Kostkovaný Ninja (festivalový název)

• Dánsko

Ternet Ninja

Checkered Ninja

Animovaný

Dánsko, 2018, 81 min

Anders Matthesen

Trine Heidegaard

Tak nejako by som si prial, keby z toho urobili väčší thriller. Myslím si, že by to malo našliapnuté na niečo zaujímavé. Takto to ostalo niekde v strede a je to škoda. Lebo potenciál tam je aj na lepšiu komédiu aj thriller. A nemusí to byť pritom krvavé. "Ternet Ninja je podľa mňa zaujímavý nápad. Predstavte si to ako kombináciu "Toy Story" a "Child´s Play". Samozrejme ako som povedal, ostalo by to rovnako nekrvavé ako film reálne je. Pretože časti, keď si Aske uvedomí skutočné poslanie jeho kockovaného ninju, prichádza niekoľko skvelých momentiek. Najmä už len z toho titulu ako veľmi chce ninja získať od Askeho informácie. Ale ten sa nechce podieľať na vražde. Takže sa hľadá dobrý kompromis... ktorý nakoniec z toho vyjde. Otvorenie je skvelé a dokonca dosť temné. A podľa mňa bolo skvele zvládnuté. Páči sa mi, že to bola zrovna tá kockovaná bábika, ktorá ostala posadnutá bojovníkom Nakamurom. A vie byť aj celkom vtipný. Ostatné postavy sú buď okey, alebo trochu otravné. Film sa im moc nevenuje a dokonca si hovorím, že keby sa film sústredil ešte výraznejšie na našu ústrednú dvojicu, bolo by to lepšie. Nepotrebovalo to love story. Nepotrebovalo to otravných kamarátov. Myslím si, že v tomto filme sú ukryté dobré a zaujímavé scénky. No malo to trošku viac prebúrať svoje hranice a ísť do toho naplno. Lebo neviem, či ešte príde druhá šanca na niečo podobné ako bolo toto. Hodnotenie: C+(20.1.2020)