• Trevor
  **

  Britský agent - žena, pochopiteľne, patriarchát, LGBT a podobne - je vystavená vypočúvaniu ruských agentov, Tánička prenikne na ruskú utajovanú základňu. Viac k tejto epizóde asi nemám čo dodať, snaha o akúsi špionážnu drámu z pohnutých rokov v našej histórii je opäť jednosmerná a trochu tvorcovia stratili niť. Čo je škoda, pretože kulisy boli celkom dobré.(9.1.2020)

 • HarryBlock
  ***

  Tu autori stratili trochu súdnosť, keď nechali Táničku, ktorá tu navyše hrá dosť naivnú postavu, vlámať sa do tajnej ruskej základne :D(19.11.2019)

 • LachtanShows
  ****

  Až na šokující a dle mého rozhodně nečekaný závěr se bohužel prostřední díl trochu nemastně neslaně vlekl, i když se snažil veeelmi opatrně dostat na povrch další souvislosti v onom komplikovaném pátrání. Jestli bylo nynější roční období ještě před 30 lety opravdu takto prohnilé, tak děkuji samotnému bohu, že jsem až dítětem milénia.(19.11.2019)

 • sator
  ***

  Nejvíc se mi líbil Kopta coby vlasatý mechanik :-)(29.1.2020)

 • castor
  ***

  Špionážní série zasazená do období lámání dvou režimů je v polovině a upřímně bych tedy čekal větší terno. Zbytečně moc si nás tvůrci drží od těla, ač chápu, že to má být pojaté řádně temně a s nebývalou skepsí. Scénář informace poměrně umně zadržuje, tempo je velmi pozvolné a plíživé jako se pomalu hroutí jeden systém, aby jej vystřídal jiný. Berg se snaží odhalit pravdu a už v mnohém chápe souvislosti, dokonce nachází kus světla od auta, které srazilo disidentský pár. A důležitou fotku nechává u své (utajené) přítelkyně. Narazí ovšem na svého šéfa, který krásně vykresluje jakousi nejednoznačnost, kdy nikdy není zcela zřejmé, zda jeho milé slovo nebo projevená empatie nejsou jen nástroji k manipulaci okolí. Mariina lesní výprava do vojenského prostoru docela zdlouhavá a naivní.(26.12.2019)

 • - Ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka pohybuje po vlakovém nádraží, zde zaznívá všem dobře známé hlášení vlaků namluvené Václavem Knopem (systém HIS), zaváděné však na našich stanicích až v 90. letech 20. století. Navíc zde zazní chybně název stanice Pardubice-Rosice nad Labem. Ta byla takto pojmenována až v roce 2001. Předtím se jmenovala pouze Rosice nad Labem. (kiv)

 • - V garážích Flora hraje „Ve světle petrolejky“ od Mahagon. V cukrárně hraje „Famous“ od Laurent Blot. (Bioscop)

 • - Garáže Flora, kde je opravována černá Volha, jsou vtipným odkazem na film Kamarád do deště (1988). (lucaser)