poster

Co se z nás stalo (festivalový název)

 • Dánsko

  Sorgenfri

 • anglický

  What We Become

 • Slovensko

  Čo sa z nás stalo

  (festivalový název)

Horor / Thriller

Dánsko, 2015, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Seabeast
  ****

  Zombie debut dánského hejska Bo Mikkelsena je vskutku pozoruhodný kousek. Prakticky není vůbec založen na příběhu, postavách a rajčatově protlakových výjevech. Tím hlavním tahounem celého rodinného survivalu je tu především ATMOSFÉRA! Málokterý snímek se šourajícími mrtvolami ji má tak hutnou jako právě Co se z nás stalo. Od rodinné idylky, přes počáteční fázi nákazy, karanténu a následnému "peklu na zemi" se jedná o náramnou jízdu, která je pečlivě po kouskách budována. A pokud k tomu ještě přičtete hravou vynalézavost pořadatelů Festivalu otrlého diváka, tak je zážitek o to silnější. Že nevíte co si pod tím představit? No když vám při vstupu v hygienickém obleku kontrolují ústa a dostanete stylovou roušku k tomu, kolem po sálu chodí po zuby ozbrojení mača (ve stejných oblecích), celou první řadu objedou páskou a při scéně vloupání se zombie do baráku slyšíte hlasité bouchání do dveří kinosálu, tak se není čemu divit. Za tento vynikajicí tah kinu AERO děkuji, protože jste opět vtiskli další rozměr filmu. Nicméně Co se z nás stalo byla sakra napínavá podívaná u které mě mrzel ten rychle utnutý konec, protože jsem si toužebně přál další rozvíjení příběhu. Tož za mě spokojenost a zapište si za uši: ATMOSFÉRA je to, oč tu běží! Vůbec to není zbytečný film pane POMPO. :-P(11.3.2016)

 • Xeelee
  ****

  [FOD 2016] (Nevím, jakej film viděl POMO, ale takovou karanténu jsem ještě v žádném zombie filmu neviděl.) Co se z nás stalo je civilně pojatej film o klaustrofobní karanténě v části města, kde tvůrci (skoro) všechno ošklivé jen naznačují nebo je to slyšeno přes roh. Místo gore efektů a akce se tu poctivě buduje atmosféra a já byl nadšen. Nečekejte žádnou záchranu přeživších, ale spíš kulku, když se pokusíte opustit dům a zjistit co se to sakra vlastně děje. Navíc, koukat na film v roušce a sledovat, jak kolem vás během projekce chodí ozbrojený stráže, který pak před první řadou natáhly mlíko, to je k nezaplacení :) Jednoho diváka dokonce odtáhli ze sálu a někdo v druhý polovině filmu bušil na dveře kina. Scénář (jen) na pár místech drhnul a zaváněl klasickými klišé, ale od Dánů to je slušnej příspěvek tomuhle zahnívajícímu žánru. Jsem fakt rád, že jsem prošel vstupní zdravotní prohlídkou a mohl tyhle zombíky vidět na velkém plátně.(11.3.2016)

 • Marceloo
  ****

  V malom dánskom mestečku znenazdajky vypukne neznáma infekcia. Ludia sú nútení zostať v domovoch, až pokial sa situácia nevyrieši. Keď však prichádza armáda a mestečko sa ocitne v karanténe, je jasné, že ide o viac ako len infekciu. Obyvatelia mestečka sa tak dostávajú do neistoty, keďže nikto nemôže veriť ostatným. Neustále čakanie bez odpovedí však prinúti ludí k zúfalým činom. - Horory zo severských krajín sú velmi ojedinelé a mám ich velmi rád, takže som sa na Sorgenfri velmi tešil. Momentálne si nevybavujem žiadny Zombie horor z tejto oblasti, samozrejme okrem dvoch častí Dead Snow, ktoré však nie sú ani trochu seriózne, takže sa so Sorgenfri nedajú porovnať. Zombie tématiku však tvorcovia z tejto oblasti nezobrali až tak klasicky severne. Objavilo sa tu väčšie množstvo krvi a bolo to celkovo trochu akčnejšie. Herecké výkony boli dobré, takže pomohli uveritelnosti tohto hororu, pretože obyvatelia reagovali prirodzene. Prostredie malomesta v karanténe a využitie policajných a vojenských zložiek bolo zobrazené velmi kvalitne a použitá technika ma naozaj zaujala, pretože sa tam tvorcovia snažili vybudovať pocit ozajstného nebezpečenstva. Vyvrcholilo to velmi kvalitne a som spokojný aj s tým, že sa tvorcovia nesnažili pracovať prehnane s dramatickou stránkou tohto hororu, pretože u niektorých hororov zo severu to často preháňajú. Už som to písal v niekolkých komentároch, ale pozeranie hororov zo severu a hororov so Zombie tématikou ma neustále núti myslieť na prichádzajúci švédsky horor Zon 261, ktorý je pre mňa momentálne jedným z najočakávanejších hororov vôbec.(20.7.2016)

 • POMO
  ***

  Áčková dánska produkcia podľa ohranej šablóny amerických zombie hororov z malého mesta. Je v tom všetko od Romerovej atmosférickejšej Noci až po Snyderov zábavnejší Úsvit. A vôbec nič naviac. Zbytočný film.(10.3.2016)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Slušné Zombie Drama z Dánska. Film je natočen sice celý v jedné ulici a soustředí se pouze na jeden barák a jednu rodinu- tedy prudká minimalistická forma, ale má to své momenty. Byť je děj filmu pomalejší, tak nějak to nenudí a tváří se film reálně, což se mi zamlouvalo. Ke konci dojde i na trochu krve a akce. Závěr je depresivní a nečekaný, za což si Dánové připisují plusové body. Like za nadrženou sexy sousedku. Story 5/10, Atmosféra 6/10, Gore 3/10, Vizuál 5/10, Akce 4/10, Napětí 6/10,Humor 2/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 4/10. 60%(5.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace