V tomto dílu psychothriller odpočí do akční odbočky, než se vrátí k výchozímu žánru se závěrečnou hodinou pravdy. Z té vyjdou bez jakékoli revoluční nostalgie pouze dva druhy jedinců: zlomení a cyničtí. Včetně moralistických prognóz, že lidé nebudou chtít pravdu, nýbrž peníze, a že orwellovské „Velký bratr tě sleduje“ platí v každém režimu.(22.3.2020)

Špionážní série zasazená do období lámání dvou režimů je v polovině a upřímně bych tedy čekal větší terno. Zbytečně moc si nás tvůrci drží od těla, ač chápu, že to má být pojaté řádně temně a s nebývalou skepsí. Scénář informace poměrně umně zadržuje, tempo je velmi pozvolné a plíživé jako se pomalu hroutí jeden systém, aby jej vystřídal jiný. Berg se snaží odhalit pravdu a už v mnohém chápe souvislosti, dokonce nachází kus světla od auta, které srazilo disidentský pár. A důležitou fotku nechává u své (utajené) přítelkyně. Narazí ovšem na svého šéfa, který krásně vykresluje jakousi nejednoznačnost, kdy nikdy není zcela zřejmé, zda jeho milé slovo nebo projevená empatie nejsou jen nástroji k manipulaci okolí. Mariina lesní výprava do vojenského prostoru docela zdlouhavá a naivní.(26.12.2019)

Nejvíc se mi líbil Kopta coby vlasatý mechanik :-)(29.1.2020)

• Trevor

Britský agent - žena, pochopiteľne, patriarchát, LGBT a podobne - je vystavená vypočúvaniu ruských agentov, Tánička prenikne na ruskú utajovanú základňu. Viac k tejto epizóde asi nemám čo dodať, snaha o akúsi špionážnu drámu z pohnutých rokov v našej histórii je opäť jednosmerná a trochu tvorcovia stratili niť. Čo je škoda, pretože kulisy boli celkom dobré.(9.1.2020)

Až na šokující a dle mého rozhodně nečekaný závěr se bohužel prostřední díl trochu nemastně neslaně vlekl, i když se snažil veeelmi opatrně dostat na povrch další souvislosti v onom komplikovaném pátrání. Jestli bylo nynější roční období ještě před 30 lety opravdu takto prohnilé, tak děkuji samotnému bohu, že jsem až dítětem milénia.(19.11.2019)

• - Ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka pohybuje po vlakovém nádraží, zde zaznívá všem dobře známé hlášení vlaků namluvené Václavem Knopem (systém HIS), zaváděné však na našich stanicích až v 90. letech 20. století. Navíc zde zazní chybně název stanice Pardubice-Rosice nad Labem. Ta byla takto pojmenována až v roce 2001. Předtím se jmenovala pouze Rosice nad Labem. (kiv)

• - Garáže Flora, kde je opravována černá Volha, jsou vtipným odkazem na film Kamarád do deště (1988). (lucaser)

• - Když Marie (Tatiana Pauhofová) chodí po nádraží v prostorech pokladen, pohybuje se po pražském Masarykově nádraží. Vzápětí ale nastupuje do vlaku na nástupišti nádraží Praha-Smíchov. (Honzyg)