poster

Co se z nás stalo (festivalový název)

 • Dánsko

  Sorgenfri

 • anglický

  What We Become

 • Slovensko

  Čo sa z nás stalo

  (festivalový název)

Horor / Thriller

Dánsko, 2015, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ***

  The Walking Dead na dánský způsob. A k mému překvapení výborně zpracovaný, technicky brilantní a dost napínavý flm. Atmosféra v prvních dvou třetinách je budována velmi umně a realisticky - rodina je uzavřena uvnitř domu a nemá tušení, co se vlastně děje. Jenže těch 80 minut je fakt málo, očekávané inferno trvá jen pár minut a závěr působí velmi useknutě. Celkovým dojmem Sogenfri působí opravdu spíše jako jen epizoda z výše zmíněného seriálu, což je trochu škoda. Mělo to rozhodně na víc. Nicméně za zombie děcko palec nahoru, na tohle by amíci koule neměli.(20.2.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Slušné Zombie Drama z Dánska. Film je natočen sice celý v jedné ulici a soustředí se pouze na jeden barák a jednu rodinu- tedy prudká minimalistická forma, ale má to své momenty. Byť je děj filmu pomalejší, tak nějak to nenudí a tváří se film reálně, což se mi zamlouvalo. Ke konci dojde i na trochu krve a akce. Závěr je depresivní a nečekaný, za což si Dánové připisují plusové body. Like za nadrženou sexy sousedku. Story 5/10, Atmosféra 6/10, Gore 3/10, Vizuál 5/10, Akce 4/10, Napětí 6/10,Humor 2/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 4/10. 60%(5.11.2016)

 • Xeelee
  ****

  [FOD 2016] (Nevím, jakej film viděl POMO, ale takovou karanténu jsem ještě v žádném zombie filmu neviděl.) Co se z nás stalo je civilně pojatej film o klaustrofobní karanténě v části města, kde tvůrci (skoro) všechno ošklivé jen naznačují nebo je to slyšeno přes roh. Místo gore efektů a akce se tu poctivě buduje atmosféra a já byl nadšen. Nečekejte žádnou záchranu přeživších, ale spíš kulku, když se pokusíte opustit dům a zjistit co se to sakra vlastně děje. Navíc, koukat na film v roušce a sledovat, jak kolem vás během projekce chodí ozbrojený stráže, který pak před první řadou natáhly mlíko, to je k nezaplacení :) Jednoho diváka dokonce odtáhli ze sálu a někdo v druhý polovině filmu bušil na dveře kina. Scénář (jen) na pár místech drhnul a zaváněl klasickými klišé, ale od Dánů to je slušnej příspěvek tomuhle zahnívajícímu žánru. Jsem fakt rád, že jsem prošel vstupní zdravotní prohlídkou a mohl tyhle zombíky vidět na velkém plátně.(11.3.2016)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Potom čo jednu zo štvrtí menšieho mestečka zachváti neznámi chrípkový vírus, ocitá sa štvorčlenná rodina v karanténe vlastného domu. Po podniknutí niekoľkých nepopulárnych krokov sa odstupom času vynára otázka: bude lepšie zostať a neriskovať stratu života po zásahu neznámych ozbrojených síl v plynových maskách? Alebo sa predsa len pokúsiť o únik a riskovať tak nákazu? A ja si myslím, že má POMO takmer vo všetkom pravdu (pre tento krát). Navyše, mne príde potenciál filmu z pohľadu hororových prvkov dosť premrhaný. Kvalitatívne na vysokej úrovni spracovanému zombie snímku, s poctivo budovanou atmosférou, podráža nohy akurát "nesnaha" prezentovania dostatku scén s gore pasážami (teda až na záver). Predzvesťou bude hneď prvá príležitosť, kedy si tvorcovia striekancom na Samsung plazmu akurát strelia gól do vlastnej brány. Veľká škoda, že sa zo "Sorgenfri" stala viac dráma riešiaca vzťahy ako také, či polemiku: "čo len s nami bude", než poriadny horor s akciou, ktorý mohol byť po využití šance jednou z najlepších zombární na "trhu" za posledné obdobie - 60%(8.5.2016)

 • Seabeast
  ****

  Zombie debut dánského hejska Bo Mikkelsena je vskutku pozoruhodný kousek. Prakticky není vůbec založen na příběhu, postavách a rajčatově protlakových výjevech. Tím hlavním tahounem celého rodinného survivalu je tu především ATMOSFÉRA! Málokterý snímek se šourajícími mrtvolami ji má tak hutnou jako právě Co se z nás stalo. Od rodinné idylky, přes počáteční fázi nákazy, karanténu a následnému "peklu na zemi" se jedná o náramnou jízdu, která je pečlivě po kouskách budována. A pokud k tomu ještě přičtete hravou vynalézavost pořadatelů Festivalu otrlého diváka, tak je zážitek o to silnější. Že nevíte co si pod tím představit? No když vám při vstupu v hygienickém obleku kontrolují ústa a dostanete stylovou roušku k tomu, kolem po sálu chodí po zuby ozbrojení mača (ve stejných oblecích), celou první řadu objedou páskou a při scéně vloupání se zombie do baráku slyšíte hlasité bouchání do dveří kinosálu, tak se není čemu divit. Za tento vynikajicí tah kinu AERO děkuji, protože jste opět vtiskli další rozměr filmu. Nicméně Co se z nás stalo byla sakra napínavá podívaná u které mě mrzel ten rychle utnutý konec, protože jsem si toužebně přál další rozvíjení příběhu. Tož za mě spokojenost a zapište si za uši: ATMOSFÉRA je to, oč tu běží! Vůbec to není zbytečný film pane POMPO. :-P(11.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace