• VanTom
  ***

  Že se klasická hollywoodská adaptace z výrazné části vzdá "nihilistického realismu" předlohy, to bylo předem dané. Melodramatický rozbor venkovské ženy, patologicky se upínající na své mladické, "románkové" představy o lásce a společenském postavení, tímto přišel o jeden mimořádný rozměr (hvězdičku), jelikož čistě z dějového hlediska jí vnitřní nenaplněnost / nešťastnost z ubíjející přízemnosti nepřiřknuly dodatečnou hloubku potřebnou pro dostatečné porozumění. „Nové sny za ty staré.“(14.2.2019)

 • kinderman
  ****

  Minnelliho adaptace Flaubertovy literární klasiky se soustřeďuje na (melo)dramatickou linku a postrádá v předloze přítomný ironický podtón. Ovšem J.Jonesová v titulní roli ženy, která nevěděla, co chce, ale udělala vše pro to, aby to získala, je nádherná. A Van Heflinův venkovský "balík" Bovary divákovi zlomí srdce.(23.10.2018)

 • Martin741
  ****

  Jo, jo spolocenske konzervacky, na to bol reziser Minnelli expert. Navyse v dobrych kulisach a ta zenska mala fakt smolu .... taky je ale zivot, drsny a tvrdy. jedna z tych krajsich spolocenskych konzervaciek, ale Minnelli ma svoj najlepsi film Meet me in St. Louis 1944 : 82 %(24.3.2018)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Výprava ČB(10.3.2004)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Gustava Flauberta. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace