The Herd

Horor / Krátkometrážní / Podobenství

Velká Británie, 2014, 20 min

Melanie Light

Melanie Light

Dlhé roky som žila v mylnej predstave, že pokiaľ prestanem jesť mäso, zmiernim tak utrpenie zvierat. Naďalej som sa tlačila mliečnymi výrobkami a dokonca som si svoj život bez nich nevedela predstaviť. "Ale ja tak milujem syry a jogurty, čo budem jesť namiesto nich?". Nemala som ani poňatia čo všetko stojí za mojím obľúbeným jedlom. Nikto mi to nikdy nepovedal, nemala som žiadne informácie. Ako som však spoznávala stále viac vegánov, tým viac sa mi otvárali oči a moje srdce. Definitívne ma presvedčilo známe 5 minútové video. Áno, mliečny priemysel je jednoznačne oveľa väčšie peklo ako ten mäsový. Nie, kravy nie sú veselé tak ako sa nám to snaží nahovoriť reklama. Nechodia po zelených lúkach niekde vo Švajčiarsku a neužívajú si slnko. Drvivá väčšina z nich trávu nikdy nevidela a celý svoj život pocítila len bolesť a utrpenie. Veď ktorá matka by chcela zažiť ako jej odoberú narodené dieťa bez toho aby ho mohla nakojiť, starať sa oň a dať mu svoju lásku? Namiesto toho stála hodiny bez pohnutia a slúžila len ako stroj na mlieko. Jej dieťa by tiež nečakala pekná budúcnosť. Dcéra by skončila ako ďalšia dojka a syn by išiel na smrť, pretože nie je potrebný. Keď si pozriete tento film, možno si poviete: "To je hrozné, akoby sa niečo mohlo takéto diať?". Toto je však denná realita mliečneho priemyslu na celom svete. A zmeniť to môžeme jedine my, ľudia.(1.7.2017)