Reklama

Reklama

Judea a Řím: Fatální konflikt

(seriál)
  • Česko Osudný konflikt: Judea a Řím (více)
Dokumentární / Drama / Historický
Austrálie, 2018, 1 h 44 min (Minutáž: 52 min)

Epizody(2)

Obsahy(1)

Dvoudílný seriál se soustředí na bouřlivý život krále Heroda a rozebere velkolepý vzrůst a tragický pád Judei pod vládou římské říše. Tyto dvě události, které dělí 70 let, navždy spojuje jeden muž, jenž měl na starost záznam toho, co vedlo k pádu Judei: kontroverzní historik Flavius Josephus. Pořad zkoumá historii z nového úhlu pohledu a využívá k tomu slov a skutků tohoto nechvalně známého přívržence Židů, generála, historika a údajného zrádce. S využitím různých médií seriál oživí tento příběh nástupu a pádu Jeruzaléma. Rozhovory s odborníky, dramatizace, animace a nádherná CGI malují barvitý obraz, který je stejně bohatý jako samotná historie. (Viasat)

(více)

Recenze (3)

Konev 

všechny recenze uživatele

Veškerý děj je skoro celý postavený na vyprávění Josepha Flavia, který se dal k Římanům, aby si zachránil život. Doživotní renta a vlastní dům za to stálo. Místy se to neshoduje s biblickou zprávou /římská vojska v roce 66 nenadále odešla a vrátila se až za 4 roky/, ale jinak jsem se dozvěděl několik podrobností, které jsem dříve nevěděl /třeba to, že Římané při obléhání pouštěli lidi dovnitř Jeruzaléma, ale už ne ven, protože tak chtěli docílit rychlejšího vyhladovění obyvatel/. Škoda, že tvůrci nepoužili nějakou animaci, aby nám místo zbořeniště a popisu, jak to bylo tenkrát, neukázaly ty skvosty v reálu. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele

1.díl : 5 * a 75 % . Objevný je římský beton : směs sopečného popela, drti z vápence a štěrku z vyvřelin rozmíchaná ve vodě. Seriál vznikl v australsko-německo-italské koprodukci .  ***Jen faktická poznámka : Matoušovo evangelium je jedno ze 4 evangelií v Novém zákoně, NENÍ součástí Starého zákona. Se to ňák ČT "ztratilo v překladu" ... :-) . /// 2.díl : 5 * a 72 % , až na pár chyb to celkem šlo . ()

Reklama

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Díly: 1) Vzestup, 2) Pád. -------- V titulcích (obou dílů) filmu uvedeno: režie Nik Wansbrough. -------- Výborně, jméno režiséra opraveno, pochvala udělena 23. 4. 2022. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • V dokumente je krátka pasáž, v ktorej je zobrazená bitka o Jeruzalem, ktorá prebehla v roku 63 pred Kristom. Rímski legionári majú oblečené známe lamelové brnenie Lorica segmentata, ale v tom období sa toto brnenie ešte nepoužívalo, rozšírilo sa až v imperiálnej ére. (AxelWers)

Reklama

Reklama