poster

Písečný ptáček

 • USA

  The Sandpiper

Drama

USA, 1965, 117 min

 • Pohrobek
  ***

  Elizabeth Taylor s Richardem Burtonem bývají obvykle zárukou kvalitního filmu. Když se tomu navíc přidá Eva Marie Saint a Charles Bronson mělo by to být ještě tuplované. Tenhle příběh o konfliktu víry a smyslnosti, kněze a ateistické umělkyně, ale povážlivě skřípe a na dnešní dobu nepůsobí příliš hodnověrně.(18.4.2005)

 • Martin741
  ****

  Reziser Vincente Minnelli /Meet me in St. Louis, Jak je tezke byt dedeckem/ natocil sympaticku spolocensku konverzacku. O tom, ako ona vychovava syna, pricom jej ponatie lasky a moralky je dost sporne, na vetvy je potom z toho pastor Hewitt v podani Richarda Burtona /Where Eagles Dare, Kleopatra/. Nie je tu uceleny pribeh, o nejakej akcii nemoze byt ani reci, ale vyborne to odsypa, dialogy su na urovni. Okrem Elizabeth Krajcirky a Richarda Burtona som tu videl aj Charlesa Bronsona /Mechanik Zabijak, Prani Smrti/. Pre taketo filmy sa snad Minnelli narodil : 87 %(3.4.2018)

 • Mariin
  **

  Tento film je typickým dítětem své doby a zcela nesprávně bývá někdy řazen mezi filmy náboženské. Pravý opak však je pravdou. Na příběhu anglikánského kazatele (Ricard Burton), jemuž manželství nabourá svobodomyslná beatnická umělkyně (Liz Taylorová), lze pozorovat evidentní tendenci bořit tradiční morálku. Revoluci 60. let tu dokonce poslouží kázání selhavšího reverenda, v němž oceňuje "okořenění" křesťanských principů opravdovostí naturalistů... Po formální stránce je např. komické, kterak herecká primadona Taylorová (tehdy již 33letá), ve filmu žijící v osamělé chatě na mořském pobřeží, vystřídá celou škálu prvotřídních šatů a využívá veškerých výdobytků kosmetiky... Dnes film působí opravdu spíše úsměvně a výrazně dobově.(1.6.2014)

 • dopitak
  ****

  Vydařené drama, kterému herecky dominuje někdejší čerstvý manželský pár Burton/Taylor. Je to dlouhé, je to únavné, ale je v tom něco, co se vám zalíbí. Možná je to jen okolí Big Sur, odhalená socha Liz či její model s ňadry ve dlaních, letní atmosféra, růžová poštovní schránka co je na konci z neznámého důvodu červená, vlny, ptáci, co já vím. Chválím i český dabing z dílny ČT 1994 s Jiřím Štěpničkou a Valerií Zavadskou.(9.2.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 : Píseň - "Shadow of Your Smile"(10.3.2004)

 • - Původně měla menší roli ve filmu i Sharon Tate. Avšak na přání Elizabeth Taylor ji vyhodili z natáčení a její scény byly vystřiženy. Šlo prý o to, že si Elizabeth uvědomovala její krásu a bála se, že by s ní Richard Burton mohl flirtovat. (andrew88)