silentname

"High Resolution" bude ďalším filmom, ktorý zaradím do okey kategórie. Začína to ako typický film - dievča stretne chalana a potom pokračujeme väčšinou zaužívaným konceptom, ktorý vždy skončí rovnako. A tento film má možno v sebe nejaké inovatívne momentky, no zase iné mám pocit, že pokračujú presne zabehnutým systémom. No čo mrzí viac je fakt, že to čo robí film nové ho robí menej zaujímavým, než by bolo treba. Osobne pochválim film, že má celkom dobrý vizuálny a farebný štýl. A mnohé scénky sú skvele nasvietené, kde sa dotvára atmosféra toho čo sa deje naokolo. No reálne si vezmime fakt, že väčšinu času sú naši hlavní hrdinovia pod vplyvom drog. Herecké výkony sú dobré. Ellie Bamber aj Justin Chon tomu dávajú maximum. No problémom pre mňa je fakt, že dokopy o nich nevieme skoro absolútne nič. Vezmime si len Paula. Reálne ho vôbec nepoznáme, lebo nám nič o sebe nepovie. A všetko čo s ním vidíme je väčšinou pod vplyvom drog. A jeho dobrá nálada teda akosi plynie z niečoho iného. Erin ukáže viac zo svojej osobnosti, no akosi ľahko sa nechá zmanipulovať. Okrem toho však všetko čo sa deje na konci k ničomu nedospeje. Nechcem zachádzať do spoilerov, no povedzme si úprimne, že na konci ostane veľa otázok otvorených. Na čítaní s Paulom ho jedna kritička označí za klamára, keď píše fikcie, do ktorých sa dáva ako postavu. Mohlo by to byť zaujímavé, keby reálne "projekt" Johna a Erin dospel napríklad k novej knihe, ktorú by Paul napísal. Alebo keby to dalo Erin (ktorá chce byť spisovateľkou) niečo, čo by spracovala ako svoj budúci debut. No nič také sa nestane a tým pádom sú to len scénky do prázdna. Ako celok je to pozerateľné, je tam pár dobrých scénok, no neviem či by som to reálne dokázal odporúčať. Zhodnoťte si sami a uvidíte či je toto film pre vás. Hodnotenie: C+ ()

ARI50

Nečekaná láska plna drog a zábavy a podle mě nechtěných a hlavně ukvapených rozhodnutí, tenhle pár je bláznivy a vše si dokumentuje ale kam to vedlo jaký to mělo směr. Zajímavý ale ne moc povedený příběh aspoň hudba celkem oka. ()