• mira007
  **

  Letos jsem čekal dva české tv seriály , které by mohli kvalitou "prorazit" do světa , koprodukční Princip slasti jsem už odepsal, takže mi zbyl tento Bez vědomí špionážní retro odehrávající se v roce 1989 a vyšší level kvality ukazuje už v prvním díle. Rozpočet, výprava, kamera - oku lahodící zážitek vizuál osmdesátek, skvělé obsazení - moje favoritka Táňa Pauhofová nebo aktuální hvězda Hofmann to potvrzuje, ale ... nevadí mi, že první díl je na rozjezd pomalý až nudný, ale chtěl jsem srazit hodnocení div ne na odpad. Brutální fail je scéna útěku do zahraničí z náklaďáku přes závoru za střelby pohraničníků - to je nějaká úlitba americkému publliku ne? Úplně mimo českou realitu, ale hlavně mne vytočilo, jak autoři operují s teorií, jak byl listopad 89 div ne řízen STB a jak se někteří těšili až to rozjedou v kapitalismu. Já myslím, že při takto bouřlivých masových společensky gigantických změnách si hoši nemohli být jisti, zda nebudou viset někde na kandelábru než snít o tom, že si budou kupovat jachty a uplatní své kontakty. Taky mám celkem problém s vyobrazením agentů STB, co to má být ? Estébáci s lidskou tváří? Dám dvě hvězdy za naději, že v dalších dílech se nepotvrdí moje obavy, protože mám rád špionážní filmy a tady ta kvalita je sakra vidět. A úplně na konci mne potěšila zlatá tečka z mé oblíbené kategorie filmová nahota - sexy Kristýna Podzimková s trvalou alá afro, kterou uznávám od dob Metanolu full frontal naked odvážně jak jsem za poslední roky v české tvorbě neviděl. Režisér úplně svlékl i Pauhofovou, ale to bylo předtím, než mne vytočilo výše zmíněné. Aspoň tato příjemná estetická tečka zvedla mé hodnocení na dvě hvězdy.(19.11.2019)

 • Fifer
  ****

  Je těžké, aby seriál dostál tomu "hype" (ohlasu), který se na nás vyrojil. První díl velmi kvalitní, tu a tam bych nějakou chybku viděl. Herci dobří, kamera a scénografie skvělá, klasická hudba taky dobře zvolená. Zatím v tom to mistrovské dílo nevidím, ale po prvním díle je brzy pronášet soudy. Rozhodně se chystám dnes na další.(18.11.2019)

 • filmsim
  *****

  Minisérie Bez vědomí byla pro mě na letošním 54. ročníku Karlovarského filmové festivalu největším překvapením. Nečekal jsem, že po Černobylu a druhé řadě Sedmilhářek narazím v tak krátkém časovém intervalu na další úchvatný seriál z dílny HBO. Pokud si seriál udrží nastavenou laťku, tak se bude řadit po bok toho nejlepšího, co se tento rok na televizním poli událo. Je vidět, že při patřičné tvůrčí péči je možné točit úžasné seriály i v naší kotlině. Bez vědomí je seriálový počin, který u nás nemá obdoby a řadí se alespoň prozatím svým úvodem mezi to nejlepší, co se za poslední roky v České republice a na Slovensku natočilo. Kompletní první dojmy zde.(12.7.2019)

 • marhoul
  ****

  Propofol v říjnu 1989 v ČR? Nevím, nevím. Diprivan sice byl zaregistrován v západních zemích někdy v r.1986, ale pochybuji, že by se před listopadem podával kontinuálně komukoli u nás. Kromě této faktické pochybnosti nemám dalších výhrad, seriál vypadá dobře, zajímá mě. Oceňuji perfektní lokace, vozový park, kostýmy, příběh má dobrou atmosféru, kameru, hudbu, režii i ten archaický dýchač neměl chybu. Dobré!(27.11.2019)

 • castor
  ****

  Žádná euforie z blížících se změn, ale skepse na každém druhém kroku. Viktor a Marie. Disident a houslistka. Dva emigranti jsou několik týdnů před hlavním milníkem roku 1989 zpět v Praze, na kterou nezapomněli a situaci v komunistickém Československu z Londýna bedlivě sledují, a věří, že touha po svobodě zvítězí. A přírůstek do rodiny Mariiny starší sestry je důvodem, jak zkusit obnovit zpřetrhané vazby. Jenže v noci je srazí černé auto a od té doby je její manžel nezvěstný. Jejich případ je v pravomoci StB, vracíme se také do období, které znamenalo jejich nucený odchod ze země. Konkrétně do roku 1977, kdy „mistři” vykonstruovaných procesů a situací přešlapují před bytem politicky angažovaného Viktora, který padne do oka nadějné houslistce pocházející rovněž z „problematické” rodiny. Jenže teď je sama, nesedí ani záznam o jejím přijetí do nemocnice, dezorientovaná se pouští na vlastní pěst do hledání a čeká ji jedna překážka za druhou.(25.12.2019)