Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall (koncert)

Eric Clapton - Live At The Royal Albert Hall

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2015, 125 min

Blue Leach

Mistrovský koncert ve všech ohledech, který dokazuje, že Clapton je stále Bůh. Technická schránka je dokonalá. Opravdu skvělá kamera, výborný střih, perfektně ozvučené a do toho super světlová show, ale nikterak přeplácaná, jen aby doplňovala skvělou atmosféru. Ironické je, že největší vyvrcholení koncertu je už v 1/3, a to s písní I Shot the Sheriff, kterou bych se nebál nazvat nejlepší verzí této písně, která kdy byla nahrána. Při monstrózním kytarovém sólu na konci písně jsem měl husí kůži komplet všude. Co ale taky nesmím opomenout je akustická část koncertu s písněmi jako klasická Drifting Blues, nebesky nádherná Tears In Heaven nebo temně vášnivá Layla. Clapton prostě válí na i na starý kolena a s jeho vizáží starého zkušeného bluesmana, který prošel mnoha žánrama, ale vždycky se nějakým způsobem držel u blues tématiky, boží veškeré limity dokonalosti hry na kytaru. Při takovýhle chvílích sním, abych mohl někdy v životě být alespoň tak z 1/5000 tak dobrý kytarista jako on. No, sním dál.(9.12.2016)

Výborný koncert, ktorý obsahuje všetky najväčšie hity a pre každého jeho fanúšika to musí byť povinnosť.(3.10.2016)