poster

Marilyn - Aukce jednoho života

 • Velká Británie

  Marilyn Monroe: Auction of a Lifetime

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2017, 47 min

Režie:

Patrick Reams
 • prezdivaka
  *

  Jednostranný a ikonický pohled na herečku, který jí staví na piedestal a vidíme tak jen její pomník. Podle všech byla rostomilou, kreativní bytostí, která se stala obětí doby. Z dobových záznamů a výpovědí jejích současníků ale víme, že si byla dobře vědoma své krásy a uměla to využívat. Už jako začínající modelka si kupovala obtažené svetříky a šla si za svou kariérou. Světoznámí režiséři jí popisují jako marnivou, svéhlavou a težko zvladatelnou herečku. Byla nespolehlivá a na natáčení posledního filmu přišla o několik hodin později a čekal na ní celý štáb. jediný náznak konfliktu v tomto dokumentu se sirem Olivierem byl jen naznačen. Velmi povrchní dílko, které se mohlo věnovat jen záznamu z aukce a nemuselo mít ambice životopisného dokumentu.(27.12.2018)

 • andrii
  *****

  Investice do "slečny Božské." Odklepnuto, prodáno s exkluzivitou, s etiketou magického monogramu.(23.12.2018)

 • TroiMae
  ****

  Měl jsem z toho obavy, ale jsem rád, že Marylin Monroe nebyla zobrazena jen jako prsatá blondýna, ale jako skutečná žena, která se ve své době dokázala vymanit, byť ne nastálo, z područí mužů, jak jednotlivců, tak celého systému. Uměla hrát, ale jak vystihuje epizoda s Laurencem Olivierem, oni po ní chtěli jen „aby byla sexy“. Přestože jí se to nepodařilo nastálo a zaplatila za to životem, její odkaz se ujal. Např. byla první, kdo se vzepřel hollywoodskému studiovému systému, a prosadila si nezávislost, o které se ani hercům nesnilo, natož herečkám. Výstava, o které se v dokumentu mluví a která vyvrcholila aukcí, byla i ve Valdštejnské jízdárně u Pražského hradu.(25.12.2018)

 • Dr.film
  *

  Materiál, který nic nového nepřináší. Nekonečný sled povrchních blábolů glorifikuje hereckou ikonu, a něco jako punc výjimečností, mají tomuto dokumentu dodávat prostřihy do aukční síně, kde se vydražují osobní věci zesnulé herečky.(23.12.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace