poster

Sunderland 'Til I Die (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2018

Režie:

David Soutar

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

 • DaViD´82
  *****

  A lot of money to watch that shower of shite! No effort, no class, no fucking idea! Absolutní protiklad veškerých "feel good" počinů. Sociálně-sportovní depkoidní sonda do duše tradičního fotbalového klubu na ústupu ze slávy jdoucí ruku v ruce s poklesem životní úrovně a jistot kdysi prosperujícího dělnického města. Hádal bych, že si tvůrci na počátku projektu vysnili pohádkový závěr s návratem do Premier League a nadějí pro město, kde jedinou radost dává fotbal. Místo toho narazili na zlatou dokumentaristickou žílu (která utáhne pěkných pár sezón) v podobě klubu, nad kterým zanevřel majitel, rozčarování (přesto věrní) fanoušci si skrze něj vybíjejí komplexy dané, mimo jiné, vysokou nezaměstnaností, všeobjímající apatie vládne všem(u), námezdním hráčům je jeho osud u zadnice, hlavně aby se co nejdříve z toho pekla vyvázali a... A vůbec vše jde od desíti k pěti. Či jako v tomto případě od nuly k mínus pěti. Kontrast úvodní epizody plné naděje a plánů s tím, jak se vše rozpadá pod rukama, kdy všem je jasné k čemu to směřuje a nikdo s tím není schopen přes veškerou snahu nic udělat, to je fascinující na úrovni toho, kdy míjíte odklízení ošklivé dopravní nehody. Víte že byste neměli koukat, ale stejně vám to nedá. Vhled do zákulisí (ne)fungujícího profesionálního klubu tu samozřejmě hraje prim a pokud máte slabost pro fotbal (zvláště ten echt tradiční ostrovní), tak jde o povinnost. Ovšem i pokud vám je sport ukradený, a chcete "pouze" vědět, proč v Británii právě takováto dělnická města volila pro Brexit (přímo se to tu neřeší, ale odpovídá to na tu otázku lépe než co jiného), tak není lepší volby. Každopádně po shlédnutí bych se vsadil, že se celosvětově zvýšil počet hráčů, kteří si ve Football Manageru zvolí právě Sunderland AFC. Aktuálně totiž není v Evropě větší fotbalové výzvy. | S1: 5/5 | (27.5.2019)

 • joehot
  *****

  Skvělej fotbalově-sociální dokument. Protiklad nablýskaného světa fotbalu - parádní stadion, rodinná atmosféra, hráči, z nichž někteří ani zdaleka nehrají dle svých možností, a prostředí kdysi bohatého města, jehož obyvatelé mnoho možností nemají. A tak svůj život zaplnili fotbalem. Naplno. Napořád.(4.8.2019)

 • Davered
  ****

  Spis zabavna reality show nez poradny dokument. Nejde nijak zvlast do hloubky a o klubu jako takovem moc nesdeli (napriklad neni vubec jasne za cim staly spatne vysledky tymu). Slo z toho rozhodne vytezit daleko vic.(29.5.2019)

 • Mr. Monk
  *****

  Kvalitní anglický fotbalový dokument o těžkých časech v Sunderland Afc(3.1.2019)

 • squawk
  ****

  Pomalý sesun do záhuby aneb pohled do zákulisí klubu v rozkladu.(18.5.2019)

 • Blazis34
  ****

  Hezky udělaný dokument o nešťastné sezóně Sunderlandu. Líbily se mi napínavé scény, video ze zápasů, výpovědi těch nejvlivnějších i samotných hráčů. Z každého zápasu můžeme vidět, jak fotbalem v Anglii žijí. Přeji Sunderlandu brzký návrat mezi elitu a dokumentu dávám 80%, čtyři hvězdy.(28.5.2019)

 • Phantasma
  *****

  Opravdu skvělý dokument, který jde do mnohem větší hloubky než All or Nothing co se týče interních věcí klubu. Což je pochopitelné, protože Sunderland má jiné postavení a priority než Citizens ....(1.7.2019)

 • weca
  ****

  Povinnost pro každýho fandu anglickýho fotbalu. Parádní pohled na tradiční klub v nesnázích.(11.2.2019)