Willy a kouzelná planeta

• Francie Terra Willy : Planète inconnue (více)
Trailer 1
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi
Francie, 2019, 90 min

Malý kluk Willy cestuje s rodiči vesmírem. Při průletu asteroidy dojde k poškození jejich kosmické lodi. Záchranné kapsle ale celou rodinu rozdělí a Willy se tak nedopatřením vydává úplně opačným směrem než rodiče. Naštěstí má Willy s sebou důležitého parťáka a osobního strážce v jedné osobě – robota Bucka. Jejich kapsle přistane na cizí a dosud neprozkoumané planetě. Willy se svým robotickým pomocníkem musejí vydržet do příletu záchranné mise. Jejich dočasný domov je plný podivných stvoření. Jeden velmi zvláštní mimozemšťan se brzy stává Willovým kamarádem a průvodcem. Ale ne všichni obyvatelé této divoké planety jsou přátelští. V cizím světě číhá na Willyho a Bucka mnoho nástrah, objevů i nebezpečí. (HBO Europe)

Trailer 1

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $3,652,802▐ Nečakal som žiadne veľké zázraky, lebo animované filmy v posledných rokoch dosť stagnujú a dokopy len hŕstka kde tu, čo to, ponúkne. V tomto prípade našťastie kombinácia Stratený vo vesmíre s Krúdovcami v celku vyšla. Animácia je v norme, príbeh hravý aj keď, na prvý pohľad to vypadá strašne detinsky ale postupne to vygraduje do dosť bláznivého zábavného dobrodružstva na neznámej planéte plnej prekvapení. Samozrejme nechýbajú aj vypäté scény. Spokojnosť. /75%/ ()

Blondsky

Čekal jsem nudný a obyčejný animák , ale kupodivu to byla docela dobrá dětská pohádka. Příběh je samozřejmě úplně jednoduchý a konec je více než předvídatelný. Takže proč tedy na snímek zajít? Je to samotný vizuál , který nikdy a nikde nevynechává a stále překvapuje. Pro děti ideální, ale starší se budou spíše nudit... 65 % . ()

honajz2

Tak zprvu bych měl podotknout, že se nejedná o špatný animák. Děcka to (asi) zabaví, svůj účel to tím pádem plní, jenže pro ty starší toho tady zrovna moc není. Na celém filmu mě snad nejvíc štvaly dialogy, především hned ty na začátku, kde Willy mluví s rodiči. Nezlobte se na mě, ale působilo to tak strašně nepřirozeně, že jsem měl problém tomu uvěřit a chvílemi jsem měl dojem, že to jsou nějací mimozemšťané v těle lidí. A ono se to bohužel nezlepšilo ani později, sice dost toho zachraňoval ten robot a něco málo ta žlutá potvora (řekněme jí nějak hezky - mimozemský pes), ale to je tak vše. Příběh je taky poněkud nudný, sice to je celé dobrodružný survival na neznámé planetě, ale zoufale tomu chybělo ještě něco víc, takhle to bylo strašně přímočaré, bez nějakých zvratů. A absolutně jsem nepobral ten šílený skok o deset měsíců. Humor překvapivě ušel, dokonce jsem se i párkrát zasmál nahlas, což je velké plus, ale samotného mě to dost překvapuje, jenže i tady toho hodně obstaral robot, zbytek postav ne. Je tu i pár narážek na slavné scifiárny, takže si tu i dospělí něco málo najdou, problém je v tom, že se dají spočítat na prstech jedné ruky (a nejkřiklavější ze všech je vizáž robota - schválně, kdo poznal?), což je taky dost málo. Poselství filmu je jasné hodně rychle, ale u toho si snad ani nemá smysl u animáku stěžovat, vždyť je to přece jenom film pro děti. Vizáž planety a potvor na nich byla ale dost zajímavá, to musím uznat. Mě osobně ale celkem nudil a když to srovnám s jiným animákem - Příšerka Molly - který má úplně to samé poselství, je cílen fakt na ty nejmenší a je i o něco kratší, tak i přesto jsem se u něj bavil víc, než u tohohle, a to potenciál tady byl. Děckám by se to líbit mohlo, tudíž cíl to plní a je to dobře, ale já to budu hodnotit sám za sebe. Lepší 2* ()

Stanislaus

Willy a kouzelná planeta zaujme diváka na první pohled zejména vizuálním zpracováním a tvůrčí fantazií, co se oné planety a tamějších tvorů týká. Vedle rozličně (a mnohdy velmi humorně) pojatých tvorů a krásných přírodních scenérií se mi líbilo, že byla do některých scén a titulků zakomponována pixelová animace - tudíž plusový bod za nápaditost. Dějově sice nešlo o bůhvíjak promyšlený snímek, který by přinášel do žánru něco nového, spíše šlo o kompilaci jiných, předchozích příběhů, čímž ale nechci říct, že by se jednalo o vykrádačku. Vedle survivalu zde máme dějovou linii o rodině a důležitosti přátelství, které může vzniknout kdekoli, kdykoli a mezi kýmkoli. I když film nenabízí zrovna velké množství vtipných scén, což by člověk v rámci žánru očekával, tak i přesto divák dostane nějaké to poučení, byť tuctové, a může se pokochat solidní animací. ()

BOURQUE

Nekomplikovaným a jednoduchým príbehom tvorcovia zrejme chceli osloviť menších milovníkov animovaných rozprávok. Avšak, prekvapivo, poteší aj zástupcov staršieho ročníku. Dôvodom je hlavne veľký potenciál neznámej planéty (život, živočíchy, rastliny, počasie, atď.), na ktorej sa malý Willy ocitne. Potom tu máme záchranného robota Bucka a Willyho priateľa „malého mnohonohého psa“. S nimi by som dokázal predstaviť aj nejaký spin-off mini príbeh – skvele vymyslené postavy. Síce animák (ktorý samozrejme má svoje nedokonalosti) čerpá väčšinou z iných známejších a vydarenejších kúskov, no robí to solídne a s úctou. V mnohých scénach je vidieť malý kúsok kreativity. Ja osobne, taký prístup dokážem oceniť. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()