Co se z nás stalo (festivalový název)

• Dánsko

Sorgenfri

What We Become

Čo sa z nás stalo

(festivalový název)

Horor / Thriller

Dánsko, 2015, 85 min

The Walking Dead na dánský způsob. A k mému překvapení výborně zpracovaný, technicky brilantní a dost napínavý flm. Atmosféra v prvních dvou třetinách je budována velmi umně a realisticky - rodina je uzavřena uvnitř domu a nemá tušení, co se vlastně děje. Jenže těch 80 minut je fakt málo, očekávané inferno trvá jen pár minut a závěr působí velmi useknutě. Celkovým dojmem Sogenfri působí opravdu spíše jako jen epizoda z výše zmíněného seriálu, což je trochu škoda. Mělo to rozhodně na víc. Nicméně za zombie děcko palec nahoru, na tohle by amíci koule neměli.(20.2.2017)

Jestli je něco opravdu zbytečné, tak číst Pomovi komentáře. :) Co se týče Sorgenfri tak je to klasický severský triller, takže čekejte spíš klaustrofobickou atmosféru a psychologický rozbor lidských vztahů tváří v tvář neznámému zlu, než americké komediální vyvražďovačky. Mikkelsen si nejvíce notuje asi s Balaguerem. A co dále Bo?(11.3.2016)

Seveřané prostě horory umí,o tom už nás mnohokrát přesvědčili, ale zde to vyšlo tak napůl. Film se rozjíždí v malém městečku, kdy začíná propukat nákaza a hodně mi to připomínalo Cabin Fever. Docela dlouho se zápletka nehýbe z místa a velký prostor dostane počátečnímu propukání nákazy. Není to nudné, ale postrádá to napětí, hororové prvky a moc nefungovalo sžití se s hrdiny. První hodinku bych snad ani do tohoto žánru nezařazoval. Když na závěr propukne zombie peklo, vše šlape jak má a je jen škoda, že na tuto část zbylo pouhých dvacet minut. Po vizuální stránce opět perfektní a zombie vypadaly díky skvělým maskám, pohybům hodně realisticky. Trošku promarněný potenciál......6/10(26.12.2016)

MOŽNÉ SPOILERY! Začátek je dost slušný - městem se šíří nějaký virus a sledujeme reakce lidí na to všechno. Především jedné rodiny a jednoho manželského páru. Zajímavě se to tam mezi nimi vyvíjí, atmosféra funguje dobře, sice to má utahané momenty, ale nevadí, člověk se těší na to, jak to celé vyvrcholí. Atmosféra se dobře vyvíjí i přes tu občasnou utahanost, ale bum, pak přijde posledních 20 minut a všechno se to zřítí jako domeček z karet. Ono tady totiž začíná docházet k nějaké akci a bohužel, je to tragické. Ne, že by tak akce působila špatně a amatérsky, ale všechna ta logika těch vztahů se tam začne rozpadat a u zajímavých postav dojde k stupidním smrtím. A konec nic nezachránil, spíš naopak, ono to vlastně všechno bylo jasné od té doby, co kolem jejich baráku bylo zombies jako na konci Dead Set (a kdo ten seriál zná a viděl ho, tak asi tuší, o čem mluví). ¨Škoda, rozehrané to bylo dobře, ale pak to celé upadlo do toho nejhoršího, co mohlo. Ale závěrečné titulky zajímavé, aspoň co se toho nápisu filmu týče, já myslel, že tohle problikávání dělá jenom Gaspar Noe. 3*(30.4.2019)

[FOD 2016] (Nevím, jakej film viděl POMO, ale takovou karanténu jsem ještě v žádném zombie filmu neviděl.) Co se z nás stalo je civilně pojatej film o klaustrofobní karanténě v části města, kde tvůrci (skoro) všechno ošklivé jen naznačují nebo je to slyšeno přes roh. Místo gore efektů a akce se tu poctivě buduje atmosféra a já byl nadšen. Nečekejte žádnou záchranu přeživších, ale spíš kulku, když se pokusíte opustit dům a zjistit co se to sakra vlastně děje. Navíc, koukat na film v roušce a sledovat, jak kolem vás během projekce chodí ozbrojený stráže, který pak před první řadou natáhly mlíko, to je k nezaplacení :) Jednoho diváka dokonce odtáhli ze sálu a někdo v druhý polovině filmu bušil na dveře kina. Scénář (jen) na pár místech drhnul a zaváněl klasickými klišé, ale od Dánů to je slušnej příspěvek tomuhle zahnívajícímu žánru. Jsem fakt rád, že jsem prošel vstupní zdravotní prohlídkou a mohl tyhle zombíky vidět na velkém plátně.(11.3.2016)