silentname

Mám pocit, že v "2050" je myšlienka. A keď dorazíte na koniec filmu, tak ju tam nájdete. Lenže nemyslím si, že je správne uchopená a vytiahnutá z filmu von. A môže za to hlavne prvá polka. Film sa totiž snaží byť vysoko artový. Chce mať zábery, kde bude na našich hrdinoch červené a modré svetlo a kde budeme mať neustále klasickú muziku, a ktorý bude (a to myslím úplne vážne) poskladaný dokopy zo scén, kde ľudia spolu sedia a rozprávajú. Nikdy som nič také nepovedal ako kritiku, no tento film dokopy ide jedna scénka za druhou, kde ľudia spolu sedia a rozprávajú. A to je všetko. A potom budeme mať scénky, kde pri klasickej hudbe kráčajú po chodníkoch a niekam sa posúvajú, aby sme došli k ďalšej scénke, kde spolu sedia a rozprávajú. Myslím si, že ďalej to už nemusím rozvíjať. Najprv som mal pocit, že títo "E-Mates" sú tu len na vyplnenie priestoru a ukážku toho, že tu máme sci-fi. Podobne ako drony, ktoré tu neustále s niečím lietajú. A nič iné tú budúcnosť neukáže. No keď sa dostanete cez prvú polovicu a stretneme sa s Cameronom, veci začnú trošku do seba viac zapadať. Keď sa Michael zamiluje do Sofie... alebo do myšlienku, ktorú Sofia predstavuje, zrazu to film trošku začne posúvať iným smerom. Plus sa mi páčia niektoré scénky, kde sa jeho švagor rozpráva so svojou robotickou priateľkou Quinn. A ako si začína uvedomovať, že možno už si nemusia tak dobre rozumieť ako to v prvých momentoch pôsobilo. Plus aj Michael a Brooke budú mať na konci dobré dialógy. A už mi ani tak potom nevadilo, že sedeli a rozprávali sa. Lenže ak vás film počas prvej polky nudí, tak si uvedomíte veci, ktoré by ste si možno ani neuvedomovali. Lebo sa snažíte pochopiť, čím vás ten film nudí. Myslím si, že tento film by si malo zobrať nejaké väčšie štúdio, upustiť od tej artovosti a dať tomu viac scénok, ktoré by film reálne posúvali. Aby sme nemali pocit, že len spolu ľudia sedia a rozprávajú. Potenciál v tom je, ale bolo treba to prepísať. Neviem. Koncept nezahadzujem, ani myšlienku, no spracovanie bolo úmorné. Hodnotenie: C- ()