Spojení

Spojení

Drama / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1989, 101 min

• Han22

Co v takové sračce dělal Christopher Walken? Jsou tu klišé všech UFO únosů - bílé světlo, šediváci, malí mimozemšťani podobní Tuskenům ze Star Wars a dojde i na anální sondu. Nic co bych neviděl stokrát líp třeba v Akta X. Hlavní hrdina je magor, jeho žena semetrika a první půlku filmu se hádají, druhá se nese na vlně psychoanalýz, hypnóz, halucinačních WTF scén (tančící ufoni?) a vše završuje rádobyfilozofické "finále". To vše zalité smrtící nudou a bez odpovědí. Hvězdička za solidní technickou stránku a Walkena.(26.1.2016)

Tak trošku nevím... Režisér Philippe Mora umí parádně natočit napětí i strach a dokázal mě přinutit, abych se bál. V případě určitých "stvoření či představ" jsem ale na rozpacích. Je to tak schválně ? Není tohle trapný ? Potom, co jsem mrknul do jeho filmografie, kde vidím Kvílení vlkodlaků 2 a 3, Žoldáka 2, rozhodnul jsem se, že to nejspíš občas zkrátka nezvládl. Christopher Walken je na tom tentokrát podobně. Někdy dokáže být maximálně uvěřitelný, občas je zase karikaturou sama sebe (uvidíte tady všechna jeho Wow, Boo, Bau a přemrštěné pohyby těla). Film je ale výrazný, strašidelný a nezaslouží si být odvržený. 70%.(26.4.2008)

Mora režisér který natočil plno sraček včetně ať už blbejch nebo zábavnejch dílů Howling, natočil tuhle nevýraznou ale ve své době určitě solidní ufouřinu která ale není tak blbá jak se zdá Scénář je dostatečně zajímavej a lidi co se zajímaj o Ufo se budou bavit ale bohužel je tu i plno negativ, efekty jsou slabé a délka filmu je bohužel úmorná. Ale i tak solidní film. Ale jen na jedno zkouknutí.(14.7.2014)

• BoredSeal

Strašná magořina, kterou byste měli vidět jedině kvůli Christopheru Walkenovi. Vůbec se mu nedaří hrát normálního otce od rodiny, ale stejně jeho postava brzy zmagoří ze setkání s mizerně udělanými ufony, zapaří s nimi nahá v lázních, zavedou mu anální sondu a nakonec nám tradičně Christopher zatancuje, aby se vrhl ufonům sám odevzdaně do náručí. Ostatní herci jsou příšerní (respektive takhle si přesně představuju domnělé oběti mimozemských únosů), naprosto příšerné scény postav v hypnóze vás zbourají záchvaty smíchu a do toho kvílí tklivá kytarovka od Erica Claptona. Tak co, berete?(9.10.2013)

Začiatočný pohľad na nočný N.Y(ešte aj World Trade Center) a ambientná, temná hudba od Allana Zavoda a Erica Claptona evokujúca svet záhadný, nebeský, tak to je niečo neskutočné..Tuto scénu milujem. A ešte sa mi páčili tie kvázi-sureálne scény a Christophera Walkena. a jeho trocha humorné stretnutia s non-ľudskými , nepozemskými bytosťami A návšteva múzea Whitney (N.Y) potešila. Nejedná sa o žiadne veľdielo ale tento film pre mňa veľa,Subjektívne na 90 %, objektívne 55%(2.10.2010)

• - Múzeum vo filme je v skutočnosti známe newyorské Whitney Museum. (kongamato2)

• - Autor knihy “Comunion“ Whitley Strieber sa nakrátko objaví vo filme ako muž, ktorý si prezerá obrazy v múzeu. (kongamato2)

• - Film vznikl podle bestselleru Whitleye Striebera z roku 1987, který sepsal podle údajně vlastních zážitků. Právě tento román ukotvil v lidech představu mimozemšťanů jako malých šedivých bytostí s abnormálně velkou hlavou a černýma očima ve tvaru mandle. Do vydání knížky byli mimozemšťané v popisech unesených značně rozdílní. Malí šediví se sice objevili již dříve ve Spielbergových Blízkých setkáních, ovšem až po Spojení (v přesnějším překladu Společenství) se tato představa plně rozšířila a přetrvává dodnes. (Landauer)