The Order (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2019, 7 h 55 min (Minutáž: 42–51 min)

Průměrný seriál se sympatickými postavami (vyjma té hlavní). Seriál sráží, že Netflix rozhodně neupustil peněženku, takže CGI vypadá o 10 let pozadu. Příběh upoutá, ale úplně revoluční to není. Nejlepší stránkou je humor, kvůli kterému jsem zvažoval i 4*. Zkazil to ojetý a nudný finální plottwist, takže nakonec 3*. Pokud bude druhá sezóna, tak potenciál to má, ale chtělo by to zvětšit budget. PS: Za zmínění stojí i Jewel Staite (Kaylee z Firefly), povedený výkon.(10.3.2019)

Úprimne pozeral som to ako oddychovku a to som aj dostal. Seriál pôsobil veľmi lacno, low budgetovo na čo nie som od Netflix zvyknutý, no napriek tomu nenudil avšak chýbalo mu napätie. Vďaka tým menším a väčším detailom tento seriál upadol do priemeru, no bola to taká pohodovka s neopozeranymi hercami. Zakončil by som to v štýle neublíži, neurazí, ale ani neohuri. Budete mať pocit, že ste v tomto žánri videli už lepší seriál.(23.4.2019)

Tahle série mě zprvu zaujala. Obecně všechno, co se týče kouzlení, tajemna a duchovna. Proto jsem se také na The Order začala dívat. Avšak nějak jsem se nemohla dostat přes prvních 7 dílů. Děj de facto stojí na místě, nic zvláštního se zde neděje. Až teprve ke konci série to do sebe všechno začne zapadat a děj se rozjede na plné obrátky. Někdy jsem se nechala i strhnout a říkala si, jak se to krásně vybarvilo. V závěru je však naprosto hloupý a předvídatelný plottwist, který mě donutil dát pouhé tři hvězdy. Velká škoda.(2.4.2019)

I přes hodně nedostatků a divného pocitu po pár prvních dílech tu musím nakonec zanechat vcelku pozitivní hodnocení. Zpočátku možná moc nebudete chápat, ale postupem času se vám svět, kde na jedné straně je "prohnaný" čarodějnický Řád a na druhé rytíři von vlkodlak, bude zamlouvat. Prvků magie a různých nadpřirozených vjemů se tu objevuje nespočet, to rozhodně zvyšuje zajímavost, jelikož jsme úplně všichni fanoušci Harryho Pottera. Celkově příběh a děj je plný někdy i trochu laciných zvratů, které se dají snadno předvídat. Ruku v ruce to scenáristicky taky není žádná sláva, to však napravují některé herecké výkony. Obsazení jsem po prvním seznámení také proklínal, nicméně postupem času se dá zvyknout na všechno. Což není tak úplně dobrá věc, ale musím říct, že ke konci, kdy zápletky byly hodně citově zabarvený, mi to nepřišlo tak kýčovité a o tom to je. Konečná část byla jen celkovém vyústění situace, nic převratného. Pokud nemáte na co koukat,"The Order" je určitě dobrá volba na zabití času. 66%.(21.3.2019)

• CaladanChmur

Tento seriál má spousty chybiček,které lze přehlédnout,ale zároveň má z mého pohledu dost velké megachyby.Tou první je dementní úvaha,že magický řád bez masek a rouch,je méně atraktivní...vždycky ,když jsem viděl ty hábity a masky a lebky s rohama... tak veškeré tajemné pocity zmizely a zůstal pocit demence ( ne mojí ale seriálové).A ta druhá megastupidita je závěr...už dlouho jsem takhle nekroutil hlavou.Trochu jsem očekával,že vše nebude růžové,ale tohle byl opravdu kopanec do koulí celkového dojmu.Zbytečné,laciné a i dost nelogické...Druhou řadu pokud ji někdy stvoří už sledovat nebudu. slabých 50%..hlavně kvůli dementním posledním 10 minutám...Trapná snaha o překvapení diváka... co mi vadilo - závěr,masky řádu,věčně nažehlení krasavci a krásky (jako by v okolí kampusu byl běžným ksichtům vstup zakázaný.).Představa jak vyšší mágusové jen lusknou prsty a zavírají dveře,či vysloví jedno slovo a je po problému,zatímco ti nižší pokud si nerozřezají ruku na sračky tak si ani nezapálí (magicky pochopitelně) cigáro.Celkově dementně nedootažené vedlejší postavy (děda Pete,golem Clay či třeba metrosexuál Kyle.. a další cca 3-4 postavy).. co se mi líbilo - celkový nápad ohledně vlkodlaků a fungování kůží,casting (vyjma Very...ta mi nesedla),a občasný humor...(26.4.2019)

• - Univerzita „Belgrave“, na které studují hlavní představitelé, je ve skutečnosti University of British Columbia ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (zbyshek)