Callasová, Kennedyová a Onassis – dvě královny a jeden král

Callas, Kennedy, Onassis: Two Queens for a King

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2018, 90 min

Philippe Kohly

Maria Callas (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Aristotle Onassis (a.z.)
  • Greg25

Tenhle typ dokumentů, kdy se vám snaží naznačit, co za emoce právě na dané fotce, nebo v dané době postavy prožívají, nemám ráda. To si domyslíte z faktů, ale aby vám někdo podsouval při fotce, kde někdo vystupuje z letadla, co za zmatek v duši a utrpení a jaké emoce prožívá (nota bene když se na fotce usmívá od ucha k uchu), mi přijde poněkud přes čáru seriozního dokumentu. Na mě je tu až moc bulvárních postupů, které podle mě, ani v takovémto dokumentu nejsou na místě. Zajímavé téma pro dokument, ale ta forma tomu hodně ubírá, až tak moc, že si říkáte, jestli se všem těm informacím, když jsou podané takto, dá vůbec věřit. Dokument, který podkopává sám sebe a ve kterém je poznat, na čí stranu se přiklání a kde fakta zmírňuje. 45%(7.4.2019)

• andrii

Nalodila se. Ona emoce. První - sladká jako marcipán. Druhá - pálí po feferonce.(27.12.2018)

• MirkaP

strašně dlouhé a tím nudné(31.1.2019)

1723. hodnocený film:(29.12.2018)

• subic

Jsou i hezky udělané dokumenty plné starých fotek a záběrů z padesátek, šedesáték a sedmdesátek, ale v podstatě je to docela nuda. Osud těchto 2 žen ještě někoho zajímá?(29.12.2018)