Reklama

Reklama

Recenze (20)

Fifer 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je těžké, aby seriál dostál tomu "hype" (ohlasu), který se na nás vyrojil. První díl velmi kvalitní, tu a tam bych nějakou chybku viděl. Herci dobří, kamera a scénografie skvělá, klasická hudba taky dobře zvolená. Zatím v tom to mistrovské dílo nevidím, ale po prvním díle je brzy pronášet soudy. Rozhodně se chystám dnes na další. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Propofol v říjnu 1989 v ČR? Nevím, nevím. Diprivan sice byl zaregistrován v západních zemích někdy v r.1986, ale pochybuji, že by se před listopadem podával kontinuálně komukoli u nás. Kromě této faktické pochybnosti nemám dalších výhrad, seriál vypadá dobře, zajímá mě. Oceňuji perfektní lokace, vozový park, kostýmy, příběh má dobrou atmosféru, kameru, hudbu, režii i ten archaický dýchač neměl chybu. Dobré! ()

Reklama

filmsim 

všechny recenze uživatele

Minisérie Bez vědomí byla pro mě na letošním 54. ročníku Karlovarského filmové festivalu největším překvapením. Nečekal jsem, že po Černobylu a druhé řadě Sedmilhářek narazím v tak krátkém časovém intervalu na další úchvatný seriál z dílny HBO. Pokud si seriál udrží nastavenou laťku, tak se bude řadit po bok toho nejlepšího, co se tento rok na televizním poli událo. Je vidět, že při patřičné tvůrčí péči je možné točit úžasné seriály i v naší kotlině. Bez vědomí je seriálový počin, který u nás nemá obdoby a řadí se alespoň prozatím svým úvodem mezi to nejlepší, co se za poslední roky v České republice a na Slovensku natočilo. Kompletní první dojmy zde. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Manželia Skálovci, ktorí v roku 1977 emigrovali do Veľkej Británie sa na prahu veľkých zmien v októbri 1989 vracajú do Československa, konkrétne do Prahy. Cestou z návštevy svojej mamy však do nich vrazí auto a potom ako sa Marie preberie v nemocnici zistí, že jej manžel Viktor zmizol...Agenti Štátnej bezpečnosti, ktorí poškodia v noci Viktorov byt v roku 1977 nechajú rozsvietené svetlá, aby ich videli diváci aj z diaľky, ale zrejme aj susedia, bitka pri "razii" proti Charte 77 vyzerá ako z grotesky z 30tych rokov, útek dvojice cez hranice alibistický, takto by ČSSR či Poľsko alebo NDR opustil ten komu by sa zachcelo a vrcholom všetkého je zvuk respirátora v roku 1989 po prebratí virtuózky Marie. Doba pred rokom 1989 bola iná ale pán režisér Ivan Zachariáš to trošku prehnal. Ale určite vie o tom svoje, nakoľko počas ťažkého komunizmu študoval na Vysokej škole a tak previerkami strany jeho blízky prešli takže spolupracovali, no nie??? :-D. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Žádná euforie z blížících se změn, ale skepse na každém druhém kroku. Viktor a Marie. Disident a houslistka. Dva emigranti jsou několik týdnů před hlavním milníkem roku 1989 zpět v Praze, na kterou nezapomněli a situaci v komunistickém Československu z Londýna bedlivě sledují, a věří, že touha po svobodě zvítězí. A přírůstek do rodiny Mariiny starší sestry je důvodem, jak zkusit obnovit zpřetrhané vazby. Jenže v noci je srazí černé auto a od té doby je její manžel nezvěstný. Jejich případ je v pravomoci StB, vracíme se také do období, které znamenalo jejich nucený odchod ze země. Konkrétně do roku 1977, kdy „mistři” vykonstruovaných procesů a situací přešlapují před bytem politicky angažovaného Viktora, který padne do oka nadějné houslistce pocházející rovněž z „problematické” rodiny. Jenže teď je sama, nesedí ani záznam o jejím přijetí do nemocnice, dezorientovaná se pouští na vlastní pěst do hledání a čeká ji jedna překážka za druhou. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • Vlajka na britské ambasádě je vyvěšena vzhůru nohama. Šikmý červený pruh, pozůstatek staré irské vlajky, by měl v levé horní části přiléhat k žerdi. (L_O_U_S)
  • V čase 14:25 je jasně viditelný citylight na zástavce, což v době, kdy se seriál odehrává, nebylo možné. (Mindwind)

Reklama

Reklama