Zkaženej kocour

Turecko, 2016, 82 min

Předloha:

Bülent Üstün (komiks)

Levent Kazak

Bylo nebylo. Byl jeden nevrlý kocour, který nechtěl nic jiného, než si pořádně zaš... Dost, nebuďme sprostý, o pohádky se zajímají i děti. I když, pohádka... Tam, kde Buchty a klobásy (2016) narazili na americkou pruderii (i při 18+) a vše objímající dostupnost pro všechny (i pro puberťáky - však oni si už cestu najdou), Kocour jde vpřed jak utrhnutý z řetězu. Ač je slovník hodně ostrý, nezdá se vám, že je vulgární. Navíc obsahuje dvě složky, které Buchtám i Klobásám chyběli. A to je děj a humor (ne pubertální na americký způsob). Navíc, nenudí. Moc animáku pro dospělé není, těžko se porovnává, no tenhle mě mile překvapil. Že vzešel z kraje Půlměsíce, zůstava rozum stát. Zdrojem pro film je Bülent Üstün (1974), turecký karikaturista. Jeho příběhy o kocourovi jménem Şerafettin vyšli v pěti řadách v letech 1997-2011. V rámci žánru (animák pro dospělé) za 4. (kvalita animace nehodnocena).(6.9.2017)

Na to, ako drsne sa snažila táto rozprávka pre adolescentov a dospelých vyzerať, mala v sebe aj trošku romantiky (svojskej), snažila sa byť trochu poučná (nedoplatky za nájomné neriešte lúpežov v banke) ale hlavne vtipná.To posledné jej vyšlo najmenej. Treba povedať, že tvorcom sa podarilo vytvoriť niečo, čo Vás síce zaujme a pravdepodobne to dopozeráte, nebudete to však odporúčať svojim priateľom rovnako ako si za pár dni ani nespomeniete o čom to vlastne bolo. Najrušivejšie pôsobilo neustále opakovanie kocúrovho mena (nepamätám si ho, a to som to dopozeral pred polhodinou) všetkými postavami. Inak je tých 65% na čsfd výstižných, pozrieť sa to dá...(13.10.2017)

Je teda až s podivem, že Turci natočili něco tak drzýho, sprostýho, oslizlýho, ožralýho. A ještě o nanic díle kocourovi, kterej toho víc prokecá, než udělá. A co víc. Celý film bez skrupulí započnou smrtí jednoho kocoura a jedné kočky. Opravdu nic pro děti, což je patrný hned v úvodu. Na druhou stranu ale nevím, co si pořádně myslet. Jednak mě fascinuje, jak se Turci snaží přiklonit kulturou k západu a v tom jim zároveň opravdu hodně fandím. Druhak mi to ale nepřišlo zase tak moc vtipný. Pořád ale musím uznat, že se příběhem, prostředím a animací jedná o zaručeně lepší animák, než americká konkurence Buchty a klobásy.(15.9.2017)

• MorraEddie

Shero je takový Garfield na tripu,který se pro jedno vrznutí neštítí ničeho - ani vraždy. Ačkoliv jsem v celém snímku nezaznamenal žádný humor a ta vulgární mluva mi spíš připadala trapná,tak příběhově je Zkaženej kocour velmi dobrým dílem. Nechybí zde romantika,akce a překvapivé zvraty. V tomto filmu je možné takřka cokoli a byl jsem celkem překvapený jak otevřeně se Turci staví k alkoholu a sprosťárnám. Animace byla spíše průměrná a není zrovna tím čím by se mohl snímek právě chlubit. Nejsilnější stránkou je scénář a jen za něj dávám 2*.(2.4.2018)