Režie:
Zdeněk KaločScénář:
Josef ŠilhavýKamera:
Jindřich BrösslerHudba:
Zdeněk PololáníkHrají:
Václav Postránecký, Libuše Geprtová, Ladislav Lakomý, Rudolf Jurda, Jaroslav Navrátil, Jaroslav Kuneš, Milan Vágner, Oldřich Slavík, Arnošt Navrátil, Helena Trýbová, Helena Kružíková, (více)Obsahy(1)
Tragický příběh dvou milenců inspirovaný reálným případem vraždy mladé polské herečky sepsal ruský spisovatel Ivan Alexejevič Bunin do své novely. Televizní inscenaci na motivy tohoto díla natočil pro brněnské studio v roce 1968 Zdeněk Kaloč. (Česká televize)
Recenze (3)
Téměř všechny ruské klasické příběhy mi přijdou na jedno brdo. Zejména tím jak jsou dokonale nezáživné. Nezpochybňuji jejich hloubku, ale pro diváka (a v případě literárních předloh pro čtenáře) je to většinou nuda. A nejinak je to i v případě této inscenace. ()
Na brněnské studio překvapivě kvalitní inscenace s povedenou svižnou režií i solidními hereckými výkony. Celé to má velmi dobrou atmosféru adekvátní ruské klasice. ()
Věčně vožralí carští důstojníci zmítající se v bipoláru (kdo by se divil Kobovi...), zpovykaná, nadutá, marnivá čubka, živená ve své kapricióznosti slizskými geronty, jejímž životním posláním je ničit ostatním život. A samozřejmě ruská klasika. Nekonečná rozvláčná nuda. Herecky slušné ()