

 • Exkvizitor
  ***

  Myslím, že je příznačné pro dějiny i současnost cen Americké filmové akademie, že zrovna tento film, produkovaný legendárním Arthurem Freedem, dostal ve své době 9 Oscarů - přičemž si dnes málokdo vzpomene, že vůbec existoval. Na co také vzpomínat? Zápletka z pařížské high society počátku 20. století je totálně banální (má si chudé děvče Gigi vzít multimilionáře, nebo ne?), písničky mají sice důvtipné texty á la My Fair Lady (s níž by se dalo najít více pojících bodů), ale není zde ani jedna skutečně chytlavá melodie. Skvělá je seladonská postava i v pozdním věku charismatického Maurice Chevaliera a zdařilé jsou secesní kostýmy a výprava - ale v zásadě tento film vskutku ničím moc nezaujme.(10.10.2007)

 • belldandy
  ****

  Gigi je příběh o změně dívky v ženu. Maurice Chevalier k tomu zazpívá píseň "Dík, bož dík, za ta malá děvčátka , co rostou do krásy" a prochází se po slavném pařížském parku Elysejských polích. Gigi je příběh, ve kterém můžeme sledovat, jak je dívka vychovávána v kurtizánu. Jako při každá výchově i při této se to dítě docela obyčejně nudí. Gigi je příběh s dnes již neviditelným lehce moralistickým a erotickým nádechem. Gigi je Minelliho poctou Paříži, stejně jako mnohem slavnější Američan v Paříži. Gigi patří mezi mé nejoblíbenější filmy v rámci Minelliho tvorby, už jenom pro tu scénu u kašny, která vypadá jako reminiscence Američana v Paříži. Svým nasvícením a atmosférou je téměř totožná z jednou z částí oné legendární čtvrdhodinové taneční sekvence v jeho závěru. Zatímco v Američinovi je však už tahle scéna překomobinovaná (Tímhle směrem již dále vývoj nemohl jít), zde si divák užije mnohem více melancholické atmosféry, kterou chtěl Minelli zřejmě dosáhnout. Gigi je na muzikál film s nezvykle intimních příběhem jen několika málo postav. Gigi ani není vlastně pravý muzikál a pro to má na muzikál právě třeba ve srovnání s Američanem v Paříži nezvykle zajimavý a propracovaný děj, což je dáno tím, že vychází z ve své době poměrně slavné literární předlohy.(11.4.2004)

 • - Hlavní role byla původně nabídnuta Audrey Hepburn, ta ji však odmítla kvůli snímku Funny Face (1957). (Kamiiik)

 • - Film byl primární inspirací k desce Loud City Song z roku 2013 americké hudebnice Julia Holter. (Ersian)

 • - Jedná se o poslední muzikál, který byl napsán speciálně pro filmové plátno, pomineme-li proud barevných „presleyovek“ v 60. letech. (Pavlínka9)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace