Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdiny malé komedie O. Daňka jsou tři důchodci, tři Josefové (O. Sklenčka, J. Kemr a Z. Řehoř), žijící na sídlišti, kteří se nudí. Nemají co na práci, a tak si vymýšlejí různá alotria a vzájemně se pošťuchují. Když jednoho z nich osloví sousedka (I. Devátá), jestli by nevypátral, kdo si z kočárkárny půjčuje její kolo. On zjistí, že je to malý kluk, který nemá tátu, a máma na kolo nemá peníze. Tak si kolo vypůjčí a vždycky ho pak nechá někde na sídlišti. Důchodcům je kluka líto, a tak vezme jeden z nich vinu na sebe a mamince chlapce se nabídnou za náhradní dědečky. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nezapomenutelný Kemr v šátku staré báby projíždějící se na kole na sídlišti. :) Docela vtipná a oddechová polozapomenutá jednohubka. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Tři strejci na penzi a ukradený bicykl. Vyčpělá moralita, která navíc není ani kdovíjak vtipná. Inu, i mistr Daněk se někdy utne. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Všechno co víte jste řekli už před půl stoletím a po mě se tady budou žádat novinky :-) Konec je krásně dojemný ... Klasické sídliště mého dětství, včetně lamp... ()

curil 

všechny recenze uživatele

Kromě tří důchodců Josefů, typově velice dobře obsazených a zahraných, pobaví i sousedka Klabinská, která je opravdu na jednu ránu. Její vyřídilka, ohánění se manželem a hamižnost, když dědky pumpne o devadesát korun, stojí za to. ()

rasistik 

všechny recenze uživatele

Krátky film, ktorého kvality spočívajú predovšetkým na hereckých výkonoch, inými slovami herci hrajú kvalitne, ale hrajú len to, čo môžu. Niektoré momenty celkom dobré a vtipné, začiatok ale trochu rozťahaný. Záver milý, potvrdzuje dojem ľahkej minikomédie, ktorá poslúži na krátky oddych. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Když si dědkové vyčítají výše důchodů, tak zazní: „No jo ty se máš, máš dvěstěpětapadeátku.“ Jedná se o příplatek za odbojovou činnost. (sator)
  • Kolo, které bylo ukradeno, je model Sobi 20 a pochází z Velamosu Sobotín, jeho výjimečnost spočívala v možnosti jej jednoduše a rychle rozložit na dvě části. (sator)

Reklama

Reklama