Miroslav Žbirka - Do člna

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1984, 2:24 min

MM_Ramone

Pieseň "Do člna" je v poradí piata skladba zo štvrtého štúdiového albumu slovenského speváka a hudobníka Miroslava Žbirku, ktorý natočil so svojou kapelou Limit. Album vyšiel v roku 1984 vo vydavateľstve Opus. Považujem ho za veľmi vydarený, mám ho hodne dobre napočúvaný. Jedným z najlepších songov je titul "Do člna". Príjemne ma potešilo, keď som po dlhých rokoch zhliadol oficiálny, zabudnutý, minimalistický, pop avandgardný videoklip, ktorý bol ku nemu vyprodukovaný v roku 1984. *** ()

Honza__St.

Zajímavá písnička a docela pěkně natočený klip. Ovšem otázka je, jestli to, co je venku, je opravdu to, co tenkrát šlo v 5xP. Bez titulků to často bývaly jen pracovní materiály, a téměř všechny byly potom nějak přestříhané, leckde bylo hodně dopřidaného. Nějak se mi nechce věřit, že by tam bylo jen pár záběrů, a neuvěřím, dokud neuvidím, jak tenkrát ten klip šel se vším všady v televizi. Mimochodem bych řekl, že ten klip nenatočili v roce 1984. Nejdřív tak ve druhé půlce roku 85, a já osobně bych to viděl rovnou na rok 86 (proč si po takové době vzpomněli na písničku z dva roky starého alba, to nevím, ale klip na písničku Mesto spí ze stejné desky natočili do Trianglu až na přelomu let 1987 a 88). ()