3Below: Tales of Arcadia (TV seriál)

Animovaný / Akční / Komedie

USA, 2018, 5 h 11 min (Minutáž: 23–24 min)

Seriál má už od začátku tu výhodu, že mě opět přivádí do relativně známého prostředí, představuje velmi dobře a detailně postavy, které jsem už postřehl na konci (třetí série) první části Arcadijské trilogie a i když má svůj vlastní samostatný a poměrně promyšlený příběh, tak se vše odehrává na pozadí již známé zápletky Trollhunterů. To propletení, pohled z dalšího úhlu a přidání nových smyček do již poměrně slušně zamotaného propletence a posunutí celého příběhu zase někam dál je to, co mě hodně baví. Navíc je vše podáváno hezky pozvolna, logicky a v příjemném tempu, které pochopí i mladší diváci. Takže i když nové hlavní postavy zatím nemám až tak rád, jako ty v Trollhunters, a i příběh mimozemšťanů mě zatím vzal o trošku méně, než první návštěva Arcadie, tak jsem pořád docela spokojený. (O produkčních kvalitách se rozepisovat nebudu, ale studio DreamWorks, Del Toro - mě tohle napovídá dost). 7,2/10(22.12.2018)