This Mountain Life

• Slovensko Ten život v horách (festivalový název)
Kanada / USA, 2018, 76 min

Přechod Kanady od severu k jihu nejdrsnějším terénem Severní Ameriky. Dlouhých 2 300 km za šest měsíců… Řeč není o dalším senzačním počinu Mika Horna, ale o dobrodružství matky s dcerou. Martina a Tania Halik (která na výpravě oslavila 60. narozeniny) společně vyrazily na obdivuhodnou cestu magickou krajinou. Díky této neuvěřitelné dvojici můžete očekávat opravdu nevšední zážitek. Nezapomenutelné! (Mountains on Stage)

cocrHeLL

I přes všechny úžasné záběry a parádní nápad na poněkud delší procházku se mi z těch jejich citových výlevů chtělo blejt. Až příliš se tlačilo na divákovy city a tak celé jejich putování, které samo o sobě vyvolávalo spoustu emocí, působilo komicky až nechutně. Tento trend Severní Ameriky, vykonávat všemi směry poučení a podávat ho po lžičkách, přímo diváka krmit poučkami a nenechat ho udělat si vlastní pohled na věc, je mi vážně silně proti srsti. Přestože jejich putování hodnotím jako velmi dobrý výkon, tak tenhle snímek byl jednoznačně nejslabší součástí festiválku Mountains on Stage. ()