Lao Li

Akční / Drama / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2016, 90 min

Ka Wing Lee

Frankie Tam, Ka Wing Lee

No tohle byla šlamastyka pánové !! Film balancující mezi odpadem a pěti hvězdou. Film má super námět, který obecně mívám velmi rád. Skupina náhodných lidí se sejde na jednom místě, které jim bude osudné a zde jsou tak šílené postavy, že mi to hlava nebrala. Máme zde prodavače vydřiducha, který celý film hraje s nůžkama zapíchlýma v krku, Mob Bosse města, sexy cheerleaderku, policistu, prodavače od konkurence a dva zaměstnance prodejny. Robbery má celkem dobrý spád a dokáže překvapit i zajímavými zvraty v průběhu děje, dokonce zde funguje i humor byť velmi naivní, místy jsem se smál nahlas a překvapivě je zde i dost krve byť viditelně digitální, některé scény stály za to. Zajímavý počin. 65%(12.8.2016)

• Cedr

Osudy hrstky pokřivených charakterů napříč HK společností se protnou ve večerce, která se stane terčem přepadení. Jde o střelenou satirickou komedii skloubenou s celkem ostrým krvákem, takže to "jen" u prostého přepadení dlouho nezůstane a vše se začne značně komplikovat. Vtíravě působivý úvod a slibný námět se bohužel brzo zvrtne v přemrštěnou šaškárnu, která neví kudy kam. Do všeho je naroubován pokus o nějaký ten společenský komentář, ale vše vyznívá do prázdna. Pár úsměvných scén potěší a hongkongsky podivný závěr vše lehounce zvedne. Vcelku slušný námět by si však zasloužil serioznější zpracování. Průměr.(26.6.2016)