poster

Dům pro celou rodinu (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1981, 18 min

Scénář:

Markéta Zinnerová
 • Tommassi3
  **

  "Prosím tě, v kolika tě vlastně máma měla ??" - "Ani se neptej !!" - "Ale vypadá dobře na tolik dětí.. Já bych to nedala !!" ;)(29.9.2015)

 • EKLEKTIK
  ***

  "Je to blázinec, co?" Rodičovský příběh, natočený podle zadaného tématu "Ta rozkošná mateřská dovolená", vyprávějící o rodině, které se během výstavby vysněného rodinného domu, podaří rozrůst o šest dětí a jedno vnouče a ve kterém se na televizních obrazovkách, poprvé objevil herec Libor Hruška a v menší roli mladšího syna, si zde zahrál i bývalý dětský herec Jan Kreidl, známý jako David Pelc ze seriálu "Létající Čestmír".(29.9.2015)

 • NinadeL
  *

  Další bakalářské nic, co by chtělo být něčím. Těžko se rozhodnout, jestli jsou nepříjemnější ty staré čb díly natáčené na nekvalitní materiál, či tyto "moderní" natáčené na barevný nekvalitní materiál. Ovšem řešení je zřejmě snadné, méně uvěřitelná dvojice, než Maciuchová / Štěpnička je pouze zde.(17.11.2016)

 • kingik
  **

  Šest dětí v chalupě. Tenhle socialistický chalupník měl plození dětí jako svůj "vedlejšák". Do toho stačil stavět dům, mít velký dům i velkou rodinu pro něj nebyl problém. Maciuchová vypadala po šesti dětech až moc zachovale, Štěpnička se moc nepředřel, spíše vylehával, popíjel pivko, žádná velká lopota. Hruška nadaboval určitě víc filmů než zahrál rolí, zde hrál nejstaršího potomka, který se musel vdávat. Ano, skutečně to tam zaznělo, když coby mladý budoucí otec oznámil svým rodičům tuto radostnou událost. Zřejmě v rozčílení se mu popletly výrazy. Příběh nemá žádnou extrovní zápletku. Markantní na něm byla hlavně ta rozrůstající se rodina. A muselo se to vměstnat jen do čtvrthodinové stopáže. Což samozřejmě působilo naivně. Příjemnou změnou bylo, že se natáčelo v exteriérech. Po všech těch studiových bakalářských povídkách se objevila řeka, kam se chodilo, dům vypadal také reálně. Kašírovaných kulis podstatně ubylo. Radost neměli majitelé televizí s vysokým rozlišením obrazu. Vetchý a rozplizlý obraz skutečně nic vizuálně zajímavého nepřinesl. Ono to nebylo nijak zvláště poutavé ani z příběhového hlediska. Zinnerová se moc scenáristicky nepředvedla, Hudeček režíroval příliš mechanicky, senzitivní dojem nezanechal vůbec žádný. Rozdíl oproti dnešku je nezměrný. Takže pamětníci zamáčknou pyje, dneska je šest dětí scifi. Teenageři se na to dívat nebudou. 40%(9.3.2016)

 • Marthos
  odpad!

  Další bullshit z bezedného bakalářského archivu.(8.1.2019)