Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Válečný veterán a někdejší spisovatel Dave Hirsch (Frank Sinatra) se po šestnácti letech strávených v armádě vrací do rodného Parkmanu, aby se zde konečně usadil a začal naplno žít. Dave však nemá z minulosti úplně vyřešeny vztahy se svým bratrem Frankem a raději by se ho proto alespoň zpočátku stranil. Jeho příjezd se ale v malém městečku neutají a Dave je tak nucen začít pomalu obnovovat své sociální vazby. Setkává se mimo jiné i s mladou a atraktivní učitelkou Gwen, která ihned projeví zájem o jeho spisovatelské dovednosti. Dave se rozhodne získat její přízeň i lásku, ale situace kolem něj se zdá být poněkud komplikovanější. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

M.E.J.L.A. 

všechny recenze uživatele

Minnelliho známe především jako režiséra muzikálových klasik, ale dokázal uspět i v jiných žánrech. Důkazem může být například tento snímek, který posbíral pět oscarových nominací. Příběh je poměrně otřepaný: nadějný spisovatel se vrací z války do svého rodného města, čímž se komplikují vztahy nejen v rodině, ale i mezi ostatními obyvateli. Co ale snímek povyšuje výš, jsou herecké výkony Sinatry a především Shirley MacLaineové, která na sebe touto rolí poprvé výrazněji upozornila (v Potížích s Harrym byla ještě jednou z mnoha). Stejně tak musím pochválit skvělou práci s kamerou. Na allmovie.com se píše, že se jedná o film, který dává smysl pouze v širokoúhlém formátu. Svatá pravda. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Docela složitý film s několika prolínajícími a protínajícími se osami životních osudů: Bamův příběh, Ginnie, Hirschův pracovní románek, a pochopitelně postava Davea (Frank Sinatra), který vše předešlé spojuje. Snímek Vincente Minnelliho je tak o to komplikovanější a divák může snadno začít ztrácet pozornost. Ve filmu se tentokrát nezpívá. ()

Reklama

Martin741 odpad!

všechny recenze uživatele

Smutne zname Mynnelliho zenske filmy su Cobweb /to svinstvo som este nevidel a cestne prehlasujem, ze sa po tomto ani nechystam/ a tato planoba Some Came Running. Priserny dej o nicom, nic sa tam nedeje, odznie len kopa prazdnych dialogov a veruze aj kotkodakania. Minnelli mohol uz rovno natocit film o strhujucom procese rozkladu hnoja na poli, o nakladani vlecky hnoja a jej naslednom rozhadzovani po poli. 0 % ()

Houdini

všechny recenze uživatele

Oscar 5 nominací: Herec VR - Arthur Kennedy, Herečka HR - Shirley MacLaine, Herečka VR - Martha Hyer, Kostýmy, Píseň - "To Love and Be Loved" ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama