Sensoria

Miriam Myrtell

Kostýmy:

Sandra Haraldsen
  • *CARNIFEX*

Carolina je ženou v strednom veku, ktorá si od presťahovania do jednej zo starších bytoviek sľubuje opätovný životný reštart. Po neľahkom rozchode s partnerom, pomerne často prepadá depresiám, ktoré sa snaží zastaviť rôznymi tabletkami. Keď jej neustáli pocit osamelosti nedokáže zahnať ani občasná návšteva najlepšej kamarátky Emmy, rozhodne sa spriateliť s niekým zo susedov. Nakoľko z veľa možností na výber nemá, padá voľba na malé dievčatko, ktoré jej aspoň z časti na krátku dobu prináša pocit radosti. V jej byte totiž sídlia temné sily, ktoré si v novom nájomcovi našli nový objekt záujmu. Chvála bohu za tú 80 minútovú stopáž. Už by ma dnes asi mrdlo, keby mám opäť čumieť na dvoj hodinový, nič neprinášajúci počin, ktorý sa tvári, ako "strašidlo" roku. Musím uznať že "Sensoria" nijak mimoriadne nesklamala. Švédi sú za poslednú dobu pomerne dosť aktívni, tak prečo ich za túto snaživú atmosférickú jednohubku nepochváliť. Osobne ma však veľmi mrzí, že film nedisponuje žiadnymi lakačkami, ktoré já tak rád, no ale keď neprší, nech aspoň kvapká. Na vyššie hodnotenie ako dve hviezdy to ale nebude. To by som hádam aj musel dosiahnuť nejaký pocit, a to sa bohužiaľ nestalo - 50%(5.2.2016)

• LIVINGDEAD

Co k filmu říci? Vydržel jsem 50 minut. Vydržel jsem tak dlouhou dobu koukat na šerednou herečku, s kruhy pod očima, bez make upu, s nezdravou žlutou kůží a s neupravenými vlasy. Prostě hnusná baba o kterou byste neopřeli ani kolo! Takový pohled Vám okamžitě ztratí chuť sledovat film. Fajn, kdyby byla čarodějnice, beru to, super maska! Ale ona hrála osamocenou ženu chudinku, po rozvodu, která se nastěhovala do paneláku... Děcka, popravdě, nevím, zda se ještě na film dodívám. Možná by mne jen potěšilo, kdyby ta zrůda chcípla... Dávám ODPAD! Bože, teď jsem se dozvěděl, že ta herečka má 31 let! Panebože, vždyť vypadá na 50 let!!!!(13.2.2016)

Mladá žena sa nasťahuje do nového bytu s pekne podivnými susedmi, ktorý má tragickú minulosť, takže postupne zisťuje, že tam nie je celkom sama. Takže klasická duchárinka, ktorá rozhodne neimponuje originalitou, ale zatiaľ čo Američania vypúšťajú v posledných mesiacoch jednu kravinu za druhou, severania sa aspoň snažia vypustiť do sveta niečo jednoduché, zmysluplné, krátke a atmosférické. Scenár nič moc, ale kašľať na to. Je to taká príjemná oddychovka s celkom sympatickou hlavnou hrdinkou. Ľakačky síce chýbajú, ale mne sa na to pozeralo dobre a hlavne to ubehne rýchlo. Keďže som už z tých "noviniek" zúfalý, tak trochu pochválim aspoň toto, aj keď nadšením neskáčem.(24.1.2016)

• misterz

Pointa i s jej rozuzlením boli celkom fajn, teda až na pár logických nezrovnalostí. Chýbala však tomu dobrá réžia, napätie, mrazivá atmosféra a i čo sa od hororu očakáva najviac - desivosť. Vo všetkých týchto smeroch išlo o podpriemernosť, strašne šedivé, sterilné a v ničom výrazné. 40/100(20.3.2016)

• Karamanlis

U novodobých haunted house hororov je oproti iným subžánrom podľa mňa obzvlášť dôležitá nadupaná vizuálna stránka. Ak chcú byť úspešné, je nevyhnutné, aby disponovali kvalitnými trikmi a maskami, účinnými ľakačkami či nutnou porciou gore. Švédska Sensoria nemá nič z toho - duchov tu predstavujú bežné ľudské zjavy a strachu či krvi sa divák tiež nedočká. Duchársky horor, ktorý nie je desivý, nemôže byť úspešný.(10.12.2017)