• Frajer42

Žiži je příjemný film s příjemným obsazením odehrávající se v příjemném prostředí. 2x jsem se usmál hláškám pedofila, který si střihl na začátku filmu pedofilně laděnou píseň a 4x během filmu zaznělo slovo ,,gay", což je vysoký nadstandart. Muzikálová angličtina je brutálně primitivní a uchu lahodící. Zpívá se málo a vesměs pořád to samé. S oscarem bytostně nesouhlasím, ale to je tak všechno co s tím zmůžu. Nicméně se dle mého vysoce odborného názoru nejedná o žádný průšvih. Film lze dokoukat bez újmy na zdraví. Slaboučké 2*.(17.8.2013)

• kaylin

Musím říct, že mě až překvapilo, jak jednoduchý film někdy může získat 9 Oscarů- Jedná se o muzikál, který vyniká hlavně krásnou výpravou a kostýmy a... a to je vlastně všechno. Příběh je nesmírně jednoduchý, roztahaný a postavy nejsou nijak skvěle napsané. Prostě jen příliš dlouhý milostný příběh o tom, co se kdysi stalo v Paříži.(27.1.2015)

• zette

Neverim vlastnim ocim, jak tento film mohl dostat devet Oscaru... Na muzikal sotva prumerne pisnicky (melodicky, texty byly dobre). Cele je to natoceno nejak zastarale (na rok 58) a hlavne strasne kycovite. Scenar pro romanticky muzikal neni spatny. Leslie Caron jsem videl ve druhem filmu a opet me nepresvedcila. Doporucuji jen pro fanousky zanru, pro zbytek dvouhodinova ztrata zivota:-)!(28.8.2013)

• Derek

s 9timi oskarmi (z rekordnych 9 nominacii) mozno najprecenovanejsi oskarovy vitaz. prvych 40 minut sa vlecie (i ked thanks heaven for little girls je chytlave i ked dnes posobi riadne pedofilnym dojmom) za co moze i dost staticka rezia a praca s kamerou (i ked film vyzera celkom pekne ale v porovni s west side story o rok neskor posoby prilis divadelne). nastastie v polovici sa to ako tak rozbehne i hlavne vdaka vtipnym vedlajsim uloham...(12.3.2017)

Docela legrační představa, že tenhle celkem nevýrazný muzikál, na němž jediné, co mi zůstane v paměti, budou ty šílené francouzské přízvuky, vyhrál ve své době rekordních devět Oscarů. Že by okouzlení tou přeplácanou mizanscénou, kde je v každém záběru aspoň dvakrát víc věcí, než by bylo nutný, sniž by pro ně měl režisér nějaké uplatnění? To opravdu nemohl Hollywood vygenerovat lepšího reprezentanta? Naštěstí na Oscary historie vždycky kašlala...(12.2.2017)

• - Jedná se o poslední muzikál, který byl napsán speciálně pro filmové plátno, pomineme-li proud barevných „presleyovek“ v 60. letech. (Pavlínka9)

• - Hlavní role byla původně nabídnuta Audrey Hepburn, ta ji však odmítla kvůli snímku Funny Face (1957). (Kamiiik)

• - Film byl primární inspirací k desce Loud City Song z roku 2013 americké hudebnice Julia Holter. (Ersian)