Spojení

Scénografie:

Linda Pearl

Kostýmy:

Malissa Daniel

Tak trošku nevím... Režisér Philippe Mora umí parádně natočit napětí i strach a dokázal mě přinutit, abych se bál. V případě určitých "stvoření či představ" jsem ale na rozpacích. Je to tak schválně ? Není tohle trapný ? Potom, co jsem mrknul do jeho filmografie, kde vidím Kvílení vlkodlaků 2 a 3, Žoldáka 2, rozhodnul jsem se, že to nejspíš občas zkrátka nezvládl. Christopher Walken je na tom tentokrát podobně. Někdy dokáže být maximálně uvěřitelný, občas je zase karikaturou sama sebe (uvidíte tady všechna jeho Wow, Boo, Bau a přemrštěné pohyby těla). Film je ale výrazný, strašidelný a nezaslouží si být odvržený. 70%.(26.4.2008)

• Han22

Co v takové sračce dělal Christopher Walken? Jsou tu klišé všech UFO únosů - bílé světlo, šediváci, malí mimozemšťani podobní Tuskenům ze Star Wars a dojde i na anální sondu. Nic co bych neviděl stokrát líp třeba v Akta X. Hlavní hrdina je magor, jeho žena semetrika a první půlku filmu se hádají, druhá se nese na vlně psychoanalýz, hypnóz, halucinačních WTF scén (tančící ufoni?) a vše završuje rádobyfilozofické "finále". To vše zalité smrtící nudou a bez odpovědí. Hvězdička za solidní technickou stránku a Walkena.(26.1.2016)

• Lacike

Je to dost slaba komedia. Zasmial som sa len parkrat. Pokial to mysleli ako seriozny horor, tak to je totalna katastrofa. Reziser vôbec nedokaze v ziadnej scene navodit pocit napätia a strachu ale len totalnej nudy. Z letargie ma vytrhli len sceny s mimozenstanmi. Tak trapne masky sa len tak nevidia a vysledkom je neskutocna sranda. Walken sa cely cas tvari zdesene z toho v akej srajde sa ocitol. Zvysok hercov nestoji za rec. Pri tomto filme sa môzu bat maximalne 5 rocne deti. Ale pravdepodobne aj tie sa budu valat od smiechu po zemi. 3/10.(15.12.2015)

• IdaHutt

Jednu jedinou hvězdičku za Christophera Walkena, a to ještě za ty scény, kdy sebeironicky šaškuje. Jinak - skutečně velmi hloupý snímek s ještě hloupější "sci-fi" výpravou na způsob jakýchsi afro-asijských primitivních šamanů, sakra, jak se vůbec s takovouhle "technikou" můžou ti pidimužíci u nás producírovat, ke všemu "ovládat" bemocné lidské bytosti?! Až nápadně mi to připomnělo stejně stupidní, vlastně ještě stupidnější Čtvrtý druh. Jak vidno, podobně jako u upírů a vlkodlaků mají mimozemšťané vypracovanou svou kompletní mytologii, včetně toho, jak vypadají, co s lidmi dělají atd. A když se tohle směšné bájení začně ksichtit smrtelně vážně, je z toho vždycky jen trapný debakl. Stačilo. Mimochodem, zase jsem si vzpomněla na jeden zajímavý článek, v němž byly velmi logicky vysvětleny všechny ty případy "únosu lidí mimozemšťany" provázené různými nepříjemnými a ponižujícími "lékařskými" úkony ("rektální sonda"). A jak to bylo vysvětleno: vlastně jde o vytěsněný traumatický zážitek našeho vlastního porodu - ještě poloslepé novorozeně je vrženo do světla, hluku, vidí deformovaně (ta nestvůra s obrovskýma hmyzíma očima, jež se k němu sklání, je jeho matka!), dělají s ním hrozné věci - odstřihávají mu pupeční šňůru, myjí ho (včetně zadečku) atd. A když se pak v nějakém kritickém psychickém období (a třeba i při hypnóze) takové vytěsněné trauma prodere zpátky do vědomí, panečku, to je pak tóčo! Hned se takovému rozhozenému chudákovi rojí mimozemšťani po celé ložnici!(1.9.2011)

Režie - Philippe Mora. Natočeno podle strejnojmenné knihy Whitleye Striebera. Záběry z chaty jsou docela strašidelný. Hlavně záběr okolo 12 minuty. Vykukující postava za dveřma je strašidelná - nebojte to není spoiler. CITÁT - Je tam někdo?........ Musí to být opravdu stresující, když máte pocit (skoro to víte), že se s vámi něco děje a nemůžete tomu nijak zabránit. I hlavní hrdina Whitley Streiber (Christopher Walker), ví že se něco děje, ale je bezmocný. Stal se totiž pokusným králíkem pro mimozemšťany, ale své zážitky zatím jen tuší. Po delší době se začíná situace zhoršovat. CITÁT - Říká jim modří doktoři........ Komu se svěřit? Potkává skupinu lidí, kteří mají stejné "zážitky" jako on. Nejdříve je bere z humorem, ale čím víc je poslouchá, tím víc je ohromen shodou z jeho příběhem. CITÁT - Viděl jste jejich loď?.......... Krom delších a někdy lehce nudných dialogů je to mrazivý, smutný a krutý psychologický film. CITÁT - Jediné, co se dá dělat, je přijmout to............ Ten film mě osobně celkem děsí. V myšlenkovém pochodu došel totiž celkem daleko, až za používanou hranici možného (či nemožného). Další z příběhů podle skutečných událostí, který poukazuje na fakt, že šedé protáhlé obličeje z velkýma černýma očima (šediváci) jsou jen viditelné skafandry. Podobný snímek - Oheň v oblacích.(28.9.2012)

• - Múzeum vo filme je v skutočnosti známe newyorské Whitney Museum. (kongamato2)

• - Film vznikl podle bestselleru Whitleye Striebera z roku 1987, který sepsal podle údajně vlastních zážitků. Právě tento román ukotvil v lidech představu mimozemšťanů jako malých šedivých bytostí s abnormálně velkou hlavou a černýma očima ve tvaru mandle. Do vydání knížky byli mimozemšťané v popisech unesených značně rozdílní. Malí šediví se sice objevili již dříve ve Spielbergových Blízkých setkáních, ovšem až po Spojení (v přesnějším překladu Společenství) se tato představa plně rozšířila a přetrvává dodnes. (Landauer)

• - Autor knihy “Comunion“ Whitley Strieber sa nakrátko objaví vo filme ako muž, ktorý si prezerá obrazy v múzeu. (kongamato2)