Winx začínají svůj druhý rok na Alfey. Najednou se před nimi zjeví víla Aisha a omdlí. Po probuzení řekne vílám, co se jí stalo. Pokusila se zachránit Pixies ze zajetí stínového Fénixe, mocného kouzelníka, který je uvěznil ve své pevnosti. Fénix se spojil s čarodějkami Trix a posílil tak jejich moc. Víly jsou vyslány na misi s cílem přivést Pixies zpět. Phoenix však v přestrojení unese Bloom a chce použít její sílu Dračího plamene k ovládnutí magické dimenze. Jen síla lásky je schopna zachránit Bloom ze spárů zlého kouzelníka a a porazit jej jednou provždy! (Tuty TV)

ASSEMBLEDSK

Za mňa je štvrtý hodinový špeciál lepší než prvé dva, ale zasa slabší než tretí hodinový špeciál. Lordovi Darkarovi sa v tomto špeciále hovorí iba Fénix ze Stínů a graficky vyzeral omnoho lepšie než v pôvodnej druhej sérii Winx Club z roku 2005. V tomto hodinovom špeciále mi český dabér Temného Pána zo začiatku prišiel dosť divný, ale neskôr mi už prišiel celkom fajn a zvykol som si naň. V dôsledku sa mi dabing viac páčil v originálnej verzii (2. sériu som pozeral v českom dabingu od TV Barrandov, ktorý bol vytvorený v roku 2011) no napriek tomu bol dabing v tomto špeciále fajn. "Fénix ze Stínů" obsahuje z pôvodného seriálu Winx Club séria 2. epizódy 1-26. Štvrtý hodinový špeciál od nickelodeonu "Fénix ze Stínů" som pozeral v českom dabingu od TV nickelodeon. 6/10. ()