Spojení

Spojení

Drama / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1989, 101 min

• BoredSeal

Strašná magořina, kterou byste měli vidět jedině kvůli Christopheru Walkenovi. Vůbec se mu nedaří hrát normálního otce od rodiny, ale stejně jeho postava brzy zmagoří ze setkání s mizerně udělanými ufony, zapaří s nimi nahá v lázních, zavedou mu anální sondu a nakonec nám tradičně Christopher zatancuje, aby se vrhl ufonům sám odevzdaně do náručí. Ostatní herci jsou příšerní (respektive takhle si přesně představuju domnělé oběti mimozemských únosů), naprosto příšerné scény postav v hypnóze vás zbourají záchvaty smíchu a do toho kvílí tklivá kytarovka od Erica Claptona. Tak co, berete?(9.10.2013)

Musím prohledat dům, něco tu je... Neskutečná schízárna. Kouknul jsem dneska po nějaký době na tenhle film a musím konstatovat, že neztratil vůbec nic ze své působivosti. Kdysi jsem na ukázkách od Intersonicu uchcával nad tím pekelným trailerem a říkal jsem si kurva tohle musím vidět! Bohužel když jsem to viděl prvně, tak můj náctiletý mozek nebyl způsobilý toto psycho pobrat ani patřičně docenit, ale teď musím konstatovat, že ta extrémně tísnivá atmosféra celýho snímku mně odrovnala a 5* nedám jenom proto, že jak už tu někdo napsal, tak autor předlohy co to měl prožít je spisovatel a tak se dá o té skutečné události úspěšně pochybovat. Každopádně Walken opět exceluje a dokazuje, že je pan herec.90%(2.5.2015)

Režie - Philippe Mora. Natočeno podle strejnojmenné knihy Whitleye Striebera. Záběry z chaty jsou docela strašidelný. Hlavně záběr okolo 12 minuty. Vykukující postava za dveřma je strašidelná - nebojte to není spoiler. CITÁT - Je tam někdo?........ Musí to být opravdu stresující, když máte pocit (skoro to víte), že se s vámi něco děje a nemůžete tomu nijak zabránit. I hlavní hrdina Whitley Streiber (Christopher Walker), ví že se něco děje, ale je bezmocný. Stal se totiž pokusným králíkem pro mimozemšťany, ale své zážitky zatím jen tuší. Po delší době se začíná situace zhoršovat. CITÁT - Říká jim modří doktoři........ Komu se svěřit? Potkává skupinu lidí, kteří mají stejné "zážitky" jako on. Nejdříve je bere z humorem, ale čím víc je poslouchá, tím víc je ohromen shodou z jeho příběhem. CITÁT - Viděl jste jejich loď?.......... Krom delších a někdy lehce nudných dialogů je to mrazivý, smutný a krutý psychologický film. CITÁT - Jediné, co se dá dělat, je přijmout to............ Ten film mě osobně celkem děsí. V myšlenkovém pochodu došel totiž celkem daleko, až za používanou hranici možného (či nemožného). Další z příběhů podle skutečných událostí, který poukazuje na fakt, že šedé protáhlé obličeje z velkýma černýma očima (šediváci) jsou jen viditelné skafandry. Podobný snímek - Oheň v oblacích.(28.9.2012)

Tak trošku nevím... Režisér Philippe Mora umí parádně natočit napětí i strach a dokázal mě přinutit, abych se bál. V případě určitých "stvoření či představ" jsem ale na rozpacích. Je to tak schválně ? Není tohle trapný ? Potom, co jsem mrknul do jeho filmografie, kde vidím Kvílení vlkodlaků 2 a 3, Žoldáka 2, rozhodnul jsem se, že to nejspíš občas zkrátka nezvládl. Christopher Walken je na tom tentokrát podobně. Někdy dokáže být maximálně uvěřitelný, občas je zase karikaturou sama sebe (uvidíte tady všechna jeho Wow, Boo, Bau a přemrštěné pohyby těla). Film je ale výrazný, strašidelný a nezaslouží si být odvržený. 70%.(26.4.2008)

Z dnešného pohľadu predchodca Aktov X a (to najmä) Ohňa na nebesiach s Robertom Patrickom. Veľa tomu podľa očakávaní dáva Walken (hoci ten tanec na konci bol naozaj už cez wtf čiaru), príjemne zlovestná atmosféra, dom v zasnežených lesoch a temné noci, počas ktorých prichádzajú oni (alebo možnože aj nie). V rámci možností pôsobivý hororový (?) sci-fi (?) triler. Po dobrom rozjazde sa to ku koncu nejako rozpadáva a začína to nudiť, ale s prižmúrenými očami to tie 3* s oškretými zelenými ušami sú. Podľa knihy Whitleyho Striebera (Billy, Vlci). Ten to zároveň aj produkoval. A hlavný hrdina sa volá presne ako on (wtf???). To, že je to vraj podľa skutočných udalostí (pána spisovateľa osobne!!!) komentovať nebudem.(17.5.2020)

• - Múzeum vo filme je v skutočnosti známe newyorské Whitney Museum. (kongamato2)

• - Film vznikl podle bestselleru Whitleye Striebera z roku 1987, který sepsal podle údajně vlastních zážitků. Právě tento román ukotvil v lidech představu mimozemšťanů jako malých šedivých bytostí s abnormálně velkou hlavou a černýma očima ve tvaru mandle. Do vydání knížky byli mimozemšťané v popisech unesených značně rozdílní. Malí šediví se sice objevili již dříve ve Spielbergových Blízkých setkáních, ovšem až po Spojení (v přesnějším překladu Společenství) se tato představa plně rozšířila a přetrvává dodnes. (Landauer)

• - Autor knihy “Comunion“ Whitley Strieber sa nakrátko objaví vo filme ako muž, ktorý si prezerá obrazy v múzeu. (kongamato2)