poster

Callasová, Kennedyová a Onassis – dvě královny a jeden král

 • Francie

  Callas, Kennedy, Onassis: deux reines pour un roi

 • anglický

  Callas, Kennedy, Onassis: Two Queens for a King

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2018, 90 min

Režie:

Philippe Kohly

Hrají:

Maria Callas (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Aristotle Onassis (a.z.)
 • subic
  **

  Jsou i hezky udělané dokumenty plné starých fotek a záběrů z padesátek, šedesáték a sedmdesátek, ale v podstatě je to docela nuda. Osud těchto 2 žen ještě někoho zajímá?(29.12.2018)

 • Greg25
  **

  Tenhle typ dokumentů, kdy se vám snaží naznačit, co za emoce právě na dané fotce, nebo v dané době postavy prožívají, nemám ráda. To si domyslíte z faktů, ale aby vám někdo podsouval při fotce, kde někdo vystupuje z letadla, co za zmatek v duši a utrpení a jaké emoce prožívá (nota bene když se na fotce usmívá od ucha k uchu), mi přijde poněkud přes čáru seriozního dokumentu. Na mě je tu až moc bulvárních postupů, které podle mě, ani v takovémto dokumentu nejsou na místě. Zajímavé téma pro dokument, ale ta forma tomu hodně ubírá, až tak moc, že si říkáte, jestli se všem těm informacím, když jsou podané takto, dá vůbec věřit. Dokument, který podkopává sám sebe a ve kterém je poznat, na čí stranu se přiklání a kde fakta zmírňuje. 45%(7.4.2019)

 • DruidKarel
  ****

  1723. hodnocený film:(29.12.2018)

 • Marze
  ****

  Na dokument delší , ale viděl jsem o Kennedyové jiné dokumenty a zde jsou samé nové věci.Příjemně se střídají všichni tři portrétovaní hrdinové. Objevil se i náznak černého humoru "rozprášil z urny popel, který byl vmeten do tváří smutečních hostů".(29.12.2019)

 • andrii

  Nalodila se. Ona emoce. První - sladká jako marcipán. Druhá - pálí po feferonce.(27.12.2018)