Willy a kouzelná planeta

Astro Kid

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Francie, 2019, 90 min

Eric Tosti

Animace krásná, planeta je opravdu zajímavá. Ale příběh je naprosto lineární a velmi velmi prostý. Pro děti starší 10 let asi trochu nuda, pro malé fakt pěkné :)(14.7.2019)

• pan_ponozka

Ani tak, ani onak. Ani pro vetsi, ani pro vetsi. Ani poucne, ani zabavne. Ani ne hezke, ani roztomile. Proste barevne skakani.(13.7.2019)

Willy a kouzelná planeta zaujme diváka na první pohled zejména vizuálním zpracováním a tvůrčí fantazií, co se oné planety a tamějších tvorů týká. Vedle rozličně (a mnohdy velmi humorně) pojatých tvorů a krásných přírodních scenérií se mi líbilo, že byla do některých scén a titulků zakomponována pixelová animace - tudíž plusový bod za nápaditost. Dějově sice nešlo o bůhvíjak promyšlený snímek, který by přinášel do žánru něco nového, spíše šlo o kompilaci jiných, předchozích příběhů, čímž ale nechci říct, že by se jednalo o vykrádačku. Vedle survivalu zde máme dějovou linii o rodině a důležitosti přátelství, které může vzniknout kdekoli, kdykoli a mezi kýmkoli. I když film nenabízí zrovna velké množství vtipných scén, což by člověk v rámci žánru očekával, tak i přesto divák dostane nějaké to poučení, byť tuctové, a může se pokochat solidní animací.(15.7.2019)