Epizoda 6 (E06) (epizoda)

Česko, 2019, 1 h

"Jak strašný úděl je hrát životní roli, kterou nechcete, být hlavní figurkou systému a nesvobodným ve svobodě".......(3.12.2019)

17.11.2019, kolem 2 hodiny ráno to HBOGO komplet pustilo do světa, no a ve 3 odpoledne jsem to měl za sebou, naprosto okouzlen atmosférou, herci a hlavně bezchybnými kulisami, dokonce jsem pal recenzi, která byla nepochopitelně i ostatními recenzemi ještě ten den vymazána. Nevím proč, čert to vem, někdo chtěl bejt asi šéf, tak budiž mu přáno. Vzhledem k tomu, že si tu dobu pamatuju, a i když jsem jí procházel docela v pohodě, tak přesně jsem cítil, že se tam vracím a orosený podmírák ve 4 cenové, ten bych si sakra vychutnal. Příběh skvělý, dobře vymyšlený, o třídu lepší, než třeba Svět pod hlavou, který nebyl špatnej, tam prostě vadila ta scifi linie... tohle podle mě, masterpiece.(23.11.2019)

V závere predsa len autor zdôraznil že pohnuté roky v našej minulosti neboli iba červené a ani čiernobiele. Treba oceniť aj pomerne dobrý záver, najmä rozhovor Marie so ženou v PNS dokreslil obraz vtedajšej doby, celkovo herecké výkony v poslednej epizóde boli z celej minisérie najlepšie. Opäť skvelé kulisy, až na filter v akváriu. Na druhej strane zohnať či dať vyrobiť nejaký z obdobia pred rokom 1989 by asi príliš ťažké.(11.1.2020)

Nejlepší díl série, ve kterém vše do sebe krásně zapadne, spojí se a zároveň dospěje do temného finále, po kterém zůstane jen hořká pachuť v ústech.(25.11.2019)

Poslední seriálová spolupráce Ivana Zachariáše s HBO sklidila diváckou i kritickou odezvu, bezútěšná minisérie Pustina byla po všech stránkách skvělá. Hlavně dokázala neustále překvapovat. Bez vědomí takové bohužel není. Hlavní hrdinka, odhodlaná najít svého muže a zaplétající se do politických machinací chvějící se doby a sítě zahraničních tajných služeb, mi k srdci nepřirostla. I když jednoduché sympatie nepřináší žádná z postav. Bavilo mě, že si tvůrci pohrávali s tím, zda je postava good or bad. Nakonec to do sebe zapadlo, ale do vzduchu rozhodně neskáču. Docela nedivácké.(27.12.2019)