Za jasného dne uvidíš navždy

On a Clear Day You Can See Forever

Komedie / Muzikál

USA, 1970, 129 min

Rozpočet $10miliónovTržby USA $14,000,000Tržby Celosvetovo $-(8.1.2010)

• Pavlík

16. 09. 2012 (244.); paní Barbra ráda zpívá a k tomu i filmuje(19.9.2012)

Přestože dávám průměrnou známku, doporučuji ke shlédnutí. Jednak kvůli Barbře - i když se spoustě lidem nelíbí, musí uznat, že je Bohem obdařená zpěvačka a herečka. Třeba její minietuda, když poprvé přišla k psychiatrovi a snažila se uvolnit, byla vynikající. Dalším důvodem je ohromující výprava - historické kostýmy, účesy a interiéry se opravdu povedly, a i když se objevují jen místy v hypnóze Daisy, zaujmou. A posledním důvodem je mlaďoučký Jack Nicholson.(27.5.2007)

Květinka Daisy má dlouhatananánské nehty a nos a ještě delší vedení. Hopká mezi záhonky, cvrliká a kytky (patrně v sebeobraně) rostou jako z vody. Mimoto je trochu jasnovidka a trochu dost trhlá. A má problém s nikotinem a snoubencem Brejlovcem, který nechce novým nadřízeným přiznat, že má za partnerku dýmovnici. Daisy tedy zajde za okouzlujícím doktorem Chabotem, který má hebký francouzský přízvuk, zálibu v hypnóze a vkus jako slámy stoh, když zabouchnout se do ní moh'. Písničky nejsou moc chytlavé a hrdinka není moc sympatická, ale vypadat všichni psychiatři jako Yves Montand, začnu okamžitě potřebovat terapii.(20.8.2015)

Určitě je to zajímavý film. Barbra je tam krásná a nádherně zpívá. Yves Montand mi byl sympatický a i jeho zpěv není k zahození. Škoda, že tam větší roli neměl Jack Nicholson, ale jeho přítomnost mě potěšila. Jenže filmu stejně něco chybí, místy to bylo hodně nudné a utahané.(30.3.2015)

• - Jack Nicholson se později přiznal, že roli ve filmu vzal hlavně kvůli penězům, za něž si koupil dům na vrcholku Mulholland Drive, kde žije dodnes. (Eldrick)