Najväčší Slovák

(pořad)
všechny plakáty

Celonárodná anketa o najväčšieho Slováka. Slávnostný galavečer zo SND, na ktorom  budú zverejnené výsledky hlasovania na pozíciách 1 - 60. (RTVS)

MM_Ramone odpad!

Kto tu potrebuje dnes nejakú primitívnu anketu "Najväčší Slovák"? Fraška kde sa popri Štúrovi, Bernolákovi, Hlinkovi, Štefánikovi objavujú takí niktoši ako Kiska, Radičová, Kuciak, Vašaryová. Čo toto je!? Čo je to za pičovina? Kto ju potrebuje? Načo je to dobré? Nech si to robia súkromné televízie. Prečo to vysiela verejno právna RTVS?! Z povinných koncesionárskych poplatkov sa na tom poriadne nabalil špekulant Núňez. Tento zmrd nehanebne kradne peniaze zo štátnych zdrojov. Núňez je zlodej, podvodník, defraudant, odpad! ()

Radko

Galavečer celkom vydarený, pretože úloha moderátorov bola potlačená na minimum. Dominovali miniportréty jednotlivých osôb, predstavovaných od stého po prvé miesto. Nič prekvapivé sa neodohralo, komunisticko-ľudácky duch sa neustále prelína s rozumnejšími názormi. Medzi športové a politické osoby sa do stovky zmestilo aj zopár hercov a režisérov (napr. Jakubisko, Lasica, Satinský, Króner, E. Vášaryová, Dočolomanský). P. S. Podľa mňa je Najväčší Slovák najvyšší a zároveň najťažžší, lebo len tým sa fyzicky zmeria veľkosť. To by sa ale jednotlivci z celého štátu čo jednoeurovou sms dávali svoje tipy a tvorili gro ankety, veľmi nezhodli. Vlastne zhodli, ale len na všeobecne neznámych valibukoch z okolia a tým by celá anketa stratila výraznejší mediálny záujem. A tak sa veľkosť merala na základe iných kritérií. Významu pre národ ako celok, celosvetovej slávy a tak. Celá paráda ešte neskončila, lebo po prvom hlasovaní nasleduje druhé, do ktorého sa prebojovalo prvých desať mien z hlasovania prvého. Takže sa môže stať, na sviatok práce, kedy bude veľké finále, bude Slovákom No. 1 Gustáv Husák, ktorý sa do top desiatky tiež prebojoval. ()

Arsenal83 odpad!

Rebríček v ktorom nikto nehlasoval. Ale podobne to bolo aj v pôvodnej britskej ankete, kde nehlasovala ani tisícina percenta populácie. Bol to rebríček skôr o popularite a televíznych témach, ako o skutočných osobnostiach. Ono už vyradzovaním niektorých ľudí vopred bolo umiestnenie ovplyvnené, ale dávať do popredia komunistu, odsúdeného vraha a zlodeja, či niekoho len preto, že ho zavraždili, to je silný dôkaz, že mozog slovenskej populácie silne ovplyvnila nadmerná konzumácia alkoholu a tendencia byť ovcou. ()

Aljak

Úprimne, keď som dozvedel, že sa chystá tento projekt, tak som sa vcelku potešil. Vyhlasovanie od 100. do 11. miesta bolo akoby z rýchlika, a to je obrovská škoda. Mohli venovať každej jednej z týchto osobností aspoň 5-minútový medailón, v ktorom by daného človeka odprezentovali. Po vyhlásení TOP10 už dostal každý z desiatich finalistov dostatočný priestor, takže to bolo OK. No a potom prišiel 1.mája finálový galavečer. Ten bol naozaj strašný. Obhajcovia osobností, ktorí boli pozvaní do priameho prenosu sa priam detinsky prekrikovali v tom, koho favorit je ten najlepší. Niektoré argumenty boli fakt ako zo škôlky, až som občas žasol, čo tam niektorí predvádzali. A v závere už len sucho predstavené výsledky... To mohli rovno celé poradie (TOP100) počas 1 hodinky vyhlásiť vo forme 30-sekundových medailónov. Škoda peňazí na takýto projekt v tomto prevedení! ()

TKKMR

Anketa prebraná z britského formátu BBC 100 Greatest Britons sa v našom prostredí adaptovala trochu divne, keďže na rozdiel od Britov sa v našej histórii vyskytuje skutočne len málo osobností s ľudským rozmerom, výraznejšie presahujúcim hranice krajiny. Relácia na mňa pôsobila akosi kontroverzne, nevýpovedne a miestami možno až zmätene. Tento môj zvláštny dojem z nej len umocnilo dodatočné vyradenie pôvodne zaradenej osoby Dr. Jozefa Tisa z ankety (zrejme podľa vzoru nemeckej verzie Unsere Besten, kde podobne dopadli Adolf Hitler a Erich Honecker) či chaos, ktorý nastal po tom, čo čudácka Marika Gombitová požiadala o vyradenie z TOP 10 a následná polemika, týkajúca sa tohto jej bezprecedentného počinu, ktorej výsledkom bolo vrátenie peňazí ľuďom, hlasujúcim za Gombitku formou spoplatnených SMS. ()

Autogram

Zdalo by sa, že je to úplný nezmysel hľadať najvýznamnejšieho Slováka v celej histórii, kde „medzi sebou súperia“ napríklad Mária Terézia, Ľudovít Štúr, M.R.Štefánik, Jožo Ráž, Jozef Kroner, Peter Sagan, a ďalší športovci, speváci, herci a politici, teda ľudia, ktorí sú jednoducho na očiach. Je sympatické, že sa tam objavili aj ľudia, ktorí do týchto sprofanovaných skupín nepatria, dokonca aj nejakí ľudia, ktorí boli absolútne neznámi. Televízny program nakoniec má hlavu aj pätu, obsahuje záplavu informácií, že to jeden človek za jeden večer ani nepoberie, ale oproti slaboduchej zábave je to vítaná zmena. Výsledky komentovať nechcem, pretože to sem nepatrí, ale Jožovi Rážovi sa musel splniť sen, keď sa ocitol hneď vedľa Mečiara. Trochu mi pripadal zbytočný celý ten galavečer, kde sa ľudia mohli pozerať akurát na obrazovku a občas na nóbl Adelu a toho bradatého vlasatého pána. ()

Arkanoid odpad!

Reprezentovať Slovensko v športe je fajn, ale ich miesta v ankete by sa patril uvoľniť ľuďom, čo bojovali za zlepšenie podmienok národa a nie za peniaze. Nominácie politikov, čo ťahajú Slovensko ku dnu, sú výsmech. ()

Maja_N

Samotný projekt je dobrý nápad. Predstavenie osobností je tiež veľmi prehľadné, je spomenuté to najpodstatnejšie bez zbytočného naťahovania. Druhá vec už je, koho si národ za naj Slováka zvolí a ako budú iní nenávistne proti. ()

Rorschach_SK odpad!

Ako hodnotiť reláciu, ktorá v podstate vznikla na politickú objednávku politikov, ktorí sú schopní na Bratislavskom hrade vztýčiť sochu Svätopluka s dovetkom "Kráľ starých Slovákov" a sami si zabezpečili v rebríčku miesto (chce sa mi skutočne zvracať). Reláciu s tvorcami, ktorý nám vo svojej malosti dokázali ponúknuť rebríček v tej podobe, aký sme dostali. Je pochopiteľné, že Slovensko nemôže ponúknuť toľko "velikánov" ako napr. Veľká Británia (kde táto relácia vznikla), ale človek miestami nevie, či má plakať alebo sa smiať. Zaradiť do rebríčka "Najväčších Slovákov" jednotlivcov, ktorí sa obtreli, vládli, či žili na území kde sa nachádza dnešné Slovensko, ale Slovákmi v akejkoľvek mysliteľnej podobe jednoducho neboli (Mária Terézia, Svätopluk, Cyril a Metod, Eugene Andrew Cernan, Andy Warhol, Matej Korvín ...). Či glorifikovať športovcov, spevákov (Sagan, Gombitová atď.), či vrahov a zlodejov len pre živenie legiend (Jánošík). Dať do prvej 10 komunistu a obeť komunistických represálií. Byť sa do hrude ako vyhodili z ankety Tisa, ale nechať tam takého Husák - oba režimy sú rovnako zvrátené a keď vyhodiť predstaviteľa jedného, tak aj toho druhého. Zaradiť do rebríčka novinára, ktorého osud je skutočne smutný - ale pri všetkej úcte mal ešte veľmi ďaleko do nejakej osobnosti v dejinách Slovenska (Kuciak). Najväčší smiech som dostal pri zaradení Adely Vincenzovej (predtým Banášovej) - som netušil, že moderovanie Super Star, Let's Dance či Chart Show stačí na umiestnenie medzi osobnosťami histórie Slovenska. Záujem hlasujúcej verejnosti na úrovni 0,5% populácie. Rebríček hodný štátu, kde politické špičky uctievajú Svätopluka ako "Kráľa starých Slovákov". Hnus. ()

funesfilm

Anketa, ktorá dopadne ako Zlatý slávik. "Zopár" ľudí rozhoduje o titule, ktorý si zaslúži inú úroveň. Úmysel nebol zlý, no nikdy niečo takto zrealizované, nemá spravodlivý výsledok. Je aj pravda, že najväčší človek krajiny, sa určiť nedá. Na zamyslenie je samozrejme obsadenie popredných miest kontroverznými osobami. Program moderuje už "obkukaná" pani Vinczeová. Obohatením je na druhej strane určite moderátor Chrappa. Ten priniesol akúsi jednoduchosť, novotu. Spočiatku program vyznieval ako propaganda istých politických kruhov. Celé zle od začiatku až po koniec. Pre mnohé osobnosti, čo boli prínosom pre Slovensko, to môže byť istým spôsobom urážka. Sklamanie či vizitka národa? Po odvysielaní posledných minút programu 1.5.2019, možno konštatovať, že aj napriek zbytočným výstupom niektorých hostí, to malo pomerne dôstojnú dohru. Veľa sa divák v priebehu niekoľkých týždňov dozvedel, no viac hviezdičiek dať jednoducho nemôžem. ()

Generi

Myšlienka dobrá, ale v dnešnej dobe nejako nepochopená. Vzorka prvých 100 nominovaných veľmi pestrá - od politikov, hercov k športovcom. Tak sa v prvej desiatke ocitli vedľa národného buditeľa Štúra aj Gustav Husák alebo Jánošík alebo Sagan alebo Gombitová!!! Tento "guláš" možno odradil veľa potenciálnych hlasujúcich, aby niekomu odovzdali hlas, pretože sa porovnávalo neporovnateľné, miešali sa jablká s hruškami. Nakoniec vyše 100tis hlasov rozhodlo o konečnom poradí, ale kedže Slovákov je 5 milionov, výsledky sú diskutabilné a nič nevypovedajúce. ()