Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rodina Warrena a Helen Odomových žije ve velkém rodinném sídle v Jižní Karolíně poklidným životem plným pohody. To však jen do okamžiku, kdy se Helen nečekaně rozhodne rodinu opustit a odejít za novým životem. Její rozhodnutí bylo tak náhlé a impulsivní, že se ani neobtěžovala uklidit potraviny, které právě přinesla. Jako první se dozví pravdu dcera Lucille, která najde její dopis na rozloučenou a v rychlosti ho nahradí padělkem, kde se odstraní všechny hrubosti a snaží se zdůraznit, že Warren by se neměl z jejího odchodu nijak obviňovat. Přestože by měla dokončit poslední ročník střední školy, rozhodne se dívka ze školy odejít, aby se postarala o domácnost a zmateného otce, který se s odchodem manželky nedokáže vyrovnat. Doprovází ho, při jeho pátrání po Heleně a také vyzve k návratu domů svou starší sestru Rae, která začala úspěšnou kariéru jako asistentka v kongresu, ale pak se své kariéry vzdala, když otěhotněla a provdala se za otce svého dítěte Billyho McQueena. Čas plyne, po Helen není ani stopy, Warren se pomalu dostává ze své deprese a také pomalu začíná nový život, když se rozhodne doplnit si vzdělání a seznámí se s ovdovělou kadeřnicí Verou Delmage. Začíná se zdát, že Lucille je nakonec jediná, kdo se snaží vrátit věci do starých kolejí, ale také ona prochází obdobím zmatku. Cestu ven se nejprve pokouší najít v novém vztahu s přítelem Waynem, se kterým se už několikrát rozešla, když však pochopí, že ho nemiluje, nečekaně a neplánovaně stráví noc s manželem své sestry, jejichž vztah prochází během sestřina těhotenství krizí. Po narození dítěte se však manželé usmíří a rozhodnou se odstěhovat zpět do Washingtonu. A krátce poté Lucille zcela nečekaně najde svou matku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

papaJA21 

všechny recenze uživatele

Krásný film o životě, kde se vše podstatné odehrává jakoby mimoděk, příběh pomalu plyne za horkých dnů v rytmu jazzu. Bezstarostné dny pomalu ubíhají a každý řeší své každodenní radosti a starosti. ()

dogrose 

všechny recenze uživatele

Film, který zásadně nenadchne, ale ani ničím nepohorší. Všichni tu mají problémy, ale ty se vlastně bez konfliktu vyřeší. Děj prostě plyne a záleží na divákovi, do jaké míry mu příběh sedne. Mně zaujalo herecké obsazení, ale herci zde nemají čím se blýsknout, takové Piper Laurie je tu vyloženě škoda. Není to přeslazené a dramatické, ani lepivě melodramatické, naštěstí. Ani humor tu nečekejte. Určitě si po letech vybavím záběry vody, slunce, domečku i kovových závěsů cinkajících ve vánku, ale ani to mi nestačí k tomu, abych si film pustila znovu. Prostě taková oddychovka na srovnání myšlenek. 60%. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Sentimentální "harlekýnka" z idealistického pohledu dospívající dívky má plnou pusu velkých řečí o lásce - manželství - rodině, ve vší své nezaobalené starosvětské počestnosti (a v dané době - počátku 90. let) z nich ale vychází tak nějak nevinně. Potenciálně "traumatizující" situace (první sex, rozchod, nevěra) pak přechází pohledem a jejich možné důsledky nechává plavat. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Moc hezký film, takový malovaný obraz života o dospívání, rodičovství, manželství a vztahové problematice napříč generacemi i sociálními rolemi. Lepší průměr bych řekla. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama