poster

Němý svědek

 • USA

  Silent Fall

 • Slovensko

  Tichý pád

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1994, 101 min

Režie:

Bruce Beresford

Scénář:

Akiva Goldsman

Kamera:

Peter James

Producenti:

James G. Robinson

Střih:

Ian Crafford

Scénografie:

John Stoddart

Kostýmy:

Colleen Kelsall
(další profese)
 • igi B.
  ****

  Příjemně (díky sladké Liv) koukatelný thriller (či spíše opravdu více psychologické drama s krimi pozadím), u kteréhož ač trošku škodí poněkud rozvleklý děj, zcela vás nadchne sotva tak šestiletý Ben Faulkner v roli autistického kluka (a víc ani slovo, neboť hřích by byl cokoli z děje vyzradit), který na svůj věk naprosto fantasticky hraje danou postavu (doufám tedy, že JEN hraje ;-) a díky výborné a uměřené režii ani jednou nesklouzne do nějaké prostoduché pitvořící se karikatury. Jinak filmu jako takovému filmařsky asi nelze nic moc co vytknout, pokud máte rádi tenhle žánr a raději tu jeho inteligentnější formu, kde děj je vskutku uvěřitelný, scénář se zdařile vyhne nějakým berličkám a klišé a i ten závěr nakonec je tak nějak sympaticky >hollywoodsky< smysluplný... ;-) Tři hvězdičky za film, ovšem za herecký výkon malého B.F. s němým obdivem jedna velká hvězda nahoru... - - - P.S. Škoda jen toho tradičně zpackaného a zvukově ledabylého televizáckého českého dabingu. Tak snad jednou na dvd...(30.10.2006)

 • MareT.
  ***

  Toto je čistá práce televizních tvůrců, kteří odvedli nadprůměrnou práci. Ani chviličku nepřijde nuda, ani chviličku si neříkate, že to je trapárna a hlavně máte před sebou uvěřitelné postavy, na které je radost pohledět. Jako celek to funguje naprosto bez problému, takže doporučuju všem, kdo nehledá nic náročného.(11.1.2011)

 • Phobia
  ****

  Možná mi paměť nabízí neobjektivně pozitivní vzpomínky, ale když jsem před lety viděla tohle psychodrama říznuté thrillerem, byla jsem velmi příjemně překvapená. Richarda Dreyfusse bych chtěla za psychiatra, malý Ben Faulkner je přesvědčivě zabržděný, na půvabu Liv Tyler bych mohla oči nechat, kdybych měla chromozómy XY. Jedinou výraznější slabinu si vybavuju až v závěru - a to ještě diskutabilní, leckdo mohl spokojeně posmrkávat. Nicméně mám slabost pro snímky s podobnou tématikou, nehodlám tedy pátrat, co dalšího mohlo být na "Silent Fall" špatného, že se hrabe v průměrných číslech, dám na své někdejší kladné dojmy a prásknu sem 75%. V původním znění si to jistě zaslouží...(23.11.2010)

 • 5150
  ****

  70%.. Příjemné překvapení. Pro mě naprosto neznámý film, kterému však nechybí dobrá zápletka a napínavý děj až do samotného konce. Navíc potěší zajímavé herecké obsazení. Z něho bych rozhodně pochválil Bena Faulknera, který je v roli autistického chlapce naprosto úžasný. Rovněž ostatní herci se činí, Linda Hamilton a John Lithgow mají však pouze dekorativní role. U podobných filmů mám rád, když už je po všem, nějakou hezkou tečku a ta tentokrát přišla v podobě duetu "Healing" (Michael English & Wynonna)..))(1.4.2008)

 • vegetol.mp
  ***

  Divácky velmi příjemný film, který má působivou atmosféru, dobré herce a výborného Bena Faulknera, jako autistického kluka. Na druhé straně jeho největší slabinou je scénář, který nejen že je průhledný a ke konci i nevěrohodný, ale poměrně macešsky zachází s některými postavami, které vůbec nevyužívá (Hamiltonová, Lithgow). Celkově ale zábavný a divácky vděčný film. Koneckonců Richard Dreyfuss nebo J. T. Walsh jsou páni herci.(2.1.2010)

 • - První film, ve kterém si Liv Tyler zahrála. (Valsadora)

 • - Původní název filmu byl "Indian Summer". (Chatterer)

 • - Natáčelo se od 20. září do 20. listopadu 1993 v USA ve státě Maryland, konkrétně ve městech Baltimore, Easton a St. Michaels. (BMW12)